Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a genuss dne So Sep 15, 2012 8:57 pm

Itak. WTL, zakon roba.
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Vičo dne So Sep 15, 2012 9:05 pm

WTL ja, imaš ti? Sej zdej verjamem da dela dobro, tudi dve leti garancije dobiš - samo kaj bo čez 5 let? Dej 700 za novga? :)
Po drugi strani pa je znano, da so tej nižji modeli Iskre, recimo, nič drugega kot prepakirani kitajci. :wink:
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a genuss dne So Sep 15, 2012 9:16 pm

Imam, že ene 2 leti. Poznam direkt uvoznika in da dobro ceno. Ima počasni zagon, da ni hladnega vara. Včasih malo moti ampak se navadiš, drugače vse b.p.

200A, cena takrat 550€ (zame), pri npr. Varesi-ju 750€.

Ima tudi žice, ročke, šlaufe, jeklenke, pribor, itd itd. Lociran je v bivšem Stolu v Kamniku.
Jeden Tag steigt die Zahl derer, die mich am Arsch lecken können
Uporabniški avatar
genuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 723
Pridružen: Sr Avg 20, 2008 9:43 pm
Kraj: Velike Lašče

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Fleko dne Ne Sep 16, 2012 11:58 pm

Jaz imam doma iskro 210 ecoline. Zdej je tako nisem je še sprobal na 380V pa na 100% (ker še v delavnici nimam trofaznga) tako da nevem koliko dejansko zdrži. Za auspuh je čist solidno za švasat pa karoserijo. Trenutno največ sem varil z njemu 4mm in ni bilo problema. Je igračka proti kakšnemu trofaznemu. Je pa zanimiu ker je kao ecoline in se ventilator prižge šele ko je malo bolj segret. [smilie=zeppelin.gif]
Aja edino pištola je pa bolj tko tko(ubistvu so use iste v tem rangu)
Sem imel tudi na sposoji svas aparat od pretenta podobna moč podobna cena (pojma nimam kera ferma) pa imam občutek da je iskra boljša.
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne To Sep 18, 2012 7:21 pm

MILLER is way to go :twisted: :twisted:
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne To Sep 18, 2012 7:30 pm

Miller je za tri izmensko delo, ne pa 15 švasov potegnit čez leto.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a piko dne To Sep 18, 2012 9:12 pm

Vsi gledate tiste, ki mopede varijo na televiziji, ki zelo Millerja hvalijo. Ali ga ima kdo? Nas so učili da je Lincoln zakon, za njim takoj Fronius. Samo to presega meje hobi delavnic. Za domaču uporabo priporočam starejši Varstroj 300A (modra kišta z notranjo podajalno) ali pa iskro 350A, ali še bolje uljanik 300A. To so profesionalni aparati, ki so po delavnicah že iz mode, življenska doba skoraj brez vzdrževanja pa neomejena. Taki se prodajajo po ca 500eur, kar je mnogomnogomnogo boljše od kakih medfaznih 220-380 igrač, ki so namenjene leplenju in ne varjenju:) S takim aparatom sem za predstavitev seminarske naredil zlep, za kar sem dobil 10 pri Tušku, z mojo Iskro 450 pa ga nisem znal naredit (hvala Bogu.)
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne So Sep 22, 2012 8:43 pm

jaz bom samo tako reku , prvič ko se pojavi ''znak'' okvare na mojem iskravaru grem v nabavo miller ja. to je tko ko droga, enkrat probaš in že te zasvoji,.... [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif]
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a piko dne So Sep 22, 2012 9:26 pm

pocesnkII napisal/-a:jaz bom samo tako reku , prvič ko se pojavi ''znak'' okvare na mojem iskravaru grem v nabavo miller ja. to je tko ko droga, enkrat probaš in že te zasvoji,.... [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif] [smilie=biggrin.gif]



Domnevam, da drugega še nisi poskusu. Lincoln ima en par zelo zanimivih, na prvi pogled smešnih rešitev. Pod patentom seveda...Amerikanci pač. Ima šobo, ki je rahlo ukrivljena. Tam ti tudi ob malo obrabljeni šobi drajt ostane vedno v kontaktu, nič ne potrese in "pokozla"
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Ne Sep 23, 2012 9:57 am

Imam možnost dobit iskro 300a co2, letnik okol 90. Zdej sem pa v dilemi, aparat je v okvari, eni pravjo da je samo pogon žice, drugi da je elektronika skurjena, skratka noben ne ve točno. Kako bi jaz najlažje preveril kaj je skurjeno, da se ne naserjem.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a piko dne Ne Sep 23, 2012 10:27 am

luka32 napisal/-a:Imam možnost dobit iskro 300a co2, letnik okol 90. Zdej sem pa v dilemi, aparat je v okvari, eni pravjo da je samo pogon žice, drugi da je elektronika skurjena, skratka noben ne ve točno. Kako bi jaz najlažje preveril kaj je skurjeno, da se ne naserjem.



Pogon drajta dela ali ne, po vsej verjetnosti je skurjena kartica. Pogon enostavno probaš, priključu ga na napetost, pa vidiš, če vrti. Nov 2x2 pogon je v Varesiju 60 eur. Če je skurjena kartica je večja jeba, ni pa nerešlivo, seveda ne. Kolk dnarja hočjo met? Na kilo? Drugače zanimiva zadeva.
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Ne Sep 23, 2012 10:51 am

Na kilo itak, sej najraj bi se zmenu, da ga peljem prvo nekomu ki ve kaj dela pa potem naprej, samo je problem izvest tak postopek v večji napol državni firmi. Že za odkup morjo obravnavat predlog na neki seji [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a piko dne Ne Sep 23, 2012 11:12 am

luka32 napisal/-a:Na kilo itak, sej najraj bi se zmenu, da ga peljem prvo nekomu ki ve kaj dela pa potem naprej, samo je problem izvest tak postopek v večji napol državni firmi. Že za odkup morjo obravnavat predlog na neki seji [smilie=zeppelin.gif]



V taki firmi se to nič ne vpraša in se samo pelje ven. Na naslednji inventuri bo manjkal, noben se ne bo oziral naj in bo odpisan. Ti maš pa super aparat doma. Za serviserja ti priporočam Pretent, Cesta na Brdo.
Uporabniški avatar
piko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 1:50 pm
Kraj: žiri
Avto: MB C220cdi, VW Scirocco II

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Fleko dne Ne Sep 23, 2012 10:48 pm

@Piko
na prejšni strani si omenil glede gradiva za varjenje. Mene zanima kaj več glede tega.
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Roba13 dne Po Sep 24, 2012 1:01 pm

Stari aparati so zakon tako kot je piko napisal! Res da so grdi pa zgledajo za bruhat samo so top zadeve :D Ko smo pri kitajcih..Kolega ima wtl-a in je z njim prevaril xy kolektorjev in xy izpuhov in dela brez problema tak,da niso spet tako hudo slabi kot eni pravijo,da ne zdržijo nič :) Edino problem je,da odkar je mojega Gysa probal noče več z onim varit :lol:

@ luka32: Še majo več aparatov na voljo? :D
Uporabniški avatar
Roba13
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: So Mar 26, 2011 11:06 pm
Kraj: Maribor
Avto: Audi A3

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Fleko dne Po Sep 24, 2012 1:18 pm

Roba13 napisal/-a:Stari aparati so zakon tako kot je piko napisal! Res da so grdi pa zgledajo za bruhat samo so top zadeve :D Ko smo pri kitajcih..Kolega ima wtl-a in je z njim prevaril xy kolektorjev in xy izpuhov in dela brez problema tak,da niso spet tako hudo slabi kot eni pravijo,da ne zdržijo nič :) Edino problem je,da odkar je mojega Gysa probal noče več z onim varit :lol:

@ luka32: Še majo več aparatov na voljo? :D

Moj sodelovec ima tudi wtl-a inverterčka. Pravi da za tak denar se ga splača vzet.
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Po Sep 24, 2012 1:23 pm

Roba13 napisal/-a:Stari aparati so zakon tako kot je piko napisal! Res da so grdi pa zgledajo za bruhat samo so top zadeve :D Ko smo pri kitajcih..Kolega ima wtl-a in je z njim prevaril xy kolektorjev in xy izpuhov in dela brez problema tak,da niso spet tako hudo slabi kot eni pravijo,da ne zdržijo nič :) Edino problem je,da odkar je mojega Gysa probal noče več z onim varit :lol:

@ luka32: Še majo več aparatov na voljo? :D

Nimajo, še ta ki ga gledam je v enem šotoru že sigurno 5 let. Zato sem malo skeptičen okol tega, če bi blo kaj minimalnega za popravt bi že oni zrihtal. Bom ga danes ponoči priklopil, pa probal, kaj je narobe. Žico bom magar na roke ven potegnil in probal če se kaj bliska :)
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Sr Mar 27, 2013 12:39 am

Maticu iz Varesija sem se pustil prepričati v nakup te igračke:

Slika

160A inverter, z 0.8 žico in mešanico zadeva precej lepo dela. Morem dobit še malo filinga, ma mislim da bo več ko dovolj za kar jst rabim. 80×40×3 profil:

Slika
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Varjenje: jeklenke, polnjenje, co2, mešanice,...

OdgovorNapisal/-a luka32 dne Sr Mar 27, 2013 5:35 pm

Da še jaz zaključim mojo zgodbo :)

Zadevo sem kupil po ceni odpadnega železa, dal zrihtat v varesi in dela ko šus.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Prejšnja

Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov