Obisk Grossglockner

Galerija za fotografije z Volkswagen in Audi tematiko

Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne So Avg 08, 2009 3:01 pm

Moj doma še vedno v megli. Zjutraj prvo kar je blo, da sm pogledal skoz okn. Megla, drek. Ampak ni bilo treba veliko. Že po petih ovinkih se je pokazalo, da bo dan lep. Tako kot je bilo napovedano za SLO.

Prva postojanka po 3km vožnje. :mrgreen:
Slika


Jutranje vreme proti zahodni smeri kaže odlično. Tak da sam [smilie=auto.gif]
Slika


Polno bojno opremljeni
Slika


Prvič imel garmina v rokah, zato me je fant malo hecal. Sam navajen karte, ki jo orientiram in sm gad it. Ta drek se je pa kr neki obračal in to pomeni da sem jaz izgubljen. Sam sem naštudiral pot do Korenskega sedla in še malo naprej. Še dobro da sem jo, ker ta fant se je še kr neki obračal in glej ga zlomka. Ker nisem vedel opcije kako obrniti karto proti severu, sem ga na polno zajebal. Primem v roke to čudo in se peš 5m premaknem v smeri severa. UALA. Slika Grem nazaj pol po on men Slika Jah nič ponovi vajo in sva se sred travnika ter ene potke mal igrala. :mrgreen: Naštelem prbližno ta jajca in nadaljujeva pot.
V avstriji so se že začeli zbirat rahli oblački, upajoč da bo ostalo le pri teh oblačkih. Napoved je da bo clear and partly cloud time to time, se pravi upajmo da bo, al bo ta faker od Murphy-ja poslal en oblak da bo spremljal Starčka proti prelazu. :?
Slika

Ceste na trenutke dobre in slabe. Kar je blo slabih je blo krivo najino neprijateljstvo z garminom najbrž. Ma mal se je lohk baaznil.
Slika

8)
Slika


Lepa pokrajina na poti.
Slika

Slika


Prvi postanek. Aja ne, že drugi. Lepa mizica in sam nablokiram ter desno.
Slika


Midva z garminom sva šla spet na en prijateljski pogovor. Skoz bolj se mi je začela dopadit. Težko, če je človek stare šole karte, kompasa in mal deformacije orientacijsta (skoz vedet kje se vozim)
Slika


Kje živi klapa. Sej tile so bli še v dolini po drugih sodeč.
Nič zoom-a.
Slika


10x zoom. Upam da vidite kateri del griča sem približal.
Slika


Po nekaj časa malo zoom-out garmin, da vidim kje sva, kolk je še, kam nas bo tale faker odpeljal. Vidim da sploh ni več daleč. Sem si predstavljal da bo to malo dlje, pa kilometri kar hitro letijo. In spet pride na dan najino full hard prijateljstvo, zaljubljena do ušes. On hoče desno, jaz bi šel naravnost. Ker se mi ni dalo gledat, slepo zaupal, cesta je bila videt OK in jo mahnem desto. NAPAKA :mrgreen: Cesta vedno ožja, [smilie=blink.gif] in ožja in .... čak mal, WTF??? Kam midva zdej greva? Iz četrte že pade v tretjo, ni panike saj gremo na Grossglockner. Kmalu sem bil v drugi in JA tudi prva je padla. :roll: Pa to ni to, majke mi. Zoom-out in vidim da je očitno to to. Kje so široke ceste gledane na spletni strani. Ma tukaj gor ne gre bus, pa če mi Starček po 20min mirovanja vžge. :mrgreen:
Slika


Videl sem, da bo res prav in je možakar ubral kot zgleda najkrajšo pot. Ja no, tudi prav. Na vrhu postanek in dokumentacija.
Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Mal predebela smrekca, da bi jo odmaknila, tak da sem jo dal zraven.
Slika



A jo vidiš dol spodaj. Jebemti Garmin, a se je blo tko težko peljat po njej. Ta pa kr po enih bližnjicah, hjoooooj. No pa sej ni blo panike. Bila v osrčju alp, miru, zelenja, zelo lepo [smilie=wub.gif]
Slika


Štartava dalje in glej ga zlomka. Še dva z Garminom kot zgleda :lol: Ženska že neki maha not, no no v miru, vse bomo uredil. Dam rikverc in rešmo zadevo. Od takrat naprej malo strahu, da spet kaj ne fašem, ker se ni fajn vozit do izogibkov. Na mojo srečo je bil to eden in edini nasproti vozeč. Hvala Murphy :wink:
Slika


Dosti slikanja in pičimo dalje, ker po besedah Garmina, sedaj naj ne bi bilo več veliko. Res ni bilo, nekaj 5 minut in TAAADAAAAA, UUUUHUUUUU [smilie=auto.gif] [smilie=w00t.gif] [smilie=punk.gif] [smilie=rally.gif]
Slika


Plačilo cestine za prelaz. Sedaj je pa res to TO. [smilie=rolleyes.gif]
Slika


Tudi za katerega avstrijca so bili nekateri prepočasni. Z veseljem šel za njim, ker se res nebi rad cjazil 50km/h.
Slika

Slika


Slika


Dosedaj brez problema, popelji naju še naprej v tem stilu.
Slika

Čisto na vrhu tunel. Prišla skozi tunel...
Slika


...in se odpre lep razgled na drugo stran.
Slika


Otroc vsi srečni, v kratkih rokavah in se kepajo. Še vedno pod vplivom prelepe pokrajine, razgleda, ahhh jaaa, ..... Prihajam počasi k sebi in mi začne neki smrdet. Kt da sva falila. Hm....jah nič karto ven, jebeš Garmin. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :shock: Ma neeeeeeeeee, ITAK. Si čestitam, vzamem Garmin in takoj vidim kje sm falil. Imel naštelano not tale prelaz ko greš čez. Ječrna cesta. :mrgreen: Nazaj v avto in navzdol nekaj hairpinov. Nedaj bože da srečaš takega specijalca. Še več. 15 avtov, pa pred njimi takega specijalca.

Slika


Nadaljujem drugič. Tokrat se mi fulll da pisat, me je pa en drug stroj zmotil med pisanjem in to ni VW 8)
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne So Avg 08, 2009 6:24 pm

Neki klančka je. Maš v drugi pa kr leti neki v dolino. Zavore lih mal trpijo.
Slika

Dospela do krožnega v katerem bi moral malo bolj pogledat. Jebi ga in akcija proti cilju. Cesta, ki se vije proti vrhu.
Slika

Slika

Slika


Še eno mejčkeno...
Slika


...in je bil naš. [smilie=hooray.gif]
Slika


Pot pod noge in veselo na delo s polnjenjem kartice fotoaparata.
Slika


"Mogočni" ledenik z vrhom na levi strani.
Slika


Tudi čokolade smo zavijal.
Slika


Pot narejena prav do ledenika. To osvojimo v naslednji odpravi. Je pa na tem predelu kar pihalo. Prijetno sveže, na trenutke hladno, vendar v kratkih rokavih me ni zeblo. Super vreme.
Slika


Slika


Slika


Nekaj časa sem ga gledal pred mano.
Slika


Prišla še na eno točko tega prelaza kjer se pa res odpre pogled :shock:
Slika


Padla je še ena postojanka.
Slika


Pogled kontra
Slika


Tukaj dol sva jo mahnila v dolino. Ene par ovinkov je blo mal zabavno. Sam asfalt je kr neke, imel obupen občutek na volanu.
Slika


Slika


Slika


Srečno prispela v dolinco in sledilo je iskanje kaj za pod zob. Po redenju lepo na izi proti domu. Tukaj je pa sledil največji šok dneva. Kar sem pregledoval zemljevide po internetu, res nisem pomislil na tole. Fantič od Garmina je ene parkrat presenetil, ampak tokrat sem pa rekel. Če zdej nisi dobil neko bolezen od vseh teh ovinkov, zaviranja in vročine tut nič ne rečem. "Vozite naravnost in po 200m se vkrcajte na trajekt" :shock: :shock: :shock: :shock: WTF??!!?? [smilie=blink.gif] [smilie=wassat.gif] SlikaSlika :shock: Ti fante, kaj me hecaš s tem trajektom. Pa ja ni konc ceste al kaj???? :lol: Ni smešno, res je konec ceste. FINU.
Slika


In smo se naložili na "trajekt". 1,2,3, in sva bla na drugi strani.
Slika

Vračanje...
Slika


Slika


Super izlet je bil tole, če le uloviš lepo vreme. V petek je že blo nekaj prometa. Kako bo za vikend ne vem, ampak še več plehovja si res nebi želel.
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a vwmk1 dne So Avg 08, 2009 7:23 pm

lepe slike :wink:
"people's car" nothing even comes close
Uporabniški avatar
vwmk1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne Sep 28, 2008 9:48 pm
Kraj: Pivka
Avto: Golf I cabrio, Golf III GT TDI

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Avg 08, 2009 7:51 pm

kaj nazaj grede mors na zeleznco jt al kaj je to
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Avg 08, 2009 8:20 pm

ŽucMac napisal/-a:
Dej še pisno, da se mal nasmejimo, ala gremo, dost zabušavanja :mrgreen:


No evo, to sem imel v mislih.

Hvala, X-a, skor ko da sem bil zraven.

Al pa še boljš... :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne So Avg 08, 2009 11:27 pm

Ni treba iti na nobeno železnico. Men je tečno se vozit po isti poti nazaj in če se le da naredim krog. Jaz sem jo mahnil naprej čez prelaz ( no ja 2x :lol: ), ter se spustil na drugi strani v dolinco. Na zemljevidu sem videl da je tunel, ampak tudi približno nisem pomislil na vlak. Pač spet eden izmed mnogih tunelov. Pol pa prst v rit. Lahko bi sicer šel nazaj ter en odcep naprej, ma zna bit, da bi se pot močno podaljšala (bi blo treba malo pregledat). Osebno predlagam da greste tudi vi potem čez. Sej če ne boste lutal, pridete komot z dost manj km skozi (50 vsaj, kaj te vem). Jaz sem se vse vozil po magistralnih cestah takih in drugačnih :D pa sem štartal ob 6.30 iz Spodnje Idrije in prišel domov ob 21.30.

Tukaj se vidi oba tunela ko prideš na vrh.
Slika

Ta slika je nastala ko sva prišla iz tunela vn in potem men začne neki smrdet. Ko sva se vračala kasneje spet tukaj čez, se ni bilo več zanimivo ustavljat in nimam slik. Ampak sam tole, razgled pa res hud. [smilie=angry.gif] Glejte, da boste še iz tunela vn kaj poslikal, če boste delal krog.
Slika

Hvala za pohvale, ma kakšna pa lahko rata od vsega tistga šklocanja v avtu :mrgreen:

ŽucMac samo da si užival. Vse zate :D
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Ne Avg 09, 2009 12:24 am

huh..to je pa impresivno..tako potopis kot pokrajina :wink:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Ne Avg 09, 2009 1:05 pm



En fin format vidm, da sm spackal skupi :? Ne da se mi popravljat. Favdl sej bo za prežvet?

NAPAKA, ko sem zavil desno in slepo zaupal, ma potem nama ni blo žal.











EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Po Avg 10, 2009 1:48 pm

:shock: Kake slike, samo za prste polizat. X cestitam za hudo reportazo, kot vedno do sedaj! :wink:
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Po Avg 10, 2009 4:40 pm

Res lepo. Upam da tudi meni kdaj rata nardit en krog po tistih koncih, s tapravim avtom seveda :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a MortaL dne To Avg 11, 2009 10:53 am

Res hudo potovanje. Me je prav zamikalo, da bi kaj takega tudi sam ponovil. Če dobim še kakšne interesente, se sigurno lotim te destinacije.
[smilie=auto.gif]
Nič ni težko, kar se mora!
Uporabniški avatar
MortaL
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 28, 2006 1:34 pm
Kraj: MB
Avto: Audi A4 Avant 1.9 TDI 04, Audi 80 B4 1.6 benc. 94

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne To Avg 11, 2009 6:30 pm

MortaL napisal/-a:Res hudo potovanje. Me je prav zamikalo, da bi kaj takega tudi sam ponovil. Če dobim še kakšne interesente, se sigurno lotim te destinacije.
[smilie=auto.gif]

to nedeljo je odhod poglej pod ''srecanja''
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a MortaL dne Sr Avg 12, 2009 10:35 am

To nedeljo NO GO, bom pa probal it z družbo kaj v septembru, saj so trenutno vikendi kr zasedeni. Če boste v bližini (do kakih 50km) našli po poti kak pametni apartma za razumno ceno in za 6-8 oseb, bi se priporočal za informacije.

LP
Nič ni težko, kar se mora!
Uporabniški avatar
MortaL
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Če Sep 28, 2006 1:34 pm
Kraj: MB
Avto: Audi A4 Avant 1.9 TDI 04, Audi 80 B4 1.6 benc. 94

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Pe Avg 28, 2009 5:28 pm

OOOUJEEEEEEEEEEE, je že v koledarju podvigov za leto 2010 8)

Slika



[smilie=auto.gif]
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Obisk Grossglockner

OdgovorNapisal/-a LaKi dne Pe Avg 28, 2009 6:04 pm

Vožnja po Kitajskem zidu nekje v Avstriji?
Uresniči trenutni plan, namesto da razmišljaš o možnostih
Uporabniški avatar
LaKi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1514
Pridružen: Če Sep 04, 2008 9:06 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: '03 Audi A4 Avant 1.8T BEX; '99 Audi A4 1.6 ARM


Vrni se na Foto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov