Seat Toledo

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj ostalih vozil (Seat, Škoda, BMW, Mercedes-Benz, Porsche, ...)

Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne To Feb 15, 2011 12:38 am

Pozdravljeni.
Rad bi vam predstavil še mojo zgodbo kako sem prišel do avtoja.
Dolgo dolgo sem vztrajal pri tem, da si želim kupiti golfa 4, 1.9 TDI. Zdel se mi je »traktor« in to sem hotel. Trdno sem bil prepričan da rabim dizla, sej iz ekonomskega vidika bi blo tako bolje…Vmes, ko se je na netu pojavil kak čedn G3 oz. če je bil zelo čedn G2, sem se navdušil tudi nad temi modeli. Samo da je golf. No, nekega večera pa najdem na netu toledona. Sploh nevem zakaj sem kliknil na oglas, bil je namreč bencinar. Ampak gledam js tisti oglas, ni mi šel iz glave. Opreme je imel ogromno, in proti G4 1.9 TDI je bil neverjetno poceni. Avto je bil lep-črn, s strešnim oknom in čednimi felgami-meni najboljše(najlepše) lastnosti avtomobila. Notri (ohranjeno)usnje, elektro sedeži s gretjem in spomini, avtomatska klima, les. Ampak bencinar. In ni bil golf.
Naslednji dan kličem, s očetom grema pogledat in ga pripeljema domov(februarja). [smilie=beer2.gif] Sej nevem kaj me je takrat primlo, ampak danes mi ni žal. Čeprav golfa še zmeraj rad pogledam. Ampak TDI mi pa sedaj v ušesih reeeees ropota.
Kupil sem ga z skoraj 197.000 prevoženimi, avto je letnik 2000. Gre za 1.8 mašino 20V 125KM Sport. Kar hitro sem mu privoščil preventivni pregled, če je vse ok z avtom. Zaskrbljen sem bil predvsem zaradi porabe(12.5-13l), in pa avto se mi je pozimi znotraj zelo rosil. Mehanik mi je takrat menjal filter za kabino, poraba pa naj bi bila taka kot pač je. Sem mislil, zdj je kar je, poceni ne bo, ampak lep pa je. In res mi je bil vsak dan lepši. Sploh 15.marca ko je dobil gor 17ke, in se znebil original 15k(2 kompleta ALU sem dobil zraven). Tudi muzko je meu solidno poštimano, ojačevalec in woofer v prtljažniku, original radio in menjalnik za 6 CDjev v kabini. Za takega mulca idealno. Pa temne šipe woooha. [smilie=zeppelin.gif]
S pomladjo(aprila) je prišel čas da sem ga moral registrirati in zavarovati za celo leto, se pravi najprej sem moral skos tehničnega. Seveda nism dvomu da bi blo kej narobe. Ampak je blo. Izpušni plini so bili previsoki(9). Seveda šok, nato pa mehanik. Najprej so ugotovili da je pokvarjena lamda sonda. To je bil tudi vzrok za visoko porabo. Zamenjajo, pa ni bilo nič bolje. Nato pa ugotovimo da je prejšni lastnik odstranil katalizator. Original 1100€. Nabijemo gor nek univerzalni za 100€. Štima(0.01). Pa smo ga registrirali. :)
21. junija, 13. dan moje polnoletnosti sem opravil še izpit in mimogrede popravil matematiko. Se lahko poletje sploh lepše začne kot z izpitom in spričevalom v žepu, in ključi v roki? [smilie=biggrin.gif]

Sedaj je Toledo že leto dni pri hiši, tudi izpit še imam, letošnje ocene bomo pa proti koncu leta poštimali hehe. :oops:
Z njim sem maximalno zadovoljen. Do marca jih bova obrnila 210.000. Užitek z njim je predvsem na relacijah, je le limuzina. V ovinkih pa z letnimi vseeno »prime« kot je treba. Poraba se je nekoliko normalizirala, 9.2 po potovalnem, 10 dejansko. Se pa ocenjujem za nekoliko bolj dinamičnega voznika, in pa 80% vožnje je mestne. Velik servis je opravil že prejšni lastnik, mene pa sedaj čaka majhen. V tem času sem moral 2x dotočiti servo olje, in pa v kabini mi, sicer manj, ampak še vseeno nekoliko rosi. Nekih načrtov zanj nimam, zraven sem dobil sicer še -40 fedre, ampak ga ne bom spušal, je le daily, pa tudi sicer mi je dokaj nizek. Saj veste, hotel sem traktor. Mogoče, če najdem kake čedne in poceni na rob in me bo zagrablo, potem bo še te dobil. In pa eno poliranje spomladi.

Slika
ena poletna, na sveže pokošeni zelenici
Slika
pripravljen za na morje.
Slika
v belo-črni kombinaciji :lol: pokrit s slano...
Slika
prva slikca sploh.
Slika
iz druge strani
Slika
še ena zimska
Slika
tale je pa z morja..
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Ne Mar 20, 2011 12:42 am

fantje, pod sprednjimi predpražniki je rahlo vlažno, pozimi se mi tudi v njem nenormalno rosijo šajbe. poleti nimam problemov. filter za kabino je bil menjan. kje naj iščem zamakanje in kako reševati problem?
hvala [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a brixo dne Ne Mar 20, 2011 2:13 am

Leon/toledo ...ima dosti lastnikov probleme z zamakanjem...Večinoma zamaka na tesnilu med vrati in karoserijo, se odlima,vidi se sigurno s prostim očesom...Če je tam vse uredu- tapeto dol ker skoraj sigurno zamaka pri tisti plošči, ki tesni da voda ne pride v notranjost...

Upam, da sem ti kej pomagal....
Uporabniški avatar
brixo
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 1:24 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf 4 GTI

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Ne Mar 20, 2011 10:56 am

Glih tok sije sonce da bo pasalo mal brkljat okol avta 8) poročam o uspehu :wink:
lp
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Ne Mar 20, 2011 11:13 am

Povej če boš rabu še en par rok.. ;)
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nevednez dne Ne Mar 20, 2011 2:31 pm

nejc napisal/-a:fantje, pod sprednjimi predpražniki je rahlo vlažno, pozimi se mi tudi v njem nenormalno rosijo šajbe. poleti nimam problemov. filter za kabino je bil menjan. kje naj iščem zamakanje in kako reševati problem?
hvala [smilie=beer2.gif]


Po teh simtomih bi jaz sumil kiler gretja. A ti mogoče zmankuje hladilne tekočine? A jo slučajno vohaš v avtu ko ga prižgeš?
Uporabniški avatar
nevednez
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Pe Feb 16, 2007 3:33 pm
Avto: štirje krogci

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Ne Mar 20, 2011 3:06 pm

nevednez napisal/-a:Po teh simtomih bi jaz sumil kiler gretja. A ti mogoče zmankuje hladilne tekočine? A jo slučajno vohaš v avtu ko ga prižgeš?


Hladilne tekočine mi ne zmanjkuje, niti je ne voham, tako da mislim(upam :) ) da to ni.

Tesnila okrog vrat se mi zdijo ok, tako da sem hotel snet tapeto. Pa sem obupal :roll: Na spodnji strani sem našel 2 vijaka, tapeta gre potem po robovih lepo stran. Še vedno jo pa drži nekje na sredini, pri kljuki.

Ježek, si bom zapomnu :D se tk slišma za caddya :wink: sam nasledn vikend ne, nasledn vikend bo [smilie=beer2.gif] [smilie=beer.gif] [smilie=beer.gif]
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a brixo dne Ne Mar 20, 2011 4:22 pm

Spodaj imaš dva vijaka, dva vijaka imas pod plastiko oz. ročko za katero primes da zapres vrata. (upam da me razumes)

Evo našel tudi navodila na netu :
Sprednja vrata:
http://www.seatcupra.net/images/amethys ... rguide.JPG

Zadnja vrata:
http://www.seatcupra.net/images/amethys ... rguide.JPG

Se pravi spodaj dva vijaka, dva pod ročko, ostalo so vse pini, samo nežno potegnes...Spodaj imaš potem nekaj konektorjev, zajlo za centralno in tapeto mas dol ... [smilie=beer2.gif]

LP
Uporabniški avatar
brixo
Novinec
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 1:24 am
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf 4 GTI

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a TALBOT dne Ne Mar 20, 2011 7:23 pm

Tega toledo-ja velikokrat vidim v velenju za glasbeno šolo. Če je tapravi?
Avto se mi zelo dopate si ga vedno ogledujem. :D
Uporabniški avatar
TALBOT
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: To Avg 24, 2010 12:14 pm
Kraj: luče
Avto: golf 2D

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Ne Mar 20, 2011 9:42 pm

Brixo, hvala, mislim da bo sedaj šlo [smilie=beer2.gif]
Talbot, bo pravi :wink: :D
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Po Mar 21, 2011 1:45 am

Ja zakaj pa nasledn vikend ne.. sej maturanc je samo en večer :twisted:

Kdaj boš predstavu rdečega lepotca in cabriota? :P
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Sr Mar 23, 2011 10:17 pm

sej veš kk bo u nedelo [smilie=zeppelin.gif]

misliš traktor pa jugeca? [smilie=zeppelin.gif]

Slika
drugače pa, toledo se od 14. fura na letnih. v nedeljo bo kriza [smilie=auto.gif] če bo res kej dol padlo...
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a cheff dne Če Mar 24, 2011 12:09 am

Lep torpedo :mrgreen:
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Mar 24, 2011 12:27 am

pa menda ja nisi tok blatnih gum skladiščil [smilie=blink.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a hex dne Če Mar 24, 2011 2:55 am

tale pa rab en fajn "tifrlegung"
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a Ježek dne Ne Mar 27, 2011 11:50 pm

ja traktor pa jugeca sm mislu :mrgreen:
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne Po Mar 28, 2011 4:24 pm

žucmac, gume sm meu skladiščene v kmetijskem objektu, kjer pa je ogromno praha. Lahko bi bile pokrite, vem... :oops:
hex, če sem ti tifrlegung pravilno prevedu, pomeni da bi moral avto v poden. Se strinjam, vendar to še zaenkrat ni mogoče. Mam sicer doma -40 fedre od prejšnega lastnika(ki jih ni montiral), vendar mi je avto že zdj večkrat prenizek :roll:
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne So Apr 02, 2011 9:47 pm

fantje, toledo je imel včeraj neprijetno srečanje z betonskim stebrom. odbijač, havba, oba kilerja, kak nosilc odbijača, morda vezna so poškodovani. kilerji morda pašejo od Golfa 4 al pa kej podobnega? ima kdo kej doma? gre se pa za 1.8 20V mašino
lp
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a genuss dne So Apr 02, 2011 10:03 pm

Dej dej dej da vidmo. Kaj pa je blo?
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne So Apr 02, 2011 11:33 pm

Slika
Slika
Slika
kaj je blo? neprilagojena bi lahk rekli, precenjevanje svojih zmožnosti. totalno po bedariji. škoda da more človek na lastni koži probat kje je meja :roll: vsaka šola nekaj stane kot pravijo :) sreča da ni bla še dražja, da ni nikomur nič.
lp
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Apr 03, 2011 1:53 pm

o ti jeba, direkt v center :roll:


ni videt da bi se air-bagi sprožli, fasal jih tud praviš ni noben, po svoje si še dobro čez prišel.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a Ježek dne To Apr 05, 2011 7:36 pm

jao boro :cry:
Bom pr Vauhu mal pogledu če majo kake dele, ki bi jih rabu. Upam da ga čimprej zrihtaš!
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a urs1 dne To Apr 05, 2011 7:54 pm

kondenzator klime pa odbijač se mi zdi da imam , sam odbijač če ga imam nima pranja žarometov
Boli te kurac sej si na morju sam plaža je mal daleč ;)
Uporabniški avatar
urs1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: Če Jan 08, 2009 7:29 pm
Kraj: ljubljana
Avto: Golf mk1 Cabrio , MB W124CE

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a nejc dne To Apr 05, 2011 10:04 pm

avto je razstavljen, kiler za klimo zgleda uredu, sicer je mal zvit ampak spušča ne..odbijač se pa tudi trudim dobit tak z pranju, sicer morda bi lahk izrezal luknje, ampak pustimo to za zadnjo možnost...tako da @urs1 hvala vseeno :)
menjala se bo tudi vezna, pa karter bo treba švasat. ma majhno prasko...je bil pa že švasan pri prejšnemu lastniku kot zgleda.
@ježek, vlek jao je bil ja :roll:
@žucMac, ubistvo je bla tala varjanta direkt v center še najboljša, če bi bil par cm levo ali desno bi naložu 2 stebra, tako sm pa samo enega(no, z levim ogledalom sm enega počohal).

Uglavnim, avto še ni zrihtan, poflikal sm pa tist steber in mrežo ki sem jo podrl...je pa neka specialna pletena plastificirana mreža, stane pa 25m kolut 94€ :x pa še samo 8m sem jo rabu, ampak seveda ne prodajajo na metre...

samo da se dogaja... :roll:

lep motoristični pozdrav fantje :)
Uporabniški avatar
nejc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jan 25, 2011 9:34 pm
Kraj: Lokovica, Šoštanj
Avto: Seat Toledo 1.8 20V

Re: Seat Toledo

OdgovorNapisal/-a Tine dne Sr Apr 06, 2011 12:38 am

nejc napisal/-a: poflikal sm pa tist steber in mrežo ki sem jo podrl...je pa neka specialna pletena plastificirana mreža, stane pa 25m kolut 94€ :x pa še samo 8m sem jo rabu, ampak seveda ne prodajajo na metre...


No vidiš, jo maš pa še za dvakrat.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
Tine
Kmetavzar
 
Prispevkov: 1626
Pridružen: To Nov 04, 2008 1:30 pm
Kraj: Maribor
Avto: Renault Clio 1.5 dCi

Naslednja

Vrni se na Ostali projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov