servo letev.

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

servo letev.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Po Mar 21, 2011 8:44 pm

a je mel ze kdo podobno situacijo, jo mam zahudica spet sam est. [smilie=zeppelin.gif]
ko se avto premika recimo po parkirišču do nekje 20-30 na stensko uro je volan mehek - normalno.
ko pa se vozis po cesti pa je volan na sredini in na zavijanje v resno trd (pogojeno z hitrostjo) ko pa zavijem v levo, je pa enako mehko kot na parkplacu in volan kr pade v levo (pustmo to da skrenes za en pas v šusu.)
kaka ideja kaj bi bilo.
aja pa se to ko vrtis kolesa pri ugasnjenem avtu (primes kolo z roko) levo desno, gre v eno smer lazje v drugo tezje.
kaka ideja kaj bi bilo, sem dons podru na vrhu letev tm k pride drog notr in kjer so vse cevi pa nisem nč pamtn ga vidu razn 4x kuglice vse lepo v utorih in enga fedra z podlosko k jih dol tišči.

vsaka ideja dobrodosla ker bom znoru

p.s. zadeva sicer ni na vw ju ampak smatram da majo vozila podobne mehanizme.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Mar 21, 2011 10:46 pm

Če je bil avto zabit v kolesa, je čisto možno. Pri meni je blo podobno, v eno stran je štekal in sem imel včasih filing, da če bi spustu volan v ovinku, da bi kar na istem mestu ostal. Zadevo sem rešil z menjavo letve.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Mar 22, 2011 2:39 am

jap, volanska zvita po karambolu.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne To Mar 22, 2011 8:35 am

sam men nc ne steka deluje normalno trdo/mehko, samo v levo servotronika ne izklopi. zdej ce bi bila kriva pol bi se zatikala, kar se pa ne. ce avto dvignem spredaj in vrim kolesa v prazno pri ugasnenem avtu, se ne čuti razlike, le ce ga primem za kolo in zavrtim.

nek hudica more bit en venntil zastekan, sam kje se to preklapla med mehko in trdo. [smilie=blink.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a luka32 dne To Mar 22, 2011 5:58 pm

Še zmeraj nisi odgovoril, če je bil zabit v kolesa :)

Ti bom zrihtu cifro od enga majstra za bmw, pa ga boš vprašal.

lp
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne To Mar 22, 2011 9:00 pm

luka32 napisal/-a:Še zmeraj nisi odgovoril, če je bil zabit v kolesa :)

Ti bom zrihtu cifro od enga majstra za bmw, pa ga boš vprašal.

lp

biv pri majstru v vodicah in ni bilo napake (sva kalibrirala, odcitavala parametre,...) tko da sedaj pravi da je 99% letev oz 1% da je nek modul. tko da vikend bo pester, menjava letve. treba pol avta spodaj podrati, most , nosilce motorja, vse roke, motor,... [smilie=blink.gif] [smilie=blink.gif] [smilie=blink.gif] [smilie=blink.gif] [smilie=blink.gif] .....
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a luka32 dne To Mar 22, 2011 9:19 pm

Jebemti, tole se res dosti dela sliši :shock: Pri golfu je treba sam most stran vzet :lol:

Poročaj kako se bo izteklo.

lp
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Pe Mar 25, 2011 12:44 pm

evo zadeva resena

odpovedal je zgleda semering v letvi. menjal kompletno leteve danes ponoci. dela cca 6 efektivnih ur. [smilie=zeppelin.gif]

zdej funkcionera tako kot mora.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a Slicker dne So Apr 09, 2011 9:11 pm

Da se kar tle uštulim. Torej spustila mi je volanska letev. In to tako teče ven da mi je porabilo 1L olja v 30km. Se pravi je obnova nadnujna. Zdj pa kako se tega lotit na taprav način? Odšraufal sem vse vijake na mostu, tiste vijake, ki držijo letev na mostu, lajtunge z letve, nosilev motorja zadaj, ostane mi še najbolj zajeban nosilc menjalnika za odšraufat. Zdj pa kako naprej? Dvignem motor z menjalnikom čimvišje gor? Kako most stran dobit, ker drugač to nebo šlo dol kokr sem gledal. Ma kdo kako idejo oz navodila kako se tega lotit?
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a luka32 dne So Apr 09, 2011 11:03 pm

Pri štirki sem jaz tako naredil.

Prvo avto dvigneš na dvigalu(obvezno), potem kolesa dol, roke, odšravfaš nosilec motorja stran, potem odvijačiš letev in nato še most in ga lepo postaviš na stran. Ni treba motorja nič dvigat. Potem še losaš notranji zglob, ki je v kabini, in potem gre dol.

Nevem pa kako ma trojka narejeno, sam pomoje ne more bit velik drgač.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: servo letev.

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Pe Apr 15, 2011 12:53 pm

Slicker napisal/-a:Da se kar tle uštulim. Torej spustila mi je volanska letev. In to tako teče ven da mi je porabilo 1L olja v 30km. Se pravi je obnova nadnujna. Zdj pa kako se tega lotit na taprav način? Odšraufal sem vse vijake na mostu, tiste vijake, ki držijo letev na mostu, lajtunge z letve, nosilev motorja zadaj, ostane mi še najbolj zajeban nosilc menjalnika za odšraufat. Zdj pa kako naprej? Dvignem motor z menjalnikom čimvišje gor? Kako most stran dobit, ker drugač to nebo šlo dol kokr sem gledal. Ma kdo kako idejo oz navodila kako se tega lotit?

pri trojki 1.4 sem jaz samo odvil spurstange in tiste 4 vijake na pozarni, nato se tisti kardancek od volana (to sem naredu pri stopalkah v avtu) in potem je sla z mal guncanja pri eni strani vn.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov