Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

OdgovorNapisal/-a mk1golf4life dne Ne Mar 29, 2015 11:23 pm

Fantje so me firbcal kaj to neki fantaziram z Opel čeljusti za na golf 1, in je tako prišlo do tega da sem danes
po 2 tednih odkar mam material pripravljen nabral dosti zagona da sem to skupaj spravil (čeprav najprej sem mislil samo slikat kose :lol: prokleta nedelja)

Eni se verjetno sprašujete zakaj bi se šel človek zaj.$%at s tem, sj so diski sam 16 mm večji ko original;
:arrow: večji zavorni batek Slika
:arrow: večja površina ploščice Slika
tako da dejansko se mora poznat bolj koker se najprej zdi - čeprav jaz tega še nisem probaval ker ne maram sveže bremze pregrevat pa tudi zavorno olje ni 100% preluftano ker mi ga je zmanjkal in ga je glih za glih v rezervarčku [smilie=zeppelin.gif]

Je pa potencial še za večje čeljusti od opla mislim da 280 , naj bi se lih tako prišravfalo lepo, ma jst ne mislm 16 col feltn na mejhnga oldtimerja tlačt če je pa vam to lepo pa kar [smilie=clown.gif]

Material:
-opel čeljusti za 256 diske, jst sm dobil ene z astre GSI (astra F, se pravi malo starejši opli,mislim da lahko tudi jaz še ene zrihtam če bo kdo rabil)
Slika
-zavorne cevi gumaste sprednje lupo 2000 letnik (ali 2001 sem že malo pozabil, preverite ko kupujete)
-diski 256 VW 4x100 - od astre original disk ima premajhno sredisko luknjo, sem hotel že tisto podrejat ker mi zgleda da je tam več mesa samo pol nisem bil več ziher če bo lepo pasal, morda drugič
- 4x šravfi m10, dolžina 40 mm, TRDOTA 12.9 ! Da se mi ne bo kdo fental z običnimi šravfi, jst sm dal evro za šravfe in puše v KAMM-u tako da dajte bit resni glede tega [smilie=chair.gif]
Slika
+ 4x ''puša'' 10-12 mm dolžina 25mm - jst sm kupil čist navadno rostfrei cevko 12 mm pa da šravf na tesno not nasede-PUŠA NE SME BIT PREDOLGA! Šravf se mora zategnit na čeljust čene se bo odšravfal sčasoma
SlikaSlika

ALI

-šravfi ki imajo že original dimenzijo 25mm-12mm cilindra in naprej m10 navoj trdota 12.9, verjetno de se da jih dobit kje sam men se ni dalo iskat :mrgreen:

Sam postopek je čist normalna menjava čeljusti in diskov, edina manjša predelava:
Slika
na lupo zavornih ceveh so majhna ušeska ki motijo pri montaži na golf 1, jih je treba pobrusit

SlikaSlika
SlikaSlika

Pa še slika avta ko mam glih mobi prkloplen da bote vedli kdo je tu nor ko se srečamo na cesti :lol:
Slika tu ni še bilo večjih diskov drugače se jih zdaj mal vidi čez feltno [smilie=biggrin.gif]
(oziroma se jih ne ker so rjasti jas pa prelen [smilie=zeppelin.gif] nedelja, prokleta nedelja [smilie=punk.gif] )

Lp, Matevž
''A se meni sem zdi al se cagar za nafto hitrej premika k cagar za hitrost?'' - Mazda 2500D pickup
Če more bit že dizl naj bo vsaj golf enka =D
Uporabniški avatar
mk1golf4life
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 110
Pridružen: To Apr 19, 2011 7:17 pm
Kraj: Ljubljana-Dolenjska
Avto: Golf mk1 turbodiesel

Re: Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

OdgovorNapisal/-a bajta dne Po Mar 30, 2015 2:38 am

bomba, a se spomniš kolk je mera med šravfih na čeljustih?

js sm mislu da je lih obratno, da ma enka 12mm šravf opel pa 10, ker je pa tako kot je, je pa to daleč najbolj ziher, pa res plug&play varjanta.

zakon.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

OdgovorNapisal/-a eugene dne Po Mar 30, 2015 8:40 am

75mm ima enka in opel. dvojka pa 90mm.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Mar 30, 2015 9:47 am

No, takih DIY vodičev se manjka. Bravo! :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Golf 1 + opel zavorne čeljusti (sveže montirano)

OdgovorNapisal/-a bajta dne Po Mar 30, 2015 11:35 am

no. zakon.

Slika

navadne 1.1, 1.3 enke, tut v mojem primeru majo pa tako velike ploščice v orginalu..
tako da tele oplove čeljusti + ploščice je 2x površina prot orginalu. majka.
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov