Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

Galerija za fotografije z Volkswagen in Audi tematiko

Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Maj 16, 2009 11:56 am

Začetek naslova teme sem si "malo sposodil",upam da vwmk1 ne bo preveč hud. Na kratko vam bom predstavil meni zelo zanimiv avto, ki ima dva lastnika. Enega od njih, Ivana, občasno srečam na ŠD Šentvid, po domače na "tenis-placu". Pa smo ene parkrat debatiral o avtih, no in sem zadnjič imel srečo, da se je pripeljal z njim in ne s katerim drugim avtom. Dovolil mi je slikanje, pa tudi objavo na našem forumu.

Avto je že v originalu kabrio izvedba in ne predelava, je letnik 1987, da pa je v stanju kakršnem je, je pa zasluga Ivana in Jožeta, zdajšnjih lastnikov. In pravita, da ni dokončno stanje, ko se kaj spomnita, to tudi naredita. Naslednji projekt je vgradnja hladilne skrinje...


:arrow: Trabant 601 CC, letnik 1987 in njegov solastnik Ivan
Slika

:arrow: Par slikic okrog in okrog...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


:arrow: Tudi streha je domače delo, z loki sta malo spremenila linijo, tako da jima je sedaj bolj všeč, barvna kombinacija je pa tudi popoln zadetek. Ni pa popolnoma zaprta, samo raztegnjena zaradi slikanja, zato mogoče malo štrli.
Slika

Slika


:arrow: Notranjost malo bližje...
Slika

Slika

:arrow: Brez veterne mreže pri pravih kabrioletih ne gre, zato jo ima tudi Trabi !
Slika

:arrow: Ima tudi svojo gasilsko enoto za primer požara...
Slika

:arrow: ...pa tudi za primer žeje! Bencin za avto, Laško za (so)šoferja, vodo pa... no, kakor kdaj in za koga...
Čeprav prtljažnik sploh ni opazen, so v njem kar tri gajbice, ena bo šla ven, noter pa hladilna skrinja. Očitno sta lastnika res polna dobrih idej!
Slika

:arrow: Da je dostop do sedežev čimbolj udoben, tih oz. da vrata ne "škripajo", poskrbi doma zasnovan odpiralni sistem...
Slika

Slika

Slika

:arrow: Pod pokrovom se skriva originalni, jasno obnovljeni motor.
Slika

:arrow: Ta dan, ko sem slikal avto, je Trabi naredil nekaj deset kilometrov, med drugim eno furco iz LJ na Toško Čelo, naprej na Sv.Katarino in nazaj v dolino proti Medvodam. Vmes je par kilometrov makadama, avto je bil malo prašen, ampak v laku se vseeno zelo dobro odseva okolica - in fotograf... Kar pomeni, da avto "sija" od sreče pri takih lastnikih!
Slika

:arrow: Lastnika sta se tudi podpisala na avto, jasno, saj ni nobenega razloga da bi jima bilo nerodno.
Slika

:arrow: pomeni: Pipi & Pančo
Slika

:arrow: Še detaljček...
Slika

:arrow: ...ali dva...
Slika

:arrow: ...in to bi bilo na kratko vse. Meni je všeč. Še posebno njegov pogled...
Slika

:arrow: Pa vam, kakšen se vam zdi?

lp mac [smilie=beer2.gif] (smo jih spili ene par z lastnikom)
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

OdgovorNapisal/-a CABBY dne So Maj 16, 2009 12:50 pm

Ej zakon Traby.

Pred leti sem skoraj enega že zaaral, ker smo se s kolegi dogovarjali da bomo iz njega naredili "pičkohvatan voz", žal ni šlo vse po načrtih. Je pa hecen za vozit, jaz sem imel še dva dni napade smeha ko sem se spominjal na testno vožnjo.

Naj obema lastnikoma še dolgo služi.

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

OdgovorNapisal/-a fritz dne So Maj 16, 2009 1:48 pm

ja trabant. legenda kot hrosc. samo malo drugace.
leta nazaj se je en cabrio vozil in prodajal v nasih koncih. za gajbo piva.
potem ne vem kam je sel koncat....
dobro renoviran, postiman, in ocitno tudi ljubiteljsko vzdrzevan avto.
lastnikoma prizelim obilo ozitkov pa se pa se pa se kilometrov.
zarjavel pa itak ne bo :D

lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Maj 17, 2009 11:43 pm

sej to je dvotaktna mašina, ne ? a bojo montirali L-bat ? :mrgreen:

sicer bi raje imel tistega s trdo streho in tremi vrati, sam se verjetno več punc zmuva s tem :D
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Brez strehe je lepše, tokrat malo drugače...

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Maj 18, 2009 1:09 am

fritz napisal/-a:leta nazaj se je en cabrio vozil in prodajal v nasih koncih. za gajbo piva.
potem ne vem kam je sel koncat....


Ti jaz povem kje je končal........................stopil se je..................plastikfantastik.press :D
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik


Vrni se na Foto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron