Audi 80 - pušpica

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Dec 05, 2011 12:42 pm

saj je :D
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a Goti dne Po Dec 05, 2011 6:07 pm

super98 napisal/-a:push-pizza :D


Pičkica za prtisnt. Ali enaka, ki puši ... :)

Aja, drgač pa za na autocheck samo pravilno zvežeš in mora delat. Ene 4 žičke ... Saj načrt imam nekje, moram poiskat.
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a $küll dne Po Dec 05, 2011 7:28 pm

sej je na forumu v temu namenjeni temi...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne To Dec 06, 2011 9:55 pm

Ampak s ta široko gammo ne deluje, bom probal še z delto. Bi blo pa fajn.
Audi 80 2.0E '94; VW Beetle 1200 '74; Lambretta 150Li '58; Yamaha Wildstar XV1600
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne To Dec 20, 2011 10:20 pm

Audi 80 2.0E '94; VW Beetle 1200 '74; Lambretta 150Li '58; Yamaha Wildstar XV1600
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Dec 20, 2011 10:33 pm

SebastjanM napisal/-a:
Jurtz napisal/-a:prodaš? :twisted:


Prodam!


http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5486270&show=1



ala jurtz, da te vidmo zej, ponavadi ti tole napišeš, zej pa pojej kar si naročil :mrgreen:


Jurtz napisal/-a:kje je zdaj kak junak?!

“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Dec 20, 2011 10:58 pm

od takrat je več kot leto... sm kupu vmes en drug požiralnik. je pa gotovo odličen nakup...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a Čebela dne Po Jan 09, 2012 4:14 pm

Nočem pametvati ampak spodaj piše da prodajaš zaradi druge 80ke to bi mene malce odvrglo od nakupa ker bi začel pomišljati o tem zakaj kupuje drugo 80ko če jo že ima -> verjetno je s to kaj narobe pa jo zaradi tega prodaja... to bi si verjetno mislil ampak verjamem da temu ni tako.

LP M
VW POLO 6N R.I.P.// ŠKODA FABIA 6Y2 SOLD // AUDI A4 AVANT B6 NOW
Uporabniški avatar
Čebela
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 96
Pridružen: Po Okt 24, 2011 5:27 pm
Kraj: VIČ-BREZOVICA(vnanje gorice)-VRHNIKA
Avto: AUDI A4 AVANT B6 QUATTRO

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a $küll dne Po Jan 09, 2012 5:15 pm

ehh... kaj pa če išče 80tko quattro?
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Po Jan 09, 2012 8:50 pm

šteta što nije dizal :)
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne Po Jul 29, 2013 9:50 pm

Evo, tole je še zmeri doma, letos je dobil novo darilo. Nova garaža in popolno nego telesa, zunaj in znotraj. Na novo spoliran in pripravljen na nove km.
Je pa avto že oddan skoraj od začeta leta, tako da septembra gre od hiše. Gre pa v dobre roke, tako da mi bo za njim manj hudo, kot bi mi bilo sicer :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sta rekla, ne, ne damo ga :)
Audi 80 2.0E '94; VW Beetle 1200 '74; Lambretta 150Li '58; Yamaha Wildstar XV1600
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a SebastjanM dne Sr Okt 02, 2013 10:07 am

Tema zaključena, avto pri novi lastnici. Veliko varnih km!
Audi 80 2.0E '94; VW Beetle 1200 '74; Lambretta 150Li '58; Yamaha Wildstar XV1600
Uporabniški avatar
SebastjanM
Kalamar
 
Prispevkov: 374
Pridružen: Po Jun 25, 2007 11:02 pm
Kraj: Celje
Avto: Audi 80 2.0 '94 Competition

Re: Audi 80 - pušpica

OdgovorNapisal/-a gabi dne So Feb 04, 2017 7:36 pm

3 leta in 60.000 kilometrov kasneje ... :)
Pozdravljam vas nova lastnica. Po nekaj letih uživanja v vožnji in občudovanja novega avta je prišel čas, da se pljune v roke in loti dela. Ampak za začetek morda nekatere, predvsem skrbnega bivšega lastnika zanima, kje je bila Pušpica zadnja tri leta. Torej.
Najprej vsa pohvala, sebastjanm, za skrbno servisiranje vozila, nadgradnje opreme in vzdrževanje čistoče zunaj in znotraj. Pohvala in zahvala gre tudi vsej spremljevalni elektromehanični ekipi, ki mi je bila predana skupaj z vozilom. Vsaj enega izmed članov ekipe Matjaž&Matjaž še vedno gnjavim vsakomesečno.
Vozilo se brez večjih sprememb opreme bliža 400.000 kilometrom, in lahko rečem, da brez večjih okvar. Sicer pa se pri teh letih pač spodobi, da se polomijo plastike na nosilcih sedežev ali odpove kakšna cinšpula ali regler, če je avto pač star skoraj toliko kot lastnik. Glede na to, da je bilo sicer že pred prodajo zamenjano vse od olja v menjalniku do sklopke, lahko zdaj odpove samo še katalizator.
Vozilo je še vedno nekarambolirano, četudi ima poklicno bolezen - nekaj udarcev z vrati na službenem parkirišču, a nič kar se ne bi rešilo z vakuumom. Bila je sicer tista malenkost, ko sva plesala Dirty Dancing na ovinku na cesti na Smednik, se zasukala za 180° na izhodu iz gozda in dvakrat bočno odskočila še po Štajnarjevem travniku, ampak ko se je avto kipnil nazaj na kolesa je bila težava bolj kot ne rešena. No, dokler nisva zagazila do pragov v februarsko blato in seveda naju je samo Quattro rešil iz sveže izkopane rajže za sajenje krompirja. Ampak, malenkost.
Leto življenja na obronku gora je terjalo svoj davek, 5000 km makedama je spodbudilo rjo na blatnikih in na robu nad vetrobranskim steklom. Začuda, kljub občasnim relijem je podvozje v odlični formi. Gozdna miš je v mesecu in pol, kolikor je preživela v globinah nemškega stroja, preglodala vso velecenjeno dokumentacijo, ki sem jo prejela z vozilom. Seveda se zavarovalne police ni pritaknila, zato pa je požrla vse elektronačrte, vse sezname servisov in popravil, original račune in vse ostalo, kar sem smatrala za kopiranja nevredno. Ostala je samo polulana knjižica s pomembnimi izpiski, koščki čokoladnega ovitka med releji in trakovi papirnate vrečke med varovalkami. Po neuspelem poskusu pregona z vsem od kompresorja od wapa, smo se lotili problema po starem. In zverina je bila položena k počitku v službeni kontejner skupaj z mišelovko, ki je končno opravila moje delo. Preventivno sedaj domača mačka enkrat mesečno opravi tehnični pregled, po potrebi tudi izredno kontrolo vseh zračnih prehodov od motorja v kabino.
Ko smo se lotili lotanja slabostičnih kontaktov za števcem, je slučajno pomožnemu mehaniku uspelo zlomiti šipo na števcih, kar je sicer njega prizadelo bistveno bolj kot mene :) zato na mizi že čaka nov nobel VDO števec in pa bonus, manjkajoči konzolni trojčki - cager za napetost ter temperaturo in tlak olja . Slaba vest je hudič :)
Večno pereč problem so tekstilne obloge na vratih. Naj mi prejšnji lastnik odpusti, ampak po toliko preizkušenih metodah kaširanja in dekaširanja in lepljenja, planiram prestop na usnje. Narežeš, nalimaš, namažeš, uživaš. Ne bi rada spet doživela občutka, ko sem jezno zarobantila vpričo brata, da bi tekstil kar naklamfala na vrata. On pa klamferco v roke in gas.
Na vidiku je že dlje časa tudi večji projekt, kajti vsak 80 si želi biti Quattro. Moj toliko bolj, po tem ko smo še to zimo trije bučmani rinili avto v zasnežen klanec, ker se sosedu ni zdelo potrebno vžigati traktorja "ker imaš skor nove gume, kaj ne gre". In pa vsak lastnik si želi avto, ki ne požre pol tanka do faksa in nazaj. Pred delavnico že čaka zglodan bratranec, ki bo daroval potrebne dele za oboje, po potrebi pa bo žrtveno jagnje v primeru slučajne hujše okvare ali bognedaj karambola.
Torej, če mi bo mehanična ekipa naklonjena in služba denarnici prijazna, bo v naslednjih mesecih Pušpica deležna karoserijskih, mehaničnih, električnih in šminkerskih popravil, da se ji povrne in preseže nekdanja slava.
Torej, za danes bo več kot dovolj nakladanja. Audi pa zunaj smrtno ranjen ponižno čaka na termin v delavnici, kajti zaradi prve spodobne okvare na motorju je omejen na premik v razponu 20 cm naprej-nazaj. Ko bo odrejena višina škode, se bo strokovni svet, torej glavni mehanik, odločil nadaljnjih postopkih in zabava se bo začela.
Do takrat pa - počasi pa po pameti.
Uporabniški avatar
gabi
Novinec
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To Avg 13, 2013 4:20 pm
Kraj: Rovte, ki jih še Google ne najde
Avto: Audi 80 Pušpica

Prejšnja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

cron