Problem z ROKO pri Golf II

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne To Apr 13, 2010 5:45 pm

Mene pa zanima, kaj bi lahko bilo narobe, da mi je v enem mesecu zdrobilo dva plehka, ki prideta v selen blok na roki.

Slika
Slika
Slika

Ploščati (zadnji) selen blok je biu že močno ščikan in sem ga zamenjal s takim kot je na zgornji sliki. Vendar se je čez cca 14 dni v novem selen bloku zdrobil tisti plehek umes (zadnja slika). In roka ma ponovno cca 5-10 mm lufta. Med vožnjo to poka do konca kar vem da ni zdravja. Ruknil pa vem da nisem nikamor z desnim kolesom, da bi ga ob trku lahko podrobilo.

???
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Apr 13, 2010 9:26 pm

Če ti uniči tisti pleh, potem kolo ne more imet 5 do 10 mm lufta!

Kak vijak imaš not? Je original in je v dobrem stanju?

Ste pri montaži prav obrnili selen?
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne To Apr 13, 2010 10:04 pm

No jaz sem zdej na uč povedou kuk ma lufta. Če z nogo brcnem v gumo se ta kar močno premakne nazaj proti vratom.

Vijak ravno nevem ali je original ali ne. Navoji so bili tam kjer ne prime res za nikamor (zarjaveli). A se ga da kje kupit, novga ali podobnega ki, ki paše.

Pri prešanju selena nisem videl razlike. Je pomembno kako je obrnjen. Sicer pa je tudi pri prejšnjem selenu zdrobilo pleh.

Preden sem skoraj odtrgal desno kolo je bilo vse ku bok. Auto je bil špica, nič pokanja. Zdaj pa še vedno problemi, pa sem po nesreči zamenjal roko, polosovino cel volan s štangcami in končniki. Tuk enga posla pol me pa nazadne jebe en pleh. Razen če se je kaj poškodoval nosilec kjer je prišraufana roka. Nisem dost pameten.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Apr 13, 2010 10:24 pm

tomos90 napisal/-a: Ruknil pa vem da nisem nikamor z desnim kolesom, da bi ga ob trku lahko podrobilo.

???


tomos90 napisal/-a:Preden sem skoraj odtrgal desno kolo je bilo vse ku bok.


Kaj zdaj, si ruknil al nisi ?

Očitno je nekaj zvito, posledično trpi in odleti .
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne To Apr 13, 2010 10:41 pm

Se oproščam. Malo čudno sem napisal. Pač oktobra lani sem meu tist problem s kolesom, ko je skoraj odpadel.
Slika

Zamenjal sem nato vsemogoče. Avto je bil nato pred 3 tedni zrihtan. Isti dan sem še ujel delavnico, da so mi naredili optiko. Avto se je peljal spet več ali manj kot pred zgornjim dogodkom. 14 dni po optiki pa sem spet občutil, da ko speljujem in ko spuščam gas ponovno cuka in poka (zaradi tega lufta pri selen bloku).
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Apr 14, 2010 12:08 am

tomos90 napisal/-a:No jaz sem zdej na uč povedou kuk ma lufta. Če z nogo brcnem v gumo se ta kar močno premakne nazaj proti vratom.

Vijak ravno nevem ali je original ali ne. Navoji so bili tam kjer ne prime res za nikamor (zarjaveli). A se ga da kje kupit, novga ali podobnega ki, ki paše.

Pri prešanju selena nisem videl razlike. Je pomembno kako je obrnjen. Sicer pa je tudi pri prejšnjem selenu zdrobilo pleh.

Preden sem skoraj odtrgal desno kolo je bilo vse ku bok. Auto je bil špica, nič pokanja. Zdaj pa še vedno problemi, pa sem po nesreči zamenjal roko, polosovino cel volan s štangcami in končniki. Tuk enga posla pol me pa nazadne jebe en pleh. Razen če se je kaj poškodoval nosilec kjer je prišraufana roka. Nisem dost pameten.





Vijak dobiš na pooblaščenem servisu, plehec tudi in ja, je pomembno kako selen obrneš.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Sr Apr 14, 2010 7:45 am

jinx82 napisal/-a:Vijak dobiš na pooblaščenem servisu, plehec tudi in ja, je pomembno kako selen obrneš.


In kako veš, kako je prav obrnjen. Zdej je pa tut problem če ga bom lahko lepo ven spravil (težka bo). Plehek sem kupil v Motoroilu, če vam je kaj znano. Pač v trgovini z rezervnimi deli za vse avte (kot Euroton). Je možno da je kakšen slabši material, al majo tud pr pooblaščenem servisu enake.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Apr 14, 2010 9:33 am

Kako naj kdo ve, kašne plehce prodajajo?! :)


Ta plehec stane menda lih 50 centov in ga kupiš na servisu, ko boč čel po vijake.

A ti mislič, da boš selen ven sprešal pa nazaj potem zaprešal tako kot mora bit? :D Se ti ne zdi, da če si se do zdaj tako z njim vozu in če ti vse nabija, da je že fuč? :)



In še zadnje: O teh stvareh lahko zdaj tukaj razglabljamo v nedogled. Zadevo ti mora mehanik pogledat, dvomim pa da je kriv tisti plehec.
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Apr 15, 2010 6:40 pm

jinx82 napisal/-a:Kako naj kdo ve, kašne plehce prodajajo?! :)


Na splošno sem mislil. Če so rezervni deli pri pooblaščenem serviserju boljše kvalitete kot pri trgovinah z rezervnimi deli za vse avte. Al naročajo vsi pri istem in ni razlike.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Apr 15, 2010 6:44 pm

Se je lahko morda tu na mostu kaj zvilo, ko je zabilo roko, ali je dovolj močno narejeno. Sicer pa ne vem kako bi mi lahko 2x optiko naredu če bi blo kaj zvito. No ne vem, se ne spozam.

Slika
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Apr 15, 2010 7:03 pm

Lej ga, ne sam da je zvito, še poden maš odtrgan.
Tista bunka levo od rdečega krogca je dvižno mesto za dizalico.
Notranji blatnik deformiran...
Zgleda vse premaknjeno, kak tega nisi videl.
[smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Apr 15, 2010 7:54 pm

ŽucMac napisal/-a:Lej ga, ne sam da je zvito, še poden maš odtrgan.
Tista bunka levo od rdečega krogca je dvižno mesto za dizalico.
Notranji blatnik deformiran...
Zgleda vse premaknjeno, kak tega nisi videl.
[smilie=blink.gif]


Ja po moje, da sem slep, ja. Ne mislt, da nism vidu in da sem samo zamenjal roko in se peljal :D . Sitnosti je blu velik. Pa še nisem vedel, a se bo avto še normalno peljal.

Drgač je bla lukna skus v kabino (vogal je enostavno olupilo nazaj, saj se vidi). Sovoznik je mu kot nekakšno pručko tuk je blu not zabitu. Tu je zdej že zgodovina. Tako je zgledalo takoj po nesreči (novembra lani). Avto je mogu it na mizo, ker je bil cel zategnjen (cvikel na strehi). zadeva se je dokaj lepo zrihtala. Dobro, vidi se še, da je blo zvito, dvižno mesto se je nekako dalo v prvotno lego in vogal se je dal lepo nazaj "sešit". Most pa ni videt zvit in pelje se dobro, lepo se drži. Problem je zdaj le to z roko.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Apr 15, 2010 10:44 pm

Danes sem posnel, kako to zgleda. Snemano je, ko auto stoji in je kolega samo cukal volan. Kaj to šele med vožnjo dela. Mehankar je rekel, da lahko pa šele v ponedeljek pridem. :?

Kvaliteta posnetka je mal slaba, ker sem snemal s telefonom.
Slika
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Apr 15, 2010 11:43 pm

najbrs mas navoj pozrt na matici od tega vijaka. pa ubistvu ni zategnen, ampak ga zagrab preden stisne in misls, da je zategnen. mal vecji poseg ce je to. moras odrezat ven en konc karoserije :) hilzna (ta plehec) ti pa samo nacentrira silen, drzi ga poj srauf na mestu.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Apr 15, 2010 11:49 pm

To misliš, da so navoji nad mostom v karoseriji požrti?
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a hex dne Pe Apr 16, 2010 12:14 am

jap. se dostkat nardi ce je avto zaleten.
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne So Apr 17, 2010 10:20 pm

Kaj, če bi pa malo eksperimentiral in bi namesto te puše naredil svojo. Zdrejat bi dal cevko z zunanjim fijem velikosti selen bloka, notranji fi bi biu pa tak, da bi šel vijak ravno tako na tesno čez. Pa bi blo potem nemogoče, da dobi luft zaradi zdrobljene puše. :)
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Sr Apr 21, 2010 8:43 pm

PROBLEM mislim da je zdaj REŠEN. Danes smo spet dviglni avto in sneli roko. Kupu sem tudi nov šrauf za čez ploščat selen blok, a smo ugotovili da je krajši kot un prej. :!: Takoj mi je bilo vse jasno, ko sem v roke vzel še drugega, ki gre vodoravna čez prvi selen (ta je bil enako dolg kot ta, ki sem ga kupil). Kaj je zdej fora, Prizadet klepar, k mi je zmontiral drugo roko in vse skupaj tolk, da je avto stal na kolesih (takoj po nesreči), ni nič gledal šraufe :evil: . Na hitro sta videti enaka, a je sprednji za slab centimeter (na uč rečeno) daljši in je še kako važno kam gre kateri. Dalši je bil tako zašraufan odzadaj in se je tako ustavil prej, kot bi se sicer če bi bil taprav. Selena tako ni dovolj stisnilo in posledično sta tukej šla že dva distančnika, ker je roka imela lufta. Dobro, da sem kupil drug šrauf, ker sicer mi še na pamet ne bi prišlo, da sta zamenjana.

Ko pa smo bli ravno pr del, sem se odloču pa še za ta poseg. Diski so bili že kar bogi, da ne govorim o (NE)debelini ploščic :D .
Slika
Bling, bling :D .
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Apr 22, 2010 1:42 am

Lep šmorn ratal zarad zamenjanih šravfov :D

Sam da je zrihtano.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a strme dne Če Nov 25, 2010 10:20 am

tomos90, če lahko bi si spodobil tolo temo? :wink:

Na fotrovi dvojki bi rad zamenjal silen bloke. Zdej, za prvega ne vidim kakšnih problemov za zadnjega pa bi me zanimal kakšen nasvet kako se ga zamenja,oz kako se naredi tista pentlja da ne zleze iz roke.

No če je kdo to že večkrat to počel, bi ga prosil če lahko opiše postopek :)
bolje vrabec na strehi, kot Lovrenc na Pohorju
Uporabniški avatar
strme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 915
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:03 am
Kraj: Vače
Avto: GOLF l

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a tomos90 dne Če Nov 25, 2010 8:28 pm

Ti si kr sposod ... [smilie=beer2.gif] Glede tvojega problema ti pa ne znam nič kej dost svetovat.
Uporabniški avatar
tomos90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 621
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 9:41 pm
Kraj: Novo mesto
Avto: VW T3 Multivan

Re: Problem z ROKO pri Golf II

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Nov 25, 2010 8:50 pm

kaksna pentlja? sej ga samo not zapresas
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost