Izbira amortizacije Golf 2 GTI

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne To Dec 03, 2013 5:49 pm

Avto Golf 2 GTI z dizlom v nosu

Moj problem -- sedaj nameščene TA technix china sranje od gewind (mislm da usi vemo kok je ura :D)

Moj namen -- nakup novega amortizacije -- cenovno omejen do cca 300€ (vem da ni veliko :P) -- gre se za vsakdanjo vožnjo, včasih malo bolj živahno (ne rabim za na stezo) --rad pa bi da je avto spuščen vsaj za 40mm ali več (sedaj cca 60mm)

Razmišljam o

--1. opcija originalnih amortizerjih Monroe (sedaj ne vem ali je imel GTI drugačne kot navaden TAS ali GL) + vzmeti -40mm (sedaj ne vem do koliko je max na originalih ga spuščat??)

-- 2. opcija Vogland Sport suspension KIT katerih cena je cca 230€ (zdej ne vem al je to mal dnarja mal muske spet)

KLIK SPODAJ
http://www.n2o-tuning.com/sportfahrwerke/vw/golf/golf-2/vogtland-sportfahrwerke/

PAČ rad bi izboljšal vožnjo kajti te gewinde so res sranje, predvsem me moti njihova trdota.. ne gre se mi da bi dosegal rekordne čase na stezi..samo dokaj normalno bi se rad vozil, prioriteta pa mi je tudi da je avto spuščen usaj 40 do 60mm


PROSIM ZA KAKE NASVETE KAKO IN KAJ [smilie=beer2.gif]

Najlepša hvalaaaaa :) :)
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Dec 03, 2013 6:09 pm

Lahko pa izberes gewinde AP, ki so kopija kw-jev. Drugac pa z 300eur budgeta, je boljse da ostanes kr na teh gewindah.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne To Dec 03, 2013 6:20 pm

Ma te gewinde bodo romale u kanto al pa na kosovno ker to je šrot od šrota.. nove so ble 190€ al še clo manj..bile pa so že na avtu ko sem ga kupil...zato pa bi sedaj menjal :P

Mislim pa da original Monroe SENSA-TRAC ki so plinski + neke nižje vzmeti ne morajo biti slabše za vsakdanjo vožnjo kot pa te gewinde..ali pač :?: :o

...dobim pa na Monroe 40% popust lahko..zato se zanimam...samo višina me zanima kok v minus ga lahko dam na te originale? :D
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a kmetek dne To Dec 03, 2013 7:16 pm

Za 300€ dobiš komaj solidne amortizerje, brez da jih posiljuješ z vzmetmi, za katere niso bile narejene. Tudi če jih dobiš zastonj in daš na njih 40mm krajše fedre, to ravno za dolgo ne bo moglo bit, ker na serijske naj bi šli tam do 25-30mm krajše vzmeti. Kar je več, precej zmanjša življensko dobo amortizerja, da o udobju in kvaliteti pobiranja ne govorim.
In kit, ki je par 10€ dražji od gewind, tudi ne pričakuj da bo veliko boljši, mogoče ker je nov, tvoje gewinde pa vprašanje kako sploh še delajo.
Žal za tak denar ni zmage, kakor koli obrneš, če daš zraven še 100-200€, pa je stvar že veliko boljša. Če lahko, si dolgoročno naredil super potezo :wink:
Uporabniški avatar
kmetek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Mar 19, 2012 3:08 am
Kraj: Bloke
Avto: Clio 16S + E30

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne To Dec 03, 2013 7:28 pm

Saj vem da je 300€ mali denar zato pa sprašujem če bi bilo sploh kaj smiselno narediti... :oops:

Vprašal bi že ko so bile goraj omenjene AP gewinde...

Kaj je to dobro podvozje in kako se obnesejo tele ap / Sportfahrwerk-e...vem pa da sem še vedno pod 300€ rangu :|

Klik spodaj
http://www.ap.de/ap-sportfahrwerk-237.html
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Dec 03, 2013 11:03 pm

ToomY napisal/-a:Kaj je to dobro podvozje in kako se obnesejo tele ap / Sportfahrwerk-e

Ne.

Za 300 pa mal drobiža dobiš sachs amortizerje in eibach prokit (-30). Najbolje kar lahko dobiš za tak denar in čez glavo dost za dvojko dizel. Za karkoli konkretnejšega bodo številke v 500+. In ja, prav nobene gewinde za par sto eurov, niso vredne popolnoma nič.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a hippo dne Sr Dec 04, 2013 9:50 am

Eibach prokit E8502-140 pride 145€, Sachs komplet amortizerjev pa pride cca 220€.
Uporabniški avatar
hippo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Mar 18, 2011 3:54 pm
Avto: A6 avant 1.8T

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Piky dne Sr Dec 04, 2013 11:19 am

hippo napisal/-a:Eibach prokit E8502-140 pride 145€, Sachs komplet amortizerjev pa pride cca 220€.


Prokit dobiš že za tam 100€ + poštnina(cca. 120€). :wink:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 04, 2013 4:51 pm

eee, pa ne mozes da se je*es a da ne uđe :)

torej, kot prvo, tvoje zahteve ne gredo skupaj, pa kakorkoli obrnes. ga ni kompromisa, ki bi vkljuceval
oba tvoja pogoja : ( minus 40-60 ) + ( 300 eur ).

kot ti je kmetek napisal, na original amo lahko das naceloma maximalno do -30mm vzmeti.
kar je vec je dolgorocno napaka.

imas torej vec izbir.

1. standard + -30
vzames standard amortizerje: bilstein,sachs, boge, al-ko in set -30 vzmeti
recimo:
http://www.ebay.de/itm/2x-SACHS-Stosdampfer-hinten-VW-Bora-Kombi-Golf-4-IV-Variant-SKODA-Octavia-Kombi-/190979272196?pt=DE_Autoteile&hash=item2c77406e04
http://www.ebay.de/itm/2x-SACHS-Stosdampfer-hinten-VW-Bora-Kombi-Golf-4-IV-Variant-SKODA-Octavia-Kombi-/190979272196?pt=DE_Autoteile&hash=item2c77406e04
http://www.ebay.de/itm/Sachs-Domlager-Federbeinlager-vorne-VW-Golf-II-III-Jetta-II-Vento-TOP-NEU-/190892003796?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AGolf+II&hash=item2c720cd1d4
http://www.ebay.de/itm/SACHS-2x-DOMLAGER-FEDERBEINLAGER-HINTEN-VW-802377-/130979659505?pt=DE_Autoteile&fits=Model%3AGolf+II&hash=item1e7efefef1
http://www.ebay.de/itm/EIBACH-PRO-KIT-TIEFERLEGUNG-FEDERN-VW-GOLF-II-19E-30-30MM-MIT-GUTACHTEN-/140700928420?pt=DE_Autoteile&hash=item20c26dc9a4
kar znese skupaj s ptt vsaj 350-400, kar je cez tvoj kupcek. recimo da bi dobil za priblizno isto ceno pri nas, potem bi brez ptt nekako mogoce se slo skozi.

2. nastavljivo podvozje
kot si ze sam ugotovil, jajca za par grosev niso uporabna.
iz prve roke ti povem da s tem ne bos nic falil:
http://www.ebay.de/itm/VW-GOLF-2-JETTA-2-Typ-19E-AP-GEWINDEFAHRWERK-GF80-002-/330792350077?pt=DE_Autoteile&hash=item4d04c2b17d
pristej se ptt in si nekje okoli 500. cena teh je tam okoli 470, vsaj pri tistih ki posljejo tudi v tujino.
ce zelis se o kvaliteti le teh lahko prepricas in te peljem na en giro, da ne bo samo lapanje internetnih inzinjerjev
odigralo svojo vlogo. potem te peljem se na kitajskih gewindah in na koni+h&r kombinaciji in bos tako lahko v 15 minutah
sprobal tri razlicne razrede.

3.seconda man
ce si malo hazarderja lahko poskusis tudi z rabljenim. lahko popusis lahko profitiras.
http://www.ebay.de/itm/H-R-Gewindefahrwerk-Golf-3-Corrado-Vento-Jetta-Golf-2-16V-G60-VR6-GTI-/111230837383?pt=DE_Autoteile&hash=item19e5dfe287
http://www.ebay.de/itm/H-R-Gewindefahrwerk-Golf-3-Corrado-Vento-Jetta-Golf-2-16V-G60-VR6-GTI-/111230837383?pt=DE_Autoteile&hash=item19e5dfe287
http://www.ebay.de/itm/Kw-Variante-1-gewindefahrwerk-Volkswagen-Golf-1-2-3-Jetta-2-TDI-GTD-G60-16V-GTI-/291028824433?pt=DE_Autoteile&hash=item43c2ab7171
http://www.ebay.de/itm/Kw-Gewindefahrwerk-v2-fur-Golf-2-/221327889276?pt=DE_Autoteile&hash=item33882b937c

al pa za 400 tole novo
http://www.ebay.de/itm/H-R-Cup-Kit-Sportfahrwerk-60-40mm-VW-Golf-2-Jetta-2-/271141716940?pt=DE_Autoteile&hash=item3f214e43cc

u glavnem ce povzamem kar sem napisal, stisni zobe na kitajcih se en cajt in napraskaj 500.
menjat moras se lezaje-gume, ce vzames gewinde moras kupit se matice in dobit salce od trojke.
v vsakem slucaju proracun 300 za novo je metanje denarja proc.
upam da ti bo kaj v pomoc.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 04, 2013 5:39 pm

Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Sr Dec 04, 2013 6:51 pm

Yo res hvala fritz in ostali, za vse izčrpne informacije :D :D ..sem si vse ogledal in preštudiral... prepričali ste me, da bom res rajše počakal in našparal še tistih par €.. itak je avto že v zimskem spanju in se do spomladi verjetno ne bom več vozil tko da..mam ogromno časa še :)
Samo jaz ko se pač zapičim v neko stvar jo hočem takoj izpeljati, ker drugač ne morem spati ponoč...sej vrjetno me razumete kako je to :D

Najbol sem se zapičil v H&R Cup-Kit Sportfahrwerk 60/40mm za 380€..sem tudi drugje gledal in so cene več ali manj iste, tako da to + poštnina + ležaji.gumice pa sem tam nekej na 500€.. montiral bom itak sam, za optiko je pa tudi poskrbljeno.

Tako da fritz samo še tvoj "žegen" čakam, al ja to, al ne zdej? :D

S tem da naslednjo zimo nameravam dati noter motor, kot si avto zasluži 8V 112km...
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 04, 2013 8:36 pm

hja, zegen si bos dal kar sam :)

kako zgleda in kaj da sedaj od sebe hr cup zdaj v poplavi vseh moznih vzmeti, amortizerjev in gevind, ne vem iz prve.
leta 97' sem nabavil hr cup za corradota. takrat je ta zadeva stala slabih 2000 dem, kar je blila za takrat ogromna
vsota. dobil sem skoraj nerabljeno zadevo za pol vsote, kar je bil zadetek na loteriji. nikoli mi ni bilo zal niti pfeninga,
zadeva je bila fenomenalna.
ce predpostavljam da je razmerje med imenom in kvaliteto ostalo isto, potem ne bos razocaran. ce se ti gre za
kvalitetno vsakodnevno voznjo, potem je to po moje prava izbira. ce bi rad zraven se vizuelnost, potem bo treba poseci po gewindah. druge ni. potem je tu se vprasanje ali bos dvojko obdrzal in je zato tak vlozek smiseln, pa se kaj....

tapravi komplet je tale : 31015-1
tukaj pa imas tuv, ce se ti mogoce pojavi v tem casu kaksen rabljen komplet na jebaju:
http://www.h-r.com/bin/31015.pdf
predlagam da spremljas ebaj, vcasih je dko voljan kaj tudi poslat ce se ti racunica z bidanjem izide.

kar sem ti napisal je iz osebnih izkusenj. marsikdo zagovarja bilstein, nekdo eibach, eni iz lastnih izkusenj
(te lahko jih prestejemo na prste tukaj), vecina pa je zal samo internetno nacitanih in na svojem avtu razen
odzaganih vzmeti al pa kitajskih gewind nikoli niso imeli nicesar od omenjenega.

jst sem naredil doktorat ko sem iskal vzmetenje za rallye-a. odlocil sem se za ap gewinde. na podlagi osebnih izkusenj uporabnikov iz anglije in nemcije s katerimi sem vzpostavil osebni kontakt. vec od tega na rallyeu
ne rabim ker ga itak ne gonim do onemoglosti zaradi meni znanih vzrokov. pogoj je bil da so gewinde,
to pa iz cisto enostavnih vizuelnih pogledov. in po dolgem razmisleku so bile ap gewinde tapravi kompromis.
na dvojko si bom dal koni gelb/eibach, ki cakajo svoj trenutek na polici, na trojko pa sem si dal koni gelb/h&r.
to je to z moje strani.
zdaj je pa na tebi da si pozegnas :)
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Sr Dec 04, 2013 9:25 pm

Mislim da je H&R še vedno kvaliteta, sam imam na Laguni -30 vzmeti in se dobro obnesejo..

Sem se pa pozanimal neka "štajerska" trgovina z tuning deli (ne bom reklame delu ker ne vem če smem) dobavi Kit za 383€ s tem da me tudi poštinina nič ne stane ker sem velikokrat v tistih krajih spotoma..mogoče bi še za kak popust "nafehtal" :)


Za AP gewinde mi pa povej al si ti kupil one za 400 al one za 600€?

Tle maš oboje...
http://www.n2o-tuning.com/gewindefahrwe ... fahrwerke/
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 04, 2013 9:53 pm

za rallye-a pridejo navadne AP okoli 480 se mi zdi da je blo okoli 530 vkljucno s ptt. takrat so APx prsle lih na trg
in so za rallyea-a kostale cca 820. ker mi ni bilo potrebe po nastavljivih sem vzel osnovne AP.
bi moral pobrskati po racunih, ampak skoraj siguren sem da je blo cez 530. sicer pa se mi zdi da je tam v temi nekje napisano. niso pa iste za rallye-a in klasicno dvojko. zato tudi razlika v ceni.
ce ti trgovina pri nas dobavi ta kit po tako dobri ceni plus eventuelni popust, komot lahko napises, mogoce pride se komu prav.

zanimivo da sem takrat poslal e-mail direkt v tovarno in so ble gewinde drazje kot preko posrednika+ptt na ebaju.
:roll: ...
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Sr Dec 04, 2013 9:57 pm

pred kratkim se je na ebayu prodal en kontejner kitajskih bilsteinov. tolko o (pre)nizkih cenah na ebayu...

drgač pa, kolkor dnarja, tolko muzike. h&r za 380 ne morjo bit baš neki...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Sr Dec 04, 2013 10:20 pm

Ja jaz bom kupil h&r in bom potem zagotovo poročal.. res ne mislim dajati 1k€+ za podvozje in s tem že skoraj presegel vrednost avta :roll: :) ..grem rajši na 1tedenski oddih nekam [smilie=auto.gif]

*Pogojno če dobim kak šiht spet in bo denar, pa zagotovo tele AP gewinde če praviš da so res tok dobre za ta denar, ker me matra da si višino nastavim po svoje, da ne bo visel ko stara ku*ba :D
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Dec 04, 2013 10:56 pm

h&r za 380 ne morjo bit baš neki

ja po moje tudi niso lih ohlins za 5000, a ne?

in ko smo smo ze pr bilstein, tudi NE kitajski spuscajo... :wink:

smisel teme je, ne kaj je neki, ampak kaj je najboljsi priblizek budgetu 300.
oziroma, kaj je najblizja in najboljsa nadgradnja le-temu.

vsaj tako sm jst dojel temo in v temu duhu tudi odgovoril. ce odgovor ne ustreza vprasanju, se pa opravicujem.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Dec 05, 2013 12:10 am

fritz:
Seveda, tud kašn bilstein spušča sem pa tja, po N kilometrih. Pa sachs in koni tud, da ne govorimo o AP. Kitajski pa vsi. Zlo hitro. Kar hočem rečt je, da če je na ebayu neki zlo pocen, ti more vklopit kakšno rdečo lučko :)

tisti h&r kit, z nekimi noname - "verkürzten Sportstoßdämpfern mit sportlicher Kennlinie, die bei führenden Stoßdämpferherstellern nach unseren Vorgaben exklusiv für H&R produziert" by noname proizvađač - amortizerji, za 380€ zagotovo ni najboljši približek budgetu. Prvič zato ker je dobrih 25% čez budget, in drugič ker kljub temu dobi low budget robo, oz. najnižji rang izdelka proizvajalca :)

toomy:
pomoje imaš dve opciji:
1. še mal potrpiš, zbereš še mal dnarja in kupiš dobro športno podvozje. Za 500-600€ imaš veliko izbire, že hudo dobro robo in preverjene kombinacije: bilstein b6+eibach, koni gelb+h&r al pa neke gewinde, če je cilj ekstremno nižanje in ne športna vožnja - treba je vedet da gewinde za 400-500€, so še vedno low budget gewinde. Ne lih tako sranje kot kitajske za 200, ma še vedno ne top roba - če jih postaviš ob rob prej napisanim kombinacijam športnih amortizerjev in vzmeti, se lahko samo skrijejo.
2. kupiš serijske amortizerje priznane znamke: bilstein b4, sachs (samo zaboga ne monrojev) in en kit fedrov, recimo eibachov prokit. Vožnja bo vseeno neprimerno boljša kot s tem sranjem, ki ga imaš gor sedaj in z nekaj sreče pri popustih še vedno ostaneš znotraj ali zlo blizu budgeta.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a hippo dne Če Dec 05, 2013 9:09 am

Za golfa II imaš tudi eibache -20, sam ne vem kolk ga hočeš spustit.
Uporabniški avatar
hippo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Mar 18, 2011 3:54 pm
Avto: A6 avant 1.8T

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Če Dec 05, 2013 6:22 pm

@fritz: Na kermu avtu imas ti ap-je? Ker kar berem o teh gewindah imam mesane obcutke.. Nekje pise da je slaba kopija kw-jev, nekje drugje da imajo kw-jeve vlozke noter. Napram tisto kar imas na amenotovi dvojki, kolko je boljse?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Dec 05, 2013 6:46 pm

700x.

so na rallye-u. in zaradi mene mi lahko strokovnjaki stokrat recejo da so gewinde za 500 eur nizkoproracunske,
jst ze vem zakaj sem se tako odlocil. verjemi, da denarja ne pobiram po tleh in da sem izmenjal nesteto mejlov
pred nakupom, dokler nisem prisel do osebe, ki je bla prica izdelave ap-jev. ce bi objavil mejl, bi bil marsikdo presenecen...
ampak vsakdo naj zivi v svojemu prepricanju, meni je cisto vseeno. imam nizkoproracunske gewinde na avtu v garazi
in to je to.

gloga, ko bos kaj mimo, pozvoni, bova sla na en giro, si bos ustvaru svoje mnenje in potem greva se na kafe k siptarju.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Če Dec 05, 2013 6:51 pm

Marbit pa res, ceprav me pot zelo redko spravi tam mimo. Pri teh podvozjih in gewindah ipd, ima vsak svojo predstavo, kaj je mehko, kaj je trdo.

Vem kaj pomeni trdo na racelandih se peljat, pol mi pa rece mulc kako imam mehko vse skupaj, da je njegova dvojka trsa. Fuck my life, kaj potem ti vozis? Bi se peljal na kw var2 ali bilstein b16, je pa voznja primerljiva s katrco al kaj?
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a kmetek dne Če Dec 05, 2013 8:05 pm

OT: fritz, mi lahko posreduješ tist mail? Me samo zanima način dela oz. njihovo insajdersko mnenje, ker ravno malo študiram te zadeve, mogoče preberem kaj uporabnega :oops:
Uporabniški avatar
kmetek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Mar 19, 2012 3:08 am
Kraj: Bloke
Avto: Clio 16S + E30

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a ToomY dne Po Dec 09, 2013 4:41 pm

fritz a maš ti na ap gewindah ležaj in šalco od golf 3-jke al maš originalne? Kaj je sploh razlika med njima, ker jaz sem jih ravno sedaj menjal ker mi je ležaj šel po vsega 2000km, ne vem slaba roba al tok trde china-gewinde :D :oops:
Uporabniški avatar
ToomY
Novinec
 
Prispevkov: 48
Pridružen: To Maj 07, 2013 11:29 pm
Kraj: Domžale
Avto: Golf 2 GTI

Re: Izbira amortizacije Golf 2 GTI

OdgovorNapisal/-a no_name dne So Dec 21, 2013 10:16 am

Preden sem za corradota kupil novo podvozje sem med drugim šel probat tudi te AP podvozje.
Po 2 minutah vožnje sem videl, da to ni vse skup nič.
Ne vem kje in kako se vi vozite ampak meni niso niti malo ustrezale. Takrat sem imel na mojem original amortizerje in vzmeti in so bili neprimerno boljši.
Če so res kopija od KW V1 je tudi to sranje...

ToomY napisal/-a:gre se za vsakdanjo vožnjo, včasih malo bolj živahno (ne rabim za na stezo)

To je GTI ponudil že v osnovi in to odlično.
Da ga boš pa dobil 4cm dol se pa polasti najslabše varijante nižanja(fleksarca). Pazi, da bo iztegnjen amortizer še vedno imel prednapetje na vzmeti! Za 4cm nižanja to ne bi smel biti problem...
Babooni so med nami !
Uporabniški avatar
no_name
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1029
Pridružen: To Nov 24, 2009 9:48 pm
Kraj: Lesce
Avto: VW Golf 4 var. TDI 4mot., VW Corrado 16V

Naslednja

Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov