Golf 3 gti

Motor, menjalnik, diferenciali, pogonske osi, turbine, sesalni in izpušni sistem, ...

Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Pe Maj 15, 2015 9:41 pm

Zdravo

jaz mam en problem ,motor je 2.0 16v abf, uglavnem ko vozim avto in ko dam po gasu in ko ga nato spustim se motorju sami povečajo obrati, kot da bi dal še na gas, ampak ga spustim , to se dogaja skos pri pospeševanju in je moteče, sem ga priklopu na računalnik in nič ne pokaže, sta pa še dva problema , en je tak da ko dajem gas mi soskladno nekaj brenči v števcu ali pa v bližini števca , več ko je obratov večji brenč je , pol pa še mi pri prostem teku motor rahklo cuka , če ve gdo kaj bi blo to

hvala za pomoč
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne So Maj 16, 2015 4:23 pm

no mam še en problem, prižiga se mi lučka za ročno zavoro, zavorniga olja je dovolj , lučka se mi med vožnjo prižge, in ko ogasnem in prižgem nazaj pa ugasne, a mogoče gori zaradi, ABS-ja , ker mi tut gori lučka za ABS senzor ?
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Maj 17, 2015 1:48 pm

Kako pa veš , da gori za senzor abs-sa ?
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Ne Maj 17, 2015 2:00 pm

ker gori lučka za ABS, in mi na računalniku piše da je nekaj narobe z desnim zadnjim ABS senzorju
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Ne Maj 17, 2015 11:57 pm

Računalniku ali testerju ? Če na testerju , potem on zna povedati , kaj je narobe , če TI znaš to odčitati seveda !!! Če ne znaš , potem je veliko bolje in veliko ceneje , če greš na spektro v Celje in ti odpravijo težavo. Ker z (ne) znanjem ki ga imaš in ki ga iščeš , avta ne boš ravno poceni in hitro popravil .
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Po Maj 18, 2015 7:39 am

z testerjem, za ono luč za ročno mi pa nič napiše, in ABS senzor znam sam zamenjat
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Po Maj 18, 2015 11:11 am

Ni ravno tako. Ti veš samo , da ne dela merjenje obratov na tem kolesu. Napako imaš pa lahko kjerkoli . Glede na to , da senzor ravno ne pade sam od sebe ven in ga boš moral razbit , bi bilo vredno postavit točno diagnozo , predno vržeš proč denar za nov sensor.
Lučka za ročno ni vezana na ABS , ker ta števec nima diagnostike.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Po Maj 18, 2015 7:41 pm

senzor dobim jutri, zdaj upam da bo šel stari ven lepo da tut če nebo senzor hin da lahk pol onga nesem nazaj, če ni senzor je pa pol glavna ento , pol pa se mi itak ne splača rihtat
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne To Maj 19, 2015 9:41 am

zdaj pa res dvomim, da je kriv senzor , zdajle zjutraj sem šel v mesto in sm opazu da mi ne gori lučka za ABS vse ok in dobro dokler po 3 km ko sm v križišču normalno pripremzal neki zaružilo in mi je bremz stopalka za vibrirala, tak zvok je bil kot da bi prestavu brez sklopke in se je nato nazaj lučka prižgala, zdaj ase komu sanja o čem se gre in če se se finančno splača to rihtat
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 19, 2015 11:22 am

Eni si res ne date dopovedat , da vas dražje pride ko sami nekaj mučkate in štrikate , da ne govorim , kolko vekov preteče , predno pridete stvari do dna. Vse bi za "probo" menjali in pri sebi opravičili vsak strošek , tudi če je bil nepotreben. Če pa na servisu takoj ne najdejo okvare , ali falijo z diagnozo , pa znate krementirat in pljuvat , da grmi.

Najdi si vsaj nekoga , ki se na zadevo spozna in ne dela vsega dračja od bagerjev do BMW-jev in ki misli , da bo tester obesil na avto in šel na pivo , ko se bo ta medtem sam popravil. Ali pa vzemi žarnico ven in te lučka več ne bo motila.

Pa srečno vožnjo
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a Goti dne To Maj 19, 2015 2:00 pm

apokalipso napisal/-a: Ali pa vzemi žarnico ven in te lučka več ne bo motila.


:lol: [smilie=zeppelin.gif]
Uporabniški avatar
Goti
Šverca božje aktovke
 
Prispevkov: 2394
Pridružen: To Feb 28, 2006 11:56 am
Kraj: Ljubljana/Prevalje
Avto: Tolsti šved - xc90

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne To Maj 19, 2015 2:23 pm

podobno zadevo sem zadnjič reševal na cliotu,..... razplet: počen abs obroček. preveri kako je pri tebi z njim.
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a Steiner dne To Maj 19, 2015 2:52 pm

Nevem zakaj se sploh jebeš z tem primitivnim ABSom iz trojke, verjetno te bo prej zajebal kot pa rešil, ko bo prišlo do kakšne situacije. Populi vse v zvezi z njim ven pa bo mir.
Audi A6 Avant 2.5TDi Sold
Golf II wannabe GTi Parted
Golf II GTi RIP
Golf I 1.6D Sold
Golf II synchro Sold
Passat W8 Sold
Golf 3 VR6
Audi S3 Daily
Uporabniški avatar
Steiner
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Okt 31, 2012 7:12 pm
Kraj: Wochein
Avto: Audi S3

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 19, 2015 3:28 pm

pocesnkII napisal/-a:podobno zadevo sem zadnjič reševal na cliotu,..... razplet: počen abs obroček. preveri kako je pri tebi z njim.


Pri Golfu te generacije se to skoraj ne more zgodit. Na renoju poči ker je preslab , da bi zdržal rjo , ki napenja zglob. Golf pa ima zapertlanega naokrog skoraj 2 cm .

Navitje v senzorju , napaka na napeljavi ali pa na vezju krmilnika . S pravim pristopom se napaka hitro locira.

Kot sistem proti zdrsavanju da ob zaviranju na spolzkem obdržiš nadzor nad avtom dela tale abs čist ok. ,
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne To Maj 19, 2015 7:52 pm

pa mislim halo , človek kake probleme maš zdaj ti , človek nekaj upraša , ti pa ga neki začneš napadat ? z temi tvojimi izjavami mi nisi nič pomagal in mi ni treba neki pameti solit o neki strokovnjakih in tko naprej , jaz sem tu sam uprašu če ve gdo kaj točno bi bilo če je pač mel gdaj kak tak problem na takmu avtu in ne rabim jaz nekiga strokovnjaka ker sem sam mehanik in vem kake cene so ko ti taki kao strokovnjaki neki naredijo , z tem denarju lahk jaz pol avta kupim, zdaj če pa mi ni maš kaj drugega za rečti razen tega da naj grem k enmu strokovnjaku , pol mi ne neki tule čivkat
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: Golf 3 gti

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne To Maj 19, 2015 11:20 pm

Glej sine , nikjer do sedaj nisi napisal , da se učiš za mehanika in da bi si rad avto sam popravil. To je pol druga zgodba. Najbolj mi gre na k...., ko se en sladoledar spusti v atomski svet in misli , da bo s pomočjo foruma in sladoleda rešil vse probleme.
Če pa se učiš ( ali si se učil ) za mehanika in bi si rad nabral iskušenj na svojem avtu , pa je to pozitivno. Noben se ni rodil pameten in najmanj škode narediš , če sam sebe zajebeš. Takšne pa , ki mi pridejo s forumskimi rešitvami , da jim popravim avto, srečujem vsak dan in mi pritisk v momentu naraste na 300. Sicer si pa malo sam prosil za to .

Torej sory. Čeprav nimaš prav glede cen storitev servisov. Ne vem , kako je pri drugih znamkah , ampak pri wag koncernu je štala okoli tega . Na diagnostiki se en drek zasluži , ker se vsi za stranke grebejo .

Lahko ti pomagam , ampak na ZS . Lp.
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm


Vrni se na Pogonski sklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov

cron