Rocco The Red

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Dec 18, 2007 10:29 am

fritz napisal/-a:lucky you. you have a garage. za tak prostor bi **** koga. odlicen pristop.



ja garaza je kr kul ja, spodaj po roccotom se skriva se kanal :D da bos lažje spal :D

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a frcac dne To Dec 18, 2007 11:31 am

... o grda finta.. po moje si fritzu dolžen eno pivo za pretrpljene muke in duševne bolečine 8)
Uporabniški avatar
frcac
Propeler fahrer
 
Prispevkov: 1570
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 9:08 pm
Kraj: Godovič
Avto: BMW pa še en BMW

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Dec 18, 2007 2:14 pm

frcac napisal/-a:... o grda finta.. po moje si fritzu dolžen eno pivo za pretrpljene muke in duševne bolečine 8)



upsssss :D dobis bozjo aktovko:D

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Dec 18, 2007 3:54 pm

waw, tako na izi je pa se nisem zasluzil :D

ampak resno kdor ima dobro garazo ne more vedet kaj pomeni biti brez garaze ali prostora. ko bom velik, bom imel veliko garazo. in pika.
u glavnem, dobro porihtaj te zacetke korozije. predvsem zato ker sam dobro ves, da se ti bo obrestovalo.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Dec 18, 2007 5:37 pm

da ga nauš sral s kakšno fensi-šmensi tjuning barvo...ti bomo avto zaplenil
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Dec 18, 2007 5:38 pm

super98 napisal/-a:da ga nauš sral s kakšno fensi-šmensi tjuning barvo...ti bomo avto zaplenil


barva bo al ferrari red al pa ksna custom... to se se odlocam:D

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Dec 18, 2007 5:42 pm

tornado rot zaboga, kakšen ferrari...aaaaaaaaaa
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

OdgovorNapisal/-a Goti dne To Dec 18, 2007 5:42 pm

Fluorescentna "o'neal" kombinacija z metalik zeleno al pa hyunday pastel roza ... :twisted:
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Dec 18, 2007 5:50 pm

Tha Real M napisal/-a:
super98 napisal/-a:da ga nauš sral s kakšno fensi-šmensi tjuning barvo...ti bomo avto zaplenil


barva bo al ferrari red al pa ksna custom... to se se odlocam:D

LP

M


Da ne bi mislil, da ima Ferrari samo dve/tri rdeče :lol: - najmanj 20 različnih odtenkov rdeče ima ferrari :wink: in marsikatera se na daleč sploh ne razlikuje veliko od tornado rot barve .
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Dec 18, 2007 7:03 pm

samurai napisal/-a:
Tha Real M napisal/-a:
super98 napisal/-a:da ga nauš sral s kakšno fensi-šmensi tjuning barvo...ti bomo avto zaplenil


barva bo al ferrari red al pa ksna custom... to se se odlocam:D

LP

M


Da ne bi mislil, da ima Ferrari samo dve/tri rdeče :lol: - najmanj 20 različnih odtenkov rdeče ima ferrari :wink: in marsikatera se na daleč sploh ne razlikuje veliko od tornado rot barve .


no tko oznake barve ne vem... kot sem reku bo zivo rdeca ali pa ksna druga barva, do takrat bo se nekaj bencina preteklo tako da....

:D
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a Cilindrowsky dne To Dec 18, 2007 10:03 pm

Tornado rot naj bo! :)
Slika
Uporabniški avatar
Cilindrowsky
''ROCK'' n' roll
 
Prispevkov: 427
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 1:12 am
Kraj: Idrija
Avto: '09 VW Golf VI GTI, '92 Lancia Delta HF Integrale

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne To Dec 18, 2007 10:34 pm

Cilindrowsky napisal/-a:Tornado rot naj bo! :)


hm... ne vem, ne vem.. kdo da več:D

LP

m
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 19, 2007 12:10 am

ah kje pa, krvavo zelena z bakreno perlo ki se po robovih prekriva z vijola oranzno metalno barvo z zlatimi flake-i ki heksadiagonalno tvorijo celoto z kontrastnim prehodom oglatega spoja v mat verziji zakljucka celostne podobe rainbov-harlekin ppg-ja v modro zelenem prelivu. seveda zapeceno,
se toplo vodno bruseno se enkrat peceno in nato lakirano z letalskim sikkensom.

:roll:

ja in pol pridemo in mu se punco stestiramo.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Dec 19, 2007 1:36 am

fritz napisal/-a:ah kje pa, krvavo zelena z bakreno perlo ki se po robovih prekriva z vijola oranzno metalno barvo z zlatimi flake-i ki heksadiagonalno tvorijo celoto z kontrastnim prehodom oglatega spoja v mat verziji zakljucka celostne podobe rainbov-harlekin ppg-ja v modro zelenem prelivu. seveda zapeceno,
se toplo vodno bruseno se enkrat peceno in nato lakirano z letalskim sikkensom.

:roll:

ja in pol pridemo in mu se punco stestiramo.


sorry real za OT: Ej fritz, kakšen pa je letalski sikkens ??
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 19, 2007 5:15 am

sorry real za OT: tak ki smrdi da ne mores barvat, maaalooo strupen, je bil pa za boeinge in cezoceanke.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Sr Dec 19, 2007 10:30 am

fritz napisal/-a:sorry real za OT: tak ki smrdi da ne mores barvat, maaalooo strupen, je bil pa za boeinge in cezoceanke.


ma ni panike... samo tisto s punco???? kva??? :shock: :shock: :shock:

LP
M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Dec 19, 2007 10:37 am

Tha Real M napisal/-a:
fritz napisal/-a:sorry real za OT: tak ki smrdi da ne mores barvat, maaalooo strupen, je bil pa za boeinge in cezoceanke.


ma ni panike... samo tisto s punco???? kva??? :shock: :shock: :shock:

LP
M



Te je strah a? :lol:


Ej z barvo je pa vedno tako, bolj ko kompliciraš večje sranje nardiš.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Sr Dec 19, 2007 10:46 am

jinx82 napisal/-a:
Tha Real M napisal/-a:
fritz napisal/-a:sorry real za OT: tak ki smrdi da ne mores barvat, maaalooo strupen, je bil pa za boeinge in cezoceanke.


ma ni panike... samo tisto s punco???? kva??? :shock: :shock: :shock:

LP
M



Te je strah a? :lol:


Ej z barvo je pa vedno tako, bolj ko kompliciraš večje sranje nardiš.


ja vem, gledam po netu slike pa nic vec ne vem :D

LP

M
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Dec 19, 2007 10:53 am

Enako sem jaz prefakal vse naokrog... Nasvet tistih, ki so to že delali pa je vedno: "ne kompliciraj z barvo, vzemi nekaj originalnega, ker ti bo žal, kot meni, ki sem 'zajebal' " ...to so besede lastnika avtomobila zloženega v nulo, ki se je že pojavil v vodilnih VW revijah v evropi :wink:

...če ga pihneš v tornado rot boš zadel v center :wink:


...alpa v gambija crveno :lol: [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Dec 19, 2007 3:26 pm

jinx82 napisal/-a:
...alpa v gambija crveno :lol: [smilie=zeppelin.gif]



:lol: :lol:

Drugače se pa tudi jst strinjam, barva more bit original fauve! No gambia crvena ni lih med najlepšimi :oops: ma se pa najde tudi kakšna kul :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Sr Dec 26, 2007 3:45 am

No pa je minil se ne vikend. Spet smo malo razdirali in se igrali. Najprej sem se lotil motorčka za pranje prednjega stekla, ker nekako mi izgledal najbolj zdrav, pa tudi delal ni. Tako sem ga razstavil in odstranil rjo. Začuda ni made in Germany, temveč made in U.S.A.
Potrebno ga je se pobarvati in sestaviti nazaj.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Večje probleme pa je predstavljala odstranitev prednjega blatnika in plastičnih obrob. Sem se kar pošteno namučil, ker je lepilo pošteno držalo.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Še malo problemov s prednjim diskom in njega odstranitvijo, ker je umru vijak.
Slika
Slika

Potrebno bo menjati tudi zavorne cevi! Nujno, pridejo pletene :D
Slika


Odstranil sem tudi zadnji spojler
Slika
Slika


Vse lepo in prav, dokler nisem prišel do zadnjega dela. Za zaključek sem ugotovil, da je zadnji del kar dobro že načela rja? potrebno bo malo švasanja in žaganja. Vendar nič kaj pretresljivega. Očitno je to hiba. Ker je na obeh straneh isto načela rja.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Imam pa še eno vprašanje. Pod prvim desnim blatnikom, se nahaja ena zadevca, za katero točno ne vem kaj je. Je pa fora v tem, da je bila ena cevka sneta. Lahko da sem jo jaz snel ko sem podiral, vendar v to dvomim. Kaj je to?

Slika
Slika

In še drugo vprašanje. Prednja pesta je bil odšraufana oz. je mela luft. Ko sem zategnil matico na polosovini je luft izginil. Je to normalno (ok vem da ni normalno, da je luft), bolj me zanima zakaj je do tega prišlo? In kako snameš to zadevo na katero kaže prst dol? Jo je potrebno vn izbiti oziroma izprašati. Notri pa se verjetno nahaja ležaj ? Imam prav?

Slika

Še tretje vprašanje: Koliko mora biti našponan zobati jermen. Ko sem gledal, se mi zdi premalo. Malo sem prebiral literaturo, in piše da se mora okoli osi zavrteti max 45 stopinj. Ce primerjam njegovo napetost z napetostjo pri golfu je razlika zelo očitna. Pri roccotu je skoraj ohlapen, in ga skoraj lahko snameš iz zgornje jermenice. Skoraj!

Slika
Slika
Slika

Lp

Matej
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Dec 26, 2007 11:32 am

1.Tista čudna stvar pod blatnikom je povezana z gorivom, oziroma njegovimi hlapi. Služi kot nekakšen zbiralnik bencinskih hlapov ali nekaj podobnega - ne vem, kako bi se bolj natančno izrazil.

2.Tvoj prst kaže na pesto in njo lahko snameš samo s pomočjo hidravlične stiskalnice ali pa kladiva - seveda je potrebno prej vse skupaj sneti. Na njej je kolesni ležaj kot si že ugotovil, ki pa je skoraj zagotovo zanič, če si se vozil z odvito matico :wink: Zakaj je do tega prišlo: očitno jo je nekdo samo pritegnil in nič "zakajlal"

3. Zobati jermen je preveč ohlapen :wink:

Ps Na pm ti odgovorim, ko bom imel malce več časa, ker zahteva bolj obširen odgovor :wink:

lp
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Sr Dec 26, 2007 11:37 am

Jaz bi tudi imel toplo pa suho garažo. :cry: :cry:
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

OdgovorNapisal/-a hex dne Sr Dec 26, 2007 11:57 am

1. posoda z aktivnim ogljem.

3. jermen mora bit tolk nasponan da ga na najdaljsem razponu lahko z dvemi prsti obrnes za 90°.

spredaj na gewindah lahko das proc tamal fedr, itak ne igra vloge ce je ciso stisnjen :D razen kot distancnik.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Sr Dec 26, 2007 12:44 pm

samurai napisal/-a:1.Tista čudna stvar pod blatnikom je povezana z gorivom, oziroma njegovimi hlapi. Služi kot nekakšen zbiralnik bencinskih hlapov ali nekaj podobnega - ne vem, kako bi se bolj natančno izrazil.

2.Tvoj prst kaže na pesto in njo lahko snameš samo s pomočjo hidravlične stiskalnice ali pa kladiva - seveda je potrebno prej vse skupaj sneti. Na njej je kolesni ležaj kot si že ugotovil, ki pa je skoraj zagotovo zanič, če si se vozil z odvito matico :wink: Zakaj je do tega prišlo: očitno jo je nekdo samo pritegnil in nič "zakajlal"

3. Zobati jermen je preveč ohlapen :wink:

Ps Na pm ti odgovorim, ko bom imel malce več časa, ker zahteva bolj obširen odgovor :wink:

lp
Andrej


Oj,

1. verjetno bi bilo potem kul da nataknem nazaj uno zadevco a? Cemu pa sluzi?

2.za izprešat ležaj sem si ze ogledal literaturo ja.. samo fora je v tem, da matica oz polosovina nima (vsaj vidu nism) nikjer lukne za kajlo?!. Bom nabavil se lezaje da se to zamenja. Itak se bo avto razstavil do cisto školjke in se bo menjalo vse na podvozju..

3.zobati jermen se mora obrniti za 45 stopinj, sem pogledal specifikacije za ta motor.

Hvala

LP

PS: Pricakujem PM, sej se ne mudi toliko, pocasi pa se le premika...tako da ne bos pozabu:D
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov