Polo Variant - daily drive

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Sr Avg 06, 2014 4:15 pm

Se en update!

...verjetno zadnji za lep cas. Avto je koncno prizemljen z AP setupom. ZAenkrat skljoc s telefonom (v kufru je prejsnji setup + 2 para koles, zato nekoliko visi zadaj)

Slika

Sprva na zimakih, potem pa mi firbec ni dal miru in sem sel sprobat, kako bo z 8J jeklenkami - paše! K sreci je camber dopuscal 2 stopinji negative in kolesa lepo pridejo tik pod rob. Pelje se super - za kaj vec pa bo treba pocakati, da se zadeva utece.

En drug manjsi update je odstranitev katalizatorja - slednji se je namrec razletel in mi je ropotal v izpuhu. Glede na poceni poseg sem to sprejel kot alternativo novemu, ki bi me olajsal za dodatnih 160 EUR. Januarja, pred tehnicnim, gre seveda v zakonu primerno stanje. Izgubil je sicer drobec proznosti (lahko, da je zgolj obcutek), se pa bistveno lepse zvrti malo visje. Pa dere se...zelo. Na meji sprejemljivega za 35 let starega dedca :D

Vec (lepsih) slik, upam, proti veceru
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Sr Avg 06, 2014 10:36 pm

Evo, par slik za zacetek:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a GOMK316V dne Če Avg 07, 2014 3:08 pm

Lep ga ni tezko spregledat s temi feltnami, avto zgleda v zivo bol kot na slikah, v nedelo zvecer viden v Kam. bistrc ce se ne motim.
GTI je v redu star ali nov.
TDI je pa za reveze ker pije ful premal.
Uporabniški avatar
GOMK316V
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2618
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 9:30 pm
Kraj: V narocj Gorenskh planin
Avto: Golf3 16v,vw Käfer 1300 1968

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Če Avg 07, 2014 3:42 pm

Hvala!

Drzi, res sem bil nedavno v Kamniski - takrat se z "dvignjenim" avtom ;) In drzi tudi to, da mu slike ne delajo uslug :P

Lp, F
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a kmetek dne Če Avg 07, 2014 7:32 pm

Kdo ti je širil feltne? Super zgleda, na tvojem mestu bi mogoče probou dat še sredinske pokrove (Golf II mislm da je mel neki tazga?), da pokrije vijake in center, zgleda še bolj stealth. Jaz bom na poširjene plehnate dal verjetno sredinske pokrovčke v stilu Berlingo/Partner oz. poštarski Clio/Kangoo ali nekateri AX/106. Podobno kar je dal Tine naredit za hrošča, zgleda še bolj original :D
Uporabniški avatar
kmetek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Mar 19, 2012 3:08 am
Kraj: Bloke
Avto: Clio 16S + E30

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Če Avg 07, 2014 9:14 pm

Posirjene sem kupil - uporabnik mislim, da je prodajal platisca tudi tule.

Sicer pa, ze s pokrovcki centralne luknje imam tezave - namrec zelim obdrzat nekoliko bolj surov videz - z ratkapo, bodisi majhno ali veliko izgubis malo tega :) Je pa definitivno za probat ;)

LpF
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne So Avg 09, 2014 8:37 pm

Se en update (enkrat fanatik, vedno fanatik)...

Da bo malo lazji pregled bom kar kategoriziral :P

Mehanski deli:

- Zavore spredaj so potrebne novih paken in diskov. Lip na desni strani je ze kar fejst otipljiv, pakne pa v zadnjih vzdihljajih. Sem pa tja mi med zaviranjem plešejo sambo. Poseg je simpl...zal pa je pred menoj nek hisni mojster popolnoma unicil glavo vijaka, ki drzi disk. Operacija zacasno postponirana.

- Med lezecim obcudovanjem prednjega dela strojnice sem opazil, da se je karterju zacelo fuckat, ce drzi olje ali ne. K sreci, ga veliko avto ne izgublja / pije. Definitivno pa tudi tole roma na to-do listo...

- Pedal sklopke je pel neko nadlezno arijo ob vsakem pritisku. Ker je placa tam spodaj bore malo, mi ni preostalo drugega kot, da napol naslepo pospricam sklop z mazivom v sprayu. Par robckov kasneje je pedal kastriran. Cvili še malo a znatno bolj babje... :mrgreen:

Kozmetika in maziljenje

- Odbijac: Eno nespretno teslo mi je ob poskusu bocnega parkiranja vpresalo odbijac in zmalicilo registrsko tablico. Odtlej je vse skupaj malo viselo na stran (zato tudi tista larifari preventiva v obliki dveh crnih duck-tape štrajfnov). Danes sem se odlocil it kirurga. En cajt sem imel za soseda kleparja, ki je raztural. Veckrat sem ga opazoval ob delu in se ogromno naucil. :lol: ...pa ja de. Ok, odbijac ne skili vec, ni pa vse skupaj za salonski primerek.

- Set za osvetljevanje registrske stevilke: Zelo fertilno okolje za Fe2O3. Odkrivanje me je koštalo enega od treh vijakov (obglavljen, spokojna mu duša), nekaj kletvic in malo zmajevanja z glavo. Ena od luck za osvetljevanje registrske tablice je tako gnila, da se zarnica nima vec kam usest. Pod njo je vse skupaj ze fejst mehurckasto. Operacija postponirana na en lep soncen dan :D

- VW znak spredaj: v crno mat barvo, kakopak.
- VW znak zadaj: caka, da podaljsajo dan, na 36 ur. Operacija packanje postponirana...najbrz na jutri.
- Polo znak zadaj: anuliran. Ne zelim, da ljudje mislijo, da se vozim s Polom. To je grozno. :!:
- Nalepke: Par setov "Avtocenter Meh" je zdaj permanentno preseljenih na dvorisce. Vmes par fragmentiranih.

Trenutno sem v fazi nabiranja dokaznega gradiva v obliki pixlov - dokumentacijo nalozim naknadno.
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne So Avg 09, 2014 10:52 pm

Evo, dokazno gradivo! :)

Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Po Avg 11, 2014 10:24 pm

Se en update :mrgreen:

Za silo zmontiran Ibiza GTi lip

Ker zgleda, ker paše (no ja, recimo) in ker je nov pri uvozniku celih 25 EUR. Sem se pa fejst naje**l da sem ga za silo spravil gor, vmes pa preveril, ce tumpast noz lahko dela luknje v kozo :roll: Cez vikend zanetam, pa bo...

Slika
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Pe Avg 15, 2014 2:57 pm

Zakaj imaš pupi na povodcu? :wink: :) :D
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne So Avg 16, 2014 10:38 am

[smilie=biggrin.gif]

...ker imata preizrazit nagon. Naceloma sta zelo pridni in ubogljivi, ko pa se pojavi kak zajec ali macek...neham obstajat :P
Kje si me pa snel? :)
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Ne Avg 17, 2014 7:50 pm

Se malo izzivljanja...

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Avg 17, 2014 9:05 pm

jaz bi še okvire od tablc dol pometo..letvico zadi pihno na belo..pa luči mogoče črne nabavo al pa v celoti rdeče ..ampak neke original če se dobijo..ne s sprejom temnit :)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Ne Avg 17, 2014 9:42 pm

Okvirji gredo dol, za letvico - hmm, kul ideja...ampak zadaj ravno pod letvico je vse v bog pomagaj stanju (lucke za osvetljevanje so cisto prerjavete). Luci iscem ze en cajt, pa nimam srece - vprasanje je, kako bo z zakonom - rdece so sicer ful lepe.

Bocne smernike bom se menjal v bele...
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Sep 28, 2014 10:45 pm

pridem z brega dol in vidim huskwagen.
in se spomnim da smo se srečali z dvemi haskiji v šumi na poti z vrha, midva na poti v dolino, ti pa haskiji pa gor.
škoda da nimam tvoje cifre, bi te poklical in vprašal kaj naj z njimi... upam da so te počakali ? :?

Slika
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Po Sep 29, 2014 10:03 am

Hehe, zanimivo naKLJUČje :D

To se mi zadnje case preveckrat dogaja - so me pocakali, te gajbe noce noben sunit :D

Ob sestopu dol sem se potipal po zepih in presenecen ugotovil, da sem brez kljucev. Zmolil petnajst ocenasev, stiri zdrave marije in enih 6x orng zaklel. Ocitno je pomagalo :)

Hvala za skrb! ;)

Ce bos pa se kaj rinil v te konce - 040418502 - ce sodim po izkusnjah, se mi utegne ponovit :)
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a Blu dne Po Sep 29, 2014 10:55 am

Malo offtopic.

Sem sam prišel na idejo, da bi imel tole pasmo, a ker se meni ne pešači 20km vsak dan, bi si naredil/predelal gokart/voz za ganjanje pesov po celi Lj. To bi moralo hudo, noro izgledat, sploh če sta v vpregi več kot dva. En tak nizkotežiščni, trikolesni voz z ročno zavoro pa bolj kratek, tolk da lahko nekdo sedi gor al pa da imaš gajbo/malico kam odložit. Potem se pa samo še na Xgames prijaviš v half pipe hahaha
Način delovanja bi bil tak, kot trikolesni skiroji, kjer nogi nista fiksni. To lahko zalagaš k Rossi, mater :mrgreen:
Ne, res bi hudo izgledalo. Iz centraLJ do Iga v vpregi. wohhooo :) Ampak ja, jaz sem z betona doma. Moraš pol menjat kola za offroad.
One wrote: "There's no substitute for VW 16V..."
Uporabniški avatar
Blu
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Ne Nov 16, 2008 9:11 pm
Kraj: Ljubljana / Ig
Avto: VW Golf II 16V (kr)

Re: Polo Variant - daily drive

OdgovorNapisal/-a gofra dne Po Sep 29, 2014 11:46 am

No, ce smo ze vpadli v OFFTOPIC ;) :

Tko je, glede na izkusnje ti lahko povem, da vsak dan 20 km z njima ni potrebno - so precej prilagodljiva pasma. Vcasih pride kak zajeban teden v firmi in sta obsojeni na dva sprehoda po 2-3 km (zjutraj, zvecer) z vmesno pavzo tudi do 11-12 h. Se pa definitivno pozna, ce se z njimi ne ubadas - so psi, ki potrebujejo stimulacijo, mentalno in fizicno. In ce nisem pri volji se to na psih precej jasno izraza.

Sicer je ta pasma poglavje zase - pojem TRMA je z njimi redefiniran. Naceloma se jih da marsikaj naucit a ti bodo vsake toliko dali jasno vedet, da na tem svetu niso zato, da bi se podrejali tvojim zahtevam :) Potem je tu nagon, ki je pri njih zelo izrazit - mojidve sta, odkar sta ujagali par zajcev, stalno v bojni pripravljenosti, kar pomeni, da je spuscanje s povodca bolj kot ne pobozna zelja. Jaz ju spustim izjemoma takole, ko se spuscamo s kaksne gore/hriba, in capljata za menoj (predvsem zaradi varnosti)...pa se vceraj se mi je ena pognala za srno (tik pred ciljem).

V primeru, da se odlocis zanje vedi le, da jih bos, v kolikor mislis res furat vprego, moral tako rekreirat vsak dan. V nasprotnem primeru se jim bo akumuliralo cisto prevec energije - so le delovni psi. Sicer pa, kar se same vprege tice - dva psa in vozicek bo bolj svoh kombinacija -Huskyji so sicer neverjetno trpezni, hitri a to niso veliki psi. Moji psici imata nekaj malega cez 20 kg. Za to maso res orng vlecejo, so pa se vedno relativno majhni. Samcki so nekoliko vecji. Ce se res odlocis za to, si naredi (ali kupi) vozicek, ki ti bo omogocal sestop med vleko, tako jima bos lahko pomagal vmes. Pa raje pozabi na tek/vleko po betonu - s tem samo skodis psu - najbolje je naredit offroad vozicek in se z njim vozis po travnikih ;)

Aja, pa se tole - ce zelis iz tega psa naredit vlekarja, potem te bo vlekel povsod - tudi na sprehodu s klasicnim povodcem. To je tudi eden od razlogov, da se jaz z njimi tega ne grem. Naceloma se da (v teoriji) psa naucit, da vlece na komando - vso sreco :D

Je pa definitivno nepozabna izkusnja - zahtevajo precej, dajejo pa prav tako. So odlicni v druzbi, obozujejo ljudi (in predvsem otroke) in iz teh razlogov totalno neprimerni za cuvaja. Ce te zgoraj napisano ni odvrnilo - le pogumno ;)


Lp, F
Uporabniški avatar
gofra
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: So Apr 19, 2014 11:28 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Polo 1.6 Variant

Prejšnja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 10 gostov

cron