Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a mk1golf4life dne So Okt 15, 2011 5:00 pm

V mojega golfa 1-6 dajem TD motor, sedaj pa sem naletel na ta problem da ima TD nastavek in cev za servozavoro, na mojem avtu pa servozavore ni.
Zdaj me pa zanima kako odstranit ta nastavek dol da se nebi to nič poznalo na motorju, sem dal dol z navadne mašine pride samo okrogel pokrovček, ko pa dam dol ta nastavek s TD-ja pa je v napravi še zobnik (tudi pod pokrovčkom na motorju brez servota je zobnika, a je notri ostal-kako bi ga dobil ven?

Torej rad bi odstranil tole na desni strani motorja s tremi vijaki, tle je na sredi slike desno od tam kjer je na motorju filter za olje:
Slika

Bi morda bila varianta da samo snamem servocilinder dol z drugega avta (caddy 1-ka), pa prešravfam vse skupaj gor brez predelav?

Sicer malo zmeden zdej da se kar bojim smetit po forumu, samo če mi bo kdo znal hitro odgovorit mi bo veliko v pomoč.. :?

Lp, Matevž
''A se meni sem zdi al se cagar za nafto hitrej premika k cagar za hitrost?'' - Mazda 2500D pickup
Če more bit že dizl naj bo vsaj golf enka =D
Uporabniški avatar
mk1golf4life
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To Apr 19, 2011 7:17 pm
Kraj: Ljubljana-Dolenjska
Avto: Golf mk1 turbodiesel

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a luka32 dne So Okt 15, 2011 6:03 pm

Dej ti rajši zmontiraj servozavore na tvoj avto, kot pa da to odstraniš.

Mislim da ne rabiš nič drugega kot servo ojačevalnik in zadeva špila.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a super98 dne So Okt 15, 2011 6:26 pm

Se strinjam z luka32...
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a mk1golf4life dne So Okt 15, 2011 8:32 pm

Še vedno me zanima kakšen je sploh namen te naprave, je v tej cevi olje pod pritiskom? Bi se dalo da samo zamašim cev brez posledic za motor?

Zaenkrat nebi rad predeloval na zavore s servom, ker vzamejo veliko prostora katerega mi zaradi intercoolerja primanjkuje, pa tudi se ne zdi potrebna predelava ker so bremze že zdaj dosti dobre.
Pač ker ni servota je treba malo bolj pritisnit na pedal, je pa zato toliko več občutka ko bremzaš,
druge prednosti v servozavori pa tudi ne vidim, ker je zavorne sile dovolj.
Nikjer ne najdem nobenih podatkov o tej napravi (to je ta ki sem jo opisal na sliki, to kar se prišravfa motor), niti kako bi lahko to ven vzel. :?

Najraje bi samo zamašil s tistim okroblim ''čepom'' z prejšnjega motoja, samo se mi zdi da je potem problem ker nek zobnik manjka ki je sedaj v tej napravi...

Že če mi lahko kdo pove kaj je to na sliki bi mi bilo v veliko pomoč.

HVala za kakršnekoli informacije.

LP, Matevž
''A se meni sem zdi al se cagar za nafto hitrej premika k cagar za hitrost?'' - Mazda 2500D pickup
Če more bit že dizl naj bo vsaj golf enka =D
Uporabniški avatar
mk1golf4life
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To Apr 19, 2011 7:17 pm
Kraj: Ljubljana-Dolenjska
Avto: Golf mk1 turbodiesel

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a luka32 dne So Okt 15, 2011 8:44 pm

Nevem kaj misliš na sliki, vendar servo poganja v tvojem primeru vakum pumpa. Bencinarji majo to rešeno z prirobnico na sesalnem kolektorju, dizli imajo pa vakum pumpo. Je pa stacionirana tam kot pri večjih bencinarjih razdelina kapa.

Pa da nimaš 10cm placa je pa tud mal bosa. Ponavadi se to dela obratno, večaš konje - izboljšaš zavore.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a čare dne So Okt 15, 2011 9:14 pm

jaz bi tud mel servo.Ne morš bit 2011 brez pa tišat na bremzo ko bik,placa pa tud ne zavzame neki strašn dost.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a mk1golf4life dne So Okt 15, 2011 9:25 pm

Gre se za to da trenutno ne bom še delal custom intercoolerja, in bom rabil plac nad menjalnikom. :?
Servozavora se bi potem rihtala ko najdem večji intercooler. :|
Sem zgleda da mi res ni druge kt da grem ta servocilindr čimprej vdelavat, favld scena pač to zahteva :( :D
Se pravi če je to vakum-pumpa pol ni nobenga problema če se cev zamaši (dokler se ne lotim predelavat na servocilinder) ?
Zaenkrat se mi gre da je avto za silo vozen da ga bom lahko spravil do majstra kateri mi bo potem predelal izpuh :oops:

Lp
''A se meni sem zdi al se cagar za nafto hitrej premika k cagar za hitrost?'' - Mazda 2500D pickup
Če more bit že dizl naj bo vsaj golf enka =D
Uporabniški avatar
mk1golf4life
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To Apr 19, 2011 7:17 pm
Kraj: Ljubljana-Dolenjska
Avto: Golf mk1 turbodiesel

Re: Odstranitev servozavore 1.6 TD (nujno)

OdgovorNapisal/-a ziga dne Ne Okt 16, 2011 12:22 am

Dosti placa je za vse. Jaz sem mel tudi TD-ja not pa tavelik servo iz dvojke. Raje menjaj servo, ker je pedal res zelo lažje pritisnit kot pa če imaš original dizl servo.

Slika
Uporabniški avatar
ziga
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Sr Maj 02, 2007 3:43 pm
Kraj: Savinjska dolina
Avto: Golf mk1 gti, Golf 2 GTI 8v


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov