Nakup podvozja

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Če Maj 10, 2012 11:27 pm

Pa dajmo še eno temo, ki bo mogoče komu koristna in se lahko nadaljuje tudi za nakupe za v bodoče.

Najverjetneje se mi je poscal zadnji amorziter, sicer je vse mastno in drugega vira kot pa iz amortizerja ni za vso umazanijo. Bomo še zadeve dodatno preverili ampak sem že naredil domačo nalogo in pobrskal po ebayu konkretne zadeve, ki me zanimajo. Zdaj me najbol zanimajo izkušnje in pa kak nasvet.

Samega amortizerja ne bom obnavljal, ker mi tako ali tako trenutni setup ne ustreza in sem v iskanju drugega kompleta. Zdaj sem na Supersport -40mm (pri kolegu je na novejšem Polu zadeva delovala fenomenalno, isto 1.4tdi, lepa udobna vožnja) in me že od samega začetka moti, da vse skupaj preveč poskakuje, zabija, vglavnem, ni udobno. Na začetku še je šlo, zdaj pa ne več.

Najbolj se nagibam k temu, pa čeprav je samo -30..
1. Bilstein B4
Bilstein amortizer + Eibach fedri, -30mm, nekako imam v glavi, da je to x-hair vozil na svojem. Mogoče kak komentar na to kombinacijo, udobje, mehko, trdo, odzivnost? Naj omenim, da vozim normalno, tako, da mi je udobje trenutno prvega pomena kot pa lepota, čeprav vem, da mi bo žal potem :lol: So tukaj amortizerji krajšani in je mogoče pozneje z drugimi fedri preklopit na nižje ali so to običajni amortizerji in nižji fedri?

2. Vogtland
Lih prav -35mm ampak me moti, da je pod motorizacijo zapisano vse možno. To imam tudi zdaj in se nagibam k temu, da najdem nekaj kar je specifično delano za moj avto. Polo 6n2, 1.4 TDI. Ampak vseeno, Vogtland? Verjetno ni za odpis.

3. H&R
Tudi tukaj me moti za katere tipe je namenjeno, za vse motorizacije. Pa tudi za tem kompletom kot za Vogtlandom stoji neko ime in kvaliteta.. hm?

4. AP G
AP gewinde. Sicer nisem nekako za poceni gewinde, ker je to le avto za vsak dan, in sem dost na AC med MB in LJ. Nekdo jih tukaj na forumu ima. Vtisi?

5. AP
AP komplet. Ta zadeva mi tudi diši, sicer cenovno najugodnejša ampak sem v dvomih. Je pa nižanje idealno -40/-30mm.

6. Bilstein B12
To je verjetno že zelo dobra zadeva, tud amortizerji so krajšani, tršani? Sem bil vožen na B16 in lahko rečem top. Ampak je bil Golf in kdo se je peljal v znižanem Polu, ve da je kratek in je tukaj mogoče težava neudobja. Mi je pa ta komplet nekako drag. Za 500 bi šlo skozi, če bi imel to nekje tukaj za nabavit, brez poštnine.

7. KW
To pa nekako izgleda made for my car. Sicer mi cena tud ne diši najbolj, ampak v kolikor je zadeva top, bi tud to plačal.

8. Weitec
Cenovno prav tako kot pod točko 1 ugodna zadeva. Tud Weitec bojda ni nekaj levega. In tud to bi se dalo pomoje enako kot KW dobit ceneje oz za normalno ceno preko RSR na dom brez neke extra poštnine. Kolikor vem, cena po njihovem ceniku, je cena paketa na dom.

Tako, da v kolikor ima kdo izkušnje s katerim od zgoraj navedenih naj se javi, na kakšnem vozilu vozi in kako to vozi, mnenja.. prosim sem noter. Da se lažje odločim če se izkaže, da je moj amortizer res fuč.

[smilie=auto.gif] [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Piky dne Če Maj 10, 2012 11:51 pm

Glede bilsteina lahko povem to, da so B4 še v "razredu" "Universal Spare Parts", se pravi bolj kot ne OEM roba, medtem ko recimo z B6 se pa začne "High-Performance" class...
Pri B6 imaš potem "takratke" in "tadolge" amortizerje, pač odvisno kako "dolge" fedre misliš dat gor, oz. za koliko pač misliš spustiti avto. :mrgreen:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Maj 10, 2012 11:58 pm

glede bilsteinov... b4 so nadomestki originalov. nobenih presežkov, pač original. en rang višje (rumeni) so b6 za original fedre oziroma nekje do -30. za večje nižade so potem b8 (so tud amortizerji krajši). uglavnem ta zadeva je top, preverjeno. b12 je ista zadeva, edino da se tuki gre za kit, ker zraven že dobiš tudi fedre, mislim da h&r. b16 je pač klasa zase, tud cenovno... tam nekje ranga 1000-1500e.

alternativa so potem še KWji, pa mogoče lih še H&R cup kit (ampak to ni to iz tvojega linka), vse ostalo je nižjega ranga.

od zgoraj naštetega je res za priporočit zgolj b12, ker je preverjeno top roba. vse ostalo kar si naštel je (vsaj) en rang nižje.

tako da prva stvar ki se jo moraš vprašat je, koliko si pripravljen odštet. druga pa ali bi rad gewinde ali samo amortizerje in nižje fedre. šele pol pride pa to, kaj bi rad od podvozja... kvaliteto, udobje, športno vožnjo, nek kompromis...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Maj 11, 2012 1:10 am

Ce prides 16.6 v Begunje na srecanje, ti lahko demonstriram b10 kit :)
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Pe Maj 11, 2012 10:09 am

Ok glede na prva dva mnenja je za izločit B4. Ampak po drugi strani pa ravno iščem udobje pred lepoto. Bi teoretično B4 moral bit najbol udoben če so praktično OEM amortizerji in minimalno nižanje z -30 :)

Spuščat v bodoče verjetno več ne mislim kaj več kot -40, max -50. In to bi tud rad dobil že v štartu, kasnejše zajebavanje me ne zanima. Vsaj na tem avtu ne. Zato gewinde odpadejo. Ampak ker se tu pa tam kakšna beseda omeni o AP in njih kvaliteti sem pač dodal zraven, ker so cenovno blizu.

Cenovni okvir? Ja 500 je zgornja meja ob tem, da je zadeva za 500 pri meni doma. Najraje seveda do 400 ampak če se gre za neko hudo razliko med kvaliteto samo za 100 eur potem ne bom kompliciral. Tajkunskih poslov pa se ne grem, da bi zdaj zlorabljal moj TRR oz, da bi neracionalno vlagal v avto in z podvozjem presegal samo vrednost avta :mrgreen:

Nekako sem zdaj pri tem. H&R pogojno, za KW bi moral preverit še glede cene pri RSR oz poiskat oglas, ki pošilja v Slovenijo, ter B12 (kjer bi v upoštev po nasvetu DogsBodya prišel še SKN). Ostalo zaenkrat potem odpade.

@Gloga: B10 nisem našel v katalogu od Bilsteina za moj avto. Kateri fedri so tu zraven in cena kompleta?
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Pe Maj 11, 2012 10:20 am

b10 je mislim da kit z b4 amortizerji, tako da glede na zgoraj napisano bi ti to verjetno najbolj ustrezalo. in je tudi v podobnem rangu kot ostali ki si jih naštel v prvem postu. b12 je klasa višje. poceni gewinde so kurac, sploh v daily avtu, pa karkoli ti kdorkoli reče. ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Maj 11, 2012 10:46 am

na konec koncev se bos moral le sam odlocit.
verjemi, da sem diplomiral na tem, preden sem nabavil kar sem.
AP gewinde. Sicer nisem nekako za poceni gewinde, ker je to le avto za vsak dan,
in sem dost na AC med MB in LJ. Nekdo jih tukaj na forumu ima. Vtisi?

ne razumem, glede na vse napisano, zakaj jih tretiras kot poceni gewinde. meni niso bile lih poceni,
z njimi sem zadovoljen sto na uro. pa tudi informacije, ki sem jih dobil glede konkretno teh ap so bile
presenetljive :wink: pobrskaj malo tam po moji temi. pa tudi edini nisem ki jih vozi tu na forumu.
vtisi? ce bi se moral se enkrat odlocat konkretno zanje, bi se spet odlocil.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Pe Maj 11, 2012 11:00 am

Kot poceni jih tretiram zato, ker tistih stvari za 200 eur več ne pogledam. Če pa gledamo malo boljše gewinde so pa 600,700 in tud prek jurja. Za te AP pa je cena pod 500, od tu oznaka poceni.

Pa, da ne boš rekel, da jih označujem s tem za slabe. Sem se peljal že tud v Passatu na 20 col, in poceni gewindah, zabito v poden. Vse je bolj udobno kot moj avto [smilie=zeppelin.gif] Zato odprta tema, da se preštudira stvar. Imam čas. :)
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a fritz dne Pe Maj 11, 2012 12:16 pm

cena ni zmeraj merilo. vcasih placas tudi nalepko. ap za petsto je ista pasta kot weitec za sedemsto
in boljsi kot fk za seststo. zdaj pa razumi to? ampak tako je. in toliko hvaljene kw 1 imajo noter amortizerje
od multinacionalke ki popolnoma iste dobis na prostem trgu napol zastonj. zdaj pa razumi se to? ampak tako je.
povrhu tega imamo ljudje razlicne percepcije in razlicna merila. isto kot so nekaterim dve leti stare gume stare
potem pa se pelje po lepi suhi cesti max 100. saj razumes kaj hocem povedat.
definitivno se ne bos prav odlocil, dokler fizicno kaj ne provas sam in sam ocenis, ali top res top ali je to prevec
precenjeno in ce to sploh rabis.
glede na to kako se opisujes: sachs ali koni + eibach ali h&r 30mm, bo cisto dovolj. moje mnenje.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Rjuhar dne Pe Maj 11, 2012 12:33 pm

Moje generalno mnenje je, da je manj "fuss"a in več udobja na kompletu feder - amortizer kot na istocenovnih gevindah, če ti le višina ustreza. Kar se tiče "kvalitete" - jaz sem za HR Cup Kit ali Eibach - Bilstein (lahko tudi B4, ker boš tako imel verjetno avto za normalno vsakodnevno uporabo). Kar se pa gevind tiče - če potrebuješ poseben setup kar se višine tiče (vendar sta po mojih izkušnjah cena in "ride quality" premo sorazmerna) ali pa za "motorsport", kjer pa gre za višji cenovni rang alltogether.
Slika
Uporabniški avatar
Rjuhar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 712
Pridružen: Pe Feb 03, 2006 4:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: sanjam o vw, vozim bmw, v garaži stoji pežo

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Piky dne Pe Maj 11, 2012 1:35 pm

BIlstein Pro-Kit te pride 130-135€ z poštnino vred, tako informativno, ceneje jih nisem našel, ko sem kupoval za svojega. :wink:
Lahko pa rečem "top-shit"! [smilie=zeppelin.gif]
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Maj 11, 2012 4:58 pm

Doche napisal/-a:@Gloga: B10 nisem našel v katalogu od Bilsteina za moj avto. Kateri fedri so tu zraven in cena kompleta?


Nisem sel nikol preverjat, ampak mislm da je tako kot je jurtz napisal, B4 v kombinaciji z h&r fedri. Set je za mk3 (za mk2 ga ni, ceprav je ista zadeva), spredaj -6 zadaj -4. Kao.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne To Maj 22, 2012 2:45 pm

Zaenkrat mi RSR nudi za dobro ceno KW iz linka zgoraj. Še čakam pa na kak znak življenja iz SKN, da slišimo še kaj o Bilsteinu.

Sem se zanimal tudi na RSR za Weitec GTN podvozje, kjer gre za tršan/nižan amortizer + nižji fedri zadaj in pa gewinde spredaj vendar je nedobavljivo. So mi pa ponudli za ene 550 eur še Weitec Hicon GT, kjer so spredaj gewinde, zadaj pa tud neke vrste gewind, s tem da navoja ni na amortizeru ampak na "šalčki spodaj"
Slika

Če ne bo nič iz SKN potem bo kar KW 8)
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne So Maj 26, 2012 10:28 am

No ker SKN ne potrebuje denarja in strank, ni bilo nobenega odgovora iz njihove strani. Sem že plačal KW pri RSRu, tako, da zdaj še samo čakamo 8) [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Jun 04, 2012 5:08 pm

Slika

Slika

Danes prevzel, primer rešen. :mrgreen: [smilie=auto.gif]
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Jun 04, 2012 5:33 pm

wrong. primer bo resen ko bo zmontirano :-)
najbrz si od zadovoljstva sel kar na kafe, a ?
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Jun 04, 2012 6:03 pm

Ja prav imaš, ko bo zmontirano bo res zaključena zadeva. Če bo to kar sem iskal seveda :lol:
Kava še ne, to po montaži, bo pa prej kak sok :mrgreen: Se pa oglasim po kakšnem mesecu, dvema z kritiko.

aja fritz,.. Wsee 2k11? Sprocesiramo? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Jun 04, 2012 9:27 pm

ce te prav razumem, prosim ja.

verjamem da bo to to in kritike ne bo.
ce pa ne bo in bo, potem pa bo lahko kdo vzel na znanje in mu bo prihranjeno :-)
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Po Jun 04, 2012 9:35 pm

Bom potem probal ta teden spravit skozi.

Sem pa že dobil na znanje tvojo trditev par postov nazaj. Amortizer narejen by al-ko. jaz nebi bil jaz če se nebi prepričal na lastno pest :lol:
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Jun 04, 2012 11:51 pm

prav je da se prepricas. v moji navadi je, da napisem tisto kar vem in vem da je tako.
verjemi, da sem se tudi za moje ap gewinde pozanimal in preprical in da so izsledki zanimivi...
vcasih je resnica da placas ime. vcasih je pa enostavno tako, da ga moras placat ker ni druge moznosti.

pa srecno pri montazi.
lp
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a X-Hair dne Sr Jun 06, 2012 5:15 pm

Jurtz napisal/-a: b12 je ista zadeva, edino da se tuki gre za kit, ker zraven že dobiš tudi fedre, mislim da h&r.


Sicer si že nabavil komplet, ampak, če bo slučajno še kdo iskal popravljam Jurtz-a. Fedri pri kompletu B12 so Eibach. Sta pa dva kompleta fedrov. Lahko izbiraš nižanje za -3 (Pro kit) ali -5 (Sportine). Če sem ga še kje usral, bomo popravli. :mrgreen:

KW si vzel, ej jej jej. :twisted:

Hecam se. :P A je že na avtu? Je še v voznem stanju? Da ne bo ko en majstr v Wajdusni. Sam nekaj čaral, šel probat kaj je načaral in je potem konkretno sčaral. [smilie=zeppelin.gif]
EKOTOP - globinsko kemično čiščenje
Uporabniški avatar
X-Hair
Ga bazni!
 
Prispevkov: 2689
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 8:50 pm
Kraj: Fant od Fare
Avto: Beli 16V-strah in trepet Zale

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Sr Jun 06, 2012 5:33 pm

Kaj je sčaral? :mrgreen:

Še ni gor, v ponedeljek sem naročen za montažo, montirale bodo iste roke kot trenutni setup, ki je gor že 4 leta tako da.. :D Razen če kaj druga odleti [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a Doche dne Če Jun 14, 2012 9:57 pm

Zmontirano je že, danes so bili še zadnji popravki (zadaj dvigovanje za 1cm) ter optika.

Po prvih občutkih je glede udobja TO TO. Ne morem verjet kakšna razlika. Zdaj se z veseljem vozim po luknjah, kjer prej niti pomislit nisem upal, da bi se peljal :D Je pa na račun udobja zanimiva naslednja zadeva. Spredaj je avto višji od prejšnjega setupa za 2cm, zadaj pa za 1,5cm.. tako da je bil gliser. Smo ga zato dvignili še za 1cm zadaj. Zgleda kot stock avto oz na oko le za odtenek spuščen. Sicer se s tem ne morem sprijaznit ampak je kr veselje v vožnji. Se malo več tud nagiba ampak me ne meče iz ovinka če je luknjasta cesta kot prej.. zdaj nevem ali je dejansko to nižanje manj kot 40mm ali so se prejšnje fedre toliko posedle ali so pa bile prejšnje že v štartu nižje kot je bilo deklarirano. Sem pa ež iskal če obstaja 60/40 pa žal ni [smilie=angry.gif] ker za dizla piše da je podvozje 40/40, za gti pa 30/30.. in na škatli od podvozja piše pa skupaj 1.6 16v in pa dizel :roll:
Uporabniški avatar
Doche
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 865
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:57 am
Kraj: Ried Im Innkreis
Avto: 2.5 TDI Quattro

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a premium dne To Okt 09, 2012 9:30 pm

kakšni so kej teli al - ko amortizerji ? kolega jih je imel na golfu, pa 60/40 fedre pa je reku da se je to držalo ceste kakor gokart če ne še bolje. ma še kdo kakšno izkušnjo ? :) ter kje jih dobit tukaj v sloveniji ?
lp
VW Das Auto
Uporabniški avatar
premium
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 354
Pridružen: Če Mar 10, 2011 11:37 pm
Kraj: S. Primorska
Avto: vw golf 3, GT

Re: Nakup podvozja

OdgovorNapisal/-a bajta dne To Okt 09, 2012 9:36 pm

al-ko je najcenejse sranje od amortizerja.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Naslednja

Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov