Audi A6 2.5tdi Quattro

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Dec 08, 2012 2:20 am

Evo v ponedeljek sem si pripelal domu neke, ki ma pogon na vse štiri in to je bila nekako največja želja. Sicer sem htel kupit a4 b5 2.4q na plin ampak mi denarno ni bil dosegljiv, dobro lahko bi si sposodo ampak rajši si kupim to kar lahko in pol normalno živim kot pa da životarim.

Avto sem kupil od Mateja iz team-audi. Prevoženih ima 341.000km, 140km, 6 prestav, el. poklopljivi špegli, avtomatska klima, alarm pa mogoče sem še kaj spusto.
Z avtom nasploh sem zadovoljen, je udoben, zici niso zici ampak so praktično fotelji in ma vse kar rabim, tisto kar pa je zanič pa bom sproti rihtal.

Evo slike:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Prvi dan ko sem ga pripelal domu pa mi je že vodo vun vrgo, kar me je malo iztirilo ampak je k sreči bil samo termostat. Hkrati se bom mogel oglasit v jbm temi, ker saj vete kak je s temi ponaretimi termostati. Nevem zakaj sem kupo to kitajsko sranje sploh, avto se mi zaj komaj segreje na 90c.

Evo mene termostat majstra :mrgreen:
Slika

Na avtu je tudi nekaj napak.
Nad cca. 3500 obratov motor zgubi moč.
Mrzel težko vžiga, za kar bi naj bil krivec nenastavljen predvžig. Pa tudi grelne svečke sem pomeril in so vse zanič, morem jih jutri menjat, da vidim kak bo z mrzlim vžigom pol pa še nastavitev predvžiga.
Pol druga, zdaj mi tak slabo dela gretje, ker se motor težko ogreje ampak dobro prej je delalo in problem je bil v tem, da je vedno grelo lahko sem dal na LO pa je še skos grelo. Potem sem enkrat zrak usmeril na noge in je začelo pihat hladno. Verjeto je kak motorček kje hin pri loputah...
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a stonecat dne So Dec 08, 2012 10:23 am

Naj ti lepo služi in ti želim obilo veselja in zabave po snegu. Kakšna je pa dimenzija gum in znamka?

LP!
stonecat
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Če Apr 05, 2012 5:00 pm
Kraj: Zasavje

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Dec 08, 2012 10:54 am

stonecat napisal/-a:Naj ti lepo služi in ti želim obilo veselja in zabave po snegu. Kakšna je pa dimenzija gum in znamka?

LP!

Hvala :)
Znamke sicer nevem, dimenzija je pa 195-65-15.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne So Dec 08, 2012 11:59 am

Ja s ta poceni termostati vsi vemo, kako je. Samo original! Saj ni tako drag, okoli 20-25 €, pa maš dolga leta mir s tem. Svečke pa le zamenjaj. ;)
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Gloga dne So Dec 08, 2012 12:05 pm

stonecat napisal/-a:..Kakšna je pa dimenzija gum in znamka?


Vem da burek kadi na cajte kadi mocne zadeve, na cem si ti pa samo bog pa cganka ve.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a čare dne So Dec 08, 2012 12:11 pm

Čakte mal a vi pričakujete da bo dizel pri nič stopinjah zunaj v treh minutah segret na 90 stopinj??Če ti prileze do tja potem je termostat že v redu.Sharana z dobrim termostatom in zanič webastom ne segreješ na 90 stopinj....Zima je ljudje zima.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Dec 08, 2012 1:19 pm

čare napisal/-a:Čakte mal a vi pričakujete da bo dizel pri nič stopinjah zunaj v treh minutah segret na 90 stopinj??Če ti prileze do tja potem je termostat že v redu.Sharana z dobrim termostatom in zanič webastom ne segreješ na 90 stopinj....Zima je ljudje zima.


Ampak v dobrih 30km vožnje, tričert AC ostalo mesto bi pa pričakoval, da prileze vsaj na 70-80, pri meni se pa komaj dvigne. Cajgar za temperaturo, da ne bo pomote [smilie=zeppelin.gif]

Goti napisal/-a:Ja s ta poceni termostati vsi vemo, kako je. Samo original! Saj ni tako drag, okoli 20-25 €, pa maš dolga leta mir s tem. Svečke pa le zamenjaj. ;)


Pravkar menjavam svečke in se mi je ustavilo pri prvi, ker je nikakor ne morem odtegnit. Bom mogel španar za mikro jermen dol vzet.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a stonecat dne So Dec 08, 2012 1:28 pm

cheff napisal/-a:
stonecat napisal/-a:Naj ti lepo služi in ti želim obilo veselja in zabave po snegu. Kakšna je pa dimenzija gum in znamka?

LP!

Hvala :)
Znamke sicer nevem, dimenzija je pa 195-65-15.



Aha OK, predlegam ene dobre gume pa barvanje platišč na črno, pe ene 16-ke na spomlad. :wink:

@Gloga: ne bom komentiral rajši. :roll:

LP!
stonecat
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Če Apr 05, 2012 5:00 pm
Kraj: Zasavje

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne So Dec 08, 2012 1:54 pm

hej pozdrav če boš rabo bilo kak nasvet al pa pomoč se samo javi..škoda da si že kupo svečke ker jih mam doma 5 komadov ker sn na mojem menjaval preventivno in so bile še vse ok.. sem pa jih vse ven dobo brez kakiga demontiranja ostalih zadev..je pa res da so vse šle lepo ven kot za šalo..glede vžiga in teka motorja sn pa jaz kak sn domu avto pripelo dal obnovit bosch pumpo in jo nastavit maistru!! in avto do zdaj še dela brez problema! drugač pa sn mel težave z žviganjem avta itd..aja termostat pa sn tudi menjal takoj in to original! ne šparaj na tem! in tudi ne stane nevem kolko več!glede temperautre pa res rab kakih 25 km da pride na 90 zdaj pozimi..mogoče pa maš zanič termo stikalo od števčka temperature in ti mogoče ne kaže dejanske temperature!!
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a čare dne So Dec 08, 2012 2:40 pm

Prej si pisal da komaj zleze na 90 stopinj zdaj praviš da se komaj dvigne.Kaj je zdaj??Pa a ni bilo rečeno da naj bi ta avto bil OK? Svečke,termosta,vžig,nima moči,klima...To ni niti D od dobrega.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a ervin99 dne So Dec 08, 2012 4:25 pm

Dosti srečnih pa varnih kilometrov z njim.. kaki plani za felne ? :D
Uporabniški avatar
ervin99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 474
Pridružen: Po Avg 13, 2007 10:04 am
Kraj: Slovenska Bistrica
Avto: golf IV

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Ježek dne So Dec 08, 2012 5:33 pm

Čare to je Audi, to sploh ne more bit slabo :D

Če se ti tako dolgo ogreva, zakaj ne daš pred kiler en kos kartona, da ga malo manj hladi. Js to naredim vsako zimo in se prav lepo ogreje (po 7-8 km), s pregrevanjem pa tudi nimam problemov.. :)

Pa srečno vožnjo [smilie=beer2.gif]
Stuck back in time..
Uporabniški avatar
Ježek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: To Jan 04, 2011 11:54 pm
Kraj: Velenje
Avto: Mk1

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a čare dne So Dec 08, 2012 5:52 pm

Ko sem prebral prvi stavek se mi je smoki smokić zataknu da sem se skoraj zadavil.Daj ne piši takih ko jem.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Gloga dne So Dec 08, 2012 5:55 pm

Fiat skret, čare peder!
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a čare dne So Dec 08, 2012 5:58 pm

Ajde drekač ne bodi zoprn če pač nimate nič snega.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a luka32 dne So Dec 08, 2012 6:52 pm

Ježek napisal/-a:Čare to je Audi, to sploh ne more bit slabo :D

Če se ti tako dolgo ogreva, zakaj ne daš pred kiler en kos kartona, da ga malo manj hladi. Js to naredim vsako zimo in se prav lepo ogreje (po 7-8 km), s pregrevanjem pa tudi nimam problemov.. :)

Pa srečno vožnjo [smilie=beer2.gif]

Karton pred kilerjem ti nič ne nuca, če maš uredu termostat, ker ti itak ne pusti hladilne tekočine čez.
Uporabniški avatar
luka32
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1353
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:03 pm
Kraj: Litija
Avto: golf iv, type 3 68'

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne So Dec 08, 2012 9:17 pm

stonecat napisal/-a:Aha OK, predlegam ene dobre gume pa barvanje platišč na črno, pe ene 16-ke na spomlad. :wink:

@Gloga: ne bom komentiral rajši. :roll:

LP!


Mislim, da bodo felne ostale take.

4m4t3r napisal/-a:hej pozdrav če boš rabo bilo kak nasvet al pa pomoč se samo javi..škoda da si že kupo svečke ker jih mam doma 5 komadov ker sn na mojem menjaval preventivno in so bile še vse ok.. sem pa jih vse ven dobo brez kakiga demontiranja ostalih zadev..je pa res da so vse šle lepo ven kot za šalo..glede vžiga in teka motorja sn pa jaz kak sn domu avto pripelo dal obnovit bosch pumpo in jo nastavit maistru!! in avto do zdaj še dela brez problema! drugač pa sn mel težave z žviganjem avta itd..aja termostat pa sn tudi menjal takoj in to original! ne šparaj na tem! in tudi ne stane nevem kolko več!glede temperautre pa res rab kakih 25 km da pride na 90 zdaj pozimi..mogoče pa maš zanič termo stikalo od števčka temperature in ti mogoče ne kaže dejanske temperature!!


Hvala za ponujeno pomoč, te bom kontaktiral kaj [smilie=beer2.gif]
Svečke sem že menjal vse in res nisem rabo demontirat nosilca, je šlo tak.
Jutri bom videl kak zdaj vžge ko mam svečke delujoče pol še pa predvžig. Termostikalo ni zanič pomoje, ker kaže 90 normalno pol.

čare napisal/-a:Prej si pisal da komaj zleze na 90 stopinj zdaj praviš da se komaj dvigne.Kaj je zdaj??Pa a ni bilo rečeno da naj bi ta avto bil OK? Svečke,termosta,vžig,nima moči,klima...To ni niti D od dobrega.


Res sem malo slabo razložil ja. Torej nekje na sredini poti iz Maribora se je števec za temp komaj malo dvignil, na tričetrt poti je bil že malo više in potem malo pred domom je prišel na 90c in je potem spet malo padel...
Po moje je zjeban termostat, ker se ogreje pol pa sped pade malo.
Ja v glavnen mrzel ne vžiga to je bil problem in sem zdaj svečke zamenjal, pomoje bo vžigal bp. Termostat je zapikal prvi dan ko sem ga pripelal, tu ni kaj blo naret. In tudi za gretje nisem vedel.

Sem dal karton prek hladilnik in je malo boljše.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Ne Dec 09, 2012 3:45 pm

Evo sem probal mrzel vžig danes zjutraj. Vžge v prvo :)
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Ne Dec 09, 2012 9:49 pm

super!! čuj zasledil sem tudi da si menjal konektorje na grelnih svečkah? kje si jih dobo? ker pri meni so vsi zanič prepereli..malo več inforamcij prosim 8)
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Dec 10, 2012 12:42 am

Malo sem improviziral in se je ok izkazalo.
Kablsuh sem tak zvil, da točno paše na vrh grelne svečke okoli sem pa dal skrčko. Grejo lepo trdno gor in ni šans, da bi zgublo stik.
Evo taki kablsuh sem vzel:
Slika

Kak se ugotovi, če je visko sklopka dobra na ventilatorju? Baje, da jo moreš mrzlo probat vstavit in če je ne moreš je zanič?
Pol mam zaradi tega probleme s segrevanje motorja...
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne Po Dec 10, 2012 11:44 am

V mrazu tega motorja zlepa ne zagreješ na 90 stopinj, ker ma prevelik izkoristek. Jaz sem mel čistno nov visko, nov original termostat pa mi je delalo enako, ampak samo v temperaturah cirka pod 0. Če je visko hin, maš težave kvečjemu poleti. Pri ugasnjenem motorju lahko z lahkoto zavrtiš veternico?

Evo, sem že Mateju rekel, da so svečke krive, pa ni verjel ...
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Dec 10, 2012 2:36 pm

Goti napisal/-a:V mrazu tega motorja zlepa ne zagreješ na 90 stopinj, ker ma prevelik izkoristek. Jaz sem mel čistno nov visko, nov original termostat pa mi je delalo enako, ampak samo v temperaturah cirka pod 0. Če je visko hin, maš težave kvečjemu poleti. Pri ugasnjenem motorju lahko z lahkoto zavrtiš veternico?

Evo, sem že Mateju rekel, da so svečke krive, pa ni verjel ...


Pri ugasnjenem motorju še nisem probal, bom pa. Fora je v tem, da tudi če pride na 90C tam ne ostane. Včeraj sem se peljal v mb recimo in mi je komaj v mb prišel na 90C (po 40km vožnje), potem pa sem še kolega čakal ene 10 minut v mb in sem mel skozi prižgan avto pa je padla temperatura nazaj na 60. In sem mislil, če bi visko bil zaštekan in bi preveč hladilo...

Hehe, ja svečke so bile vzrok. Imam pa sedaj še en problem s svečkami :D
Ko pridem zjutraj v avto, dam kontakt se svečke normalno vklopijo. Pol se pa pelam nevem 3-4km pa avto stoji kake 2 uri pa več ne vklopi grelnih svečk. Če odklopim termostikalo pa jih normalno vklopi. Je mel kdo kaj takega?
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a Goti dne Po Dec 10, 2012 5:59 pm

To je normalno, da ne vklopi, ker jih ne rabi več. Če ti potem slabo vžge, je pumpa narobe naštelana. Na tovarniških nastavitvah ne bo delalo, to so izkušnje številnih lastnikov teh mašin. Če hočeš met v nulo naštimano, kontaktiraj Quattrota s team-audi foruma in mu posreduj moje pozdrave. ;)

Če izklopiš termostikalo, avto misli, da je zunaj -30 in greje na ful, kar dolgoročno ni dobro ne za svečke ne za akumulator. Naštelat pumpo in se boš vozil ko car.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a cheff dne Po Dec 10, 2012 7:04 pm

Goti napisal/-a:To je normalno, da ne vklopi, ker jih ne rabi več. Če ti potem slabo vžge, je pumpa narobe naštelana. Na tovarniških nastavitvah ne bo delalo, to so izkušnje številnih lastnikov teh mašin. Če hočeš met v nulo naštimano, kontaktiraj Quattrota s team-audi foruma in mu posreduj moje pozdrave. ;)

Če izklopiš termostikalo, avto misli, da je zunaj -30 in greje na ful, kar dolgoročno ni dobro ne za svečke ne za akumulator. Naštelat pumpo in se boš vozil ko car.


No mislil sem, da jih noče vklopit ker je zunaj blo -4C in sem predvideval, da je zadosti mrzel motor.
Ja s quattrojem sma se že zmenila za nastavitev, samo čas še morem najt, da bom skočil do njega.
Kupim oldruknbatnfilterklemungo.
Uporabniški avatar
cheff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1028
Pridružen: Po Nov 03, 2008 11:04 pm
Kraj: Benedikt
Avto: SLK

Re: Audi A6 2.5tdi Quattro

OdgovorNapisal/-a bajta dne Po Dec 10, 2012 7:51 pm

glede predgretja upošteva senzor temperature hladilne tekočine, tale 2.5 tdi pa tudi ko 2 uri stoji zunaj ugasnjen je še vedno v plusu temperatura motorja.. :)
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Naslednja

Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron