2.5 tdi ni obratov

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne So Apr 14, 2012 7:15 pm

lep pozdrav vse,
in sicer imam eno težavo in me zanima če ma kdo kaj več pojma o tem ali kako podobno izkušnjo in sicer avto je 2.5 tdi in med voznjo mi je naenkrat zmanjkalo gasa in avto je normalno laufal, sedaj avto vgasnem in vzgem dela popolnoma vse normalno razen ko da dam gas gredo obrati največ na 1050.. če avto kak dan stoji pol tezko pride na normalne obrate za prosti tek ampak pride in pol spet vedno normalno laufa, zdaj me pa zanima ce je mozno da je pumpa pokvarjena pa avto vzge in laufa ali je mozno kaj druga? upam da dobim kak pametn odgovor za katerega se zahvaljujem
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Apr 15, 2012 9:33 am

namen tega foruma je, da bi se "MI"(člani foruma), ljubitelji starejših vozil imeli kje menit za zrazna srečanja, dogodke, sejme, pijančevanja, piknike pa nabavo rezervnih delov in avtov in podobno.

nam ni v interesu imet pomoč uporabnikom 24/7 in odgovarjat na probleme ki jih zna rešit VSAK mehanik.

je pa problem zelo podoben drugim diesel motorjem iz koncerna in ne mine teden da nima kdo podobno težavo s svojim avtom.

če si sami ne znate poiskat pomoč z branjem starih člankov, potem kaj iščemo vsi mi tle ?
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 10:24 am

noben te ne sili v kakrsno koli pomoc, to jr blo vprasanje samo ce je mel kdo tak problem nerabis ogovorit ce odgovora nrle poznas ce pa jaz kr sm dve leti na forumu nesmem nic napisat lahko poves.. niste edini ampak kr vidim da ste vedno zelo brihtni sm mislo ce slucajno kdo ve za kaj podobnega ampak ocitno nena.. lahko admin zbrise post pa se pol ti men o cevapih mi je vseeno.
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Apr 15, 2012 10:54 am

če ti po dvhe letih ni jasno da ti meče avto v zasilni program, potem mislim da ti ne bo nič jasno če ti bo kdo povedal kaj moreš postorit na avtu da preveriš razne napake in jih odpraviš zato raje pelji avto mehaniku. pa po dveh letih bi lahko vedu, da bi moral napisat za kak motor gre (mo možnosti tip motorja), da bi potem nekateri brihtni vedli o katerih turbinah in vbrizgih je govora [smilie=zeppelin.gif]

in če ti pišem jaz je to moje mnenje...boš počakal da ti še kdo kaj napiše da boš lahko napisal TUKAJ STE VI TAKI IN TAKi..... :roll:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 11:14 am

saj se mi nikam ne mudi, jaz sm cist lepo vprasal ce je kdo mel kak podoben primer ker turvo je vredu, dize so ok, filter nafte je nov cecke vse vredu gas pedala dela vse sm stestiral in ko na pumpi odtegnes cev za dovod goriva avto dobi gas ce nekdo drzi gas seveda kot da neki ne dobi zraka.. samo zazo me zanima ce je mozno da je v pumpi al jr se kje drugje kak ventil za dovod zraka?
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a Audia6 dne Ne Apr 15, 2012 11:27 am

Ko si filter menjaval mogoče ti tam kje ne tesni in ti zrak vleče zraven je mel tu en podoben problem le da je njemu le nafta padala čez čas. Tiste cevke morajo bit fejst zategnjene pa upam da nimaš prazn tank pa še na bregu to testiraš , ker tudi take že poznamo. Drugače pa je najlažja rešitev tester bo pokazalo v čem tiči napaka in boš takoj rešo, ponavadi pa je pumpa krivec pri teh motorjih da ne gre v obrate lp
Če plavo kadi te fejst leti :)
Uporabniški avatar
Audia6
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:00 am
Kraj: Mb
Avto: Audi a6

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 8:11 pm

filter sem menjal kasneje ko se je to ze dogajalo tako da dans sm snel pumpo in jo jutr nesem na servis pa da vidim kaj bo pol..
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a Audia6 dne Ne Apr 15, 2012 9:59 pm

Potem pa je skoraj 100% pumpa poročaj kaj bodo rekli :)
Če plavo kadi te fejst leti :)
Uporabniški avatar
Audia6
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:00 am
Kraj: Mb
Avto: Audi a6

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Ne Apr 15, 2012 10:16 pm

Tale tema je pa tud en bohpomagej. Ni cudn da je Bureku jermen dol padu. :D Kater avto, kater motor, letnik, menjalnik.. ???

Kot da bi baba napisala imam moder avto, crne gume in nekaj mi trese.

Si pa faca. majkemi [smilie=zeppelin.gif] brez tocne diagnoze si pumpo staknil in zdaj jo gres kaj, obnovit?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 10:27 pm

druga vec nemore bit kr je vse ostalo blo sprobano z drugega avta in ne gre stestirano je blo tud vse kaj je mozno tak da to ali motorni racunalnik je se opcija, sicer je bla pumpa v pol ure dol tak da ni nek bav bav.. no da nebo vec zamer audi a4 2.5tdi letnik 99 150 km oznaka botorja afb za menjalnik oznake pa zal nevem
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 10:29 pm

sicer pa mene je tukaj najbolj zanimalo ce je kdo ze mel taksn problem kr me je sam zanimalo kaj je mogo kdo drug popravt.. sicer pa tiste ko moti da sm napisal post se vam opravicujem tisti ko mi pa kaj svetoval pa hvala lepa
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Ne Apr 15, 2012 10:32 pm

Audia6 napisal/-a:Potem pa je skoraj 100% pumpa poročaj kaj bodo rekli :)


ja jaz in vsi ostali z katerimi sem se pogovarjal tud tak mislijo kr druga je skoraj ze zmankalo no bomo vidli kaj bo z tem napisem ko bo kaj novega :)
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a jakich dne Po Apr 16, 2012 6:54 pm

Se pravi ,da nisi še vsega stestiral :D ,ker avto ne dela prav....
PRIMORSKA POJE IDRIJA VABI
jakich
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če Feb 08, 2007 8:10 pm
Kraj: Bač
Avto: tdi dobil turbino

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a Audia6 dne Po Apr 16, 2012 7:20 pm

Daj ne drkajte neke brezveze tu ga ti samo poročaj kaj bo :)
Če plavo kadi te fejst leti :)
Uporabniški avatar
Audia6
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:00 am
Kraj: Mb
Avto: Audi a6

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Po Apr 16, 2012 10:35 pm

oja vse stestiral, potrjeno elektronika pumpe odpovedla, napaka na vbrizgu goriva :D
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a vr6driver dne Po Apr 16, 2012 10:37 pm

aja pa pumpe pa res neznam sam stestirat vse ostalo sem pa lahko in ocitno te dobro ce je sedaj 100% pumpa hin
vr6driver
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 4:34 pm

Re: 2.5 tdi ni obratov

OdgovorNapisal/-a Hondi dne Če Maj 31, 2012 2:28 pm

škoda ker sem prepozen...
če bi v štartu jaz videl tvoj post in piodatke, da gre za star VP verteilerpumpe z VP44 elektroniko, te bi takoj poslal na test elektronike

še več, če bi ti napisal oznako motorja in katera napaka je prisotna v spominu napak v motorni elektroniki (ponavadi nekaj z "injection timing" v primeru, da gre tranzistor v elektroniki, zaliti v gel), bi te pa sploh takoj napotil
AUDI S3 APY,PASSI 4m AVF
Hondi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 378
Pridružen: To Jan 31, 2006 9:18 pm


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron