Sanacija in ponovna zaščita podvozja

Pogovori o materialu (surovine, orodja, načrti, ...) in storitvah (barvanje, peskanje, poliranje, kleparji, ličarji, mehaniki, pooblaščeni servisi, ...)

Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Pe Okt 16, 2015 3:04 pm

Lep pozdrav
Zanima me, če mogoče kdo ve za kakšnega dobrega avtoličarja, ki se loti tudi sanacije površinskih problemov na podvozju (govorimo o sami školjki, ne o mehanskih delih) in ponovne zaščite ?
Klical sem Medveda v Medvode, je rekel, da tega ne počne, g. jereb iz Tri Krone bi samo malo pošmirgljal in direktno nanesel Dinitrol in olje Krown, drugih pa ne poznam. Kozmetična rešitev, ki drži dva meseca me ne zanima.
Iščem kvalitetno delo, ne iščem poceni rešitve, iščem profesionalno roko - ker gre za delikaten del avtomobila se ga sam ne upam lotiti.
Če kdo pozna koga, če je kdo pripravljen stvar porihtati...
Hvala.
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Steiner dne Pe Okt 16, 2015 9:22 pm

R Izziv iz Bleda bi se sigurno lotil tega, ampak niso poceni, ker več ali manj za avstrijce rihtajo.
Audi A6 Avant 2.5TDi Sold
Golf II wannabe GTi Parted
Golf II GTi RIP
Golf I 1.6D Sold
Golf II synchro Sold
Passat W8 Sold
Golf 3 VR6
Audi S3 Daily
Uporabniški avatar
Steiner
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 193
Pridružen: Sr Okt 31, 2012 7:12 pm
Kraj: Wochein
Avto: Audi S3

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Pe Okt 16, 2015 9:56 pm

Če naredijo tako kot je treba, je vredno.
Kot rečeno, bežim od ljudi, ki rečejo, da bodo malo pošmirglal in napacali Dinitrol. Predvse me skrbi to šmirglanje, ker nočem, da naredijo napol in potem pod zaščito še bolj "v miru" rjavi.
Hvala, jih bom jutri poklical.
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Sr Okt 21, 2015 10:50 am

R izziv pravijo, da ne bi, da delajo druge stvari - verjetno nisem prav predstavil avta, ker je imel gospod malo vzvišen občutek, ko sem omenil, da gre za Golfa II... Do besede GTI sploh še prišel nisem. A vendar...

Dva ličarja sta me zavrnila, da delata samo kozmetiko.

Sem pa od gospoda Pirh-a, iz Ložnice pri Žalcu, dobil pozitiven odgovor, da lahko uredijo tudi to, brez probema.
Sedaj pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z omenjeno delavnico "Avtokaroserija Pirh" ? Sem brskal po internetu, večinoma res vsi zadovoljni, so pa mnenja na ostalih forumih večinoma stare nekaj let, tako da me zanima, če ima kdo kakšne novejše izkušnje ?

Hvala
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a strme dne Sr Okt 21, 2015 11:27 am

Živjo, prilimaj sliko podna in eno kjer imaš najslabšo situacijo.
bolje vrabec na strehi, kot Lovrenc na Pohorju
Uporabniški avatar
strme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 915
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:03 am
Kraj: Vače
Avto: GOLF l

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Sr Okt 21, 2015 9:21 pm

Živijo
Danes sem bil pri Pirhu v Ložnici in moram reči, da se počutim malo butasto.
Najprej je insistiral, da avto pripeljem na ogled, da bo podal mnenje - to je seveda povsem razumljivo in vesel sem bil, da hoče avto videti preden karkoli reče.
Ampak, situacija pa je bila sledeča. Pridem tja, od daleč pogleda podvozje, reče 450€. Rečem, če je kaj garancije, pravi da ne, da za tako star avto nima smisla... Ko mu večkrat potrdim, da je avto zdrav, da je to podvozje edina stvar, ki je še za urediti, pa predlaga, da se stvari lotim sam, ker bo ceneje... Skratka, za moje pojme smešen odziv, če se milo izrazim. :evil:

Nekaj fotografij praktično edinih problematičnih delov... (bi pa želel urediti celotno podvozje, ne samo teh delov...) :
Vem, da ne gre za nič hujšega, nekateri so mi celo "svetovali" naj pustim na miru, kar pa se mi ne zdi ravno zdravo. Pa tudi, preveč me moti...
Slika
Slika
Slika
Slika

Avto pa je drugače v takšnem staju - fotkano letos avgusta.
Slika
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a strme dne Če Okt 22, 2015 9:43 am

To se loti sam. A imaš problem s placom in orodjem?
bolje vrabec na strehi, kot Lovrenc na Pohorju
Uporabniški avatar
strme
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 915
Pridružen: Pe Feb 13, 2009 10:03 am
Kraj: Vače
Avto: GOLF l

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Če Okt 22, 2015 11:41 am

Predvsem je problem v placu.
Mogoče mi uspe prepričati prijatelja, da pospravi kramo, ki jo ima nakopičeno nad servis kanalom in bom stvar popravljal tam. Je pa to zunanji prostor in se bojim(pre)nizkih temperatur, vlage itd...
Kar se tiče orodja imam vse kar rabim, razne nastavke, krtače, brusne kamne itd... Tudi kompresor in pištolo imam, vendar še nisem povsem prepričan ali bi zadeve nanašal s čopičem ali kompresor + pištola...

Uporabnik samurai mi je predlagal tudi peskanje, tako, da gledam obrtnike, ki ponujajo peskanje na terenu... Ker tisti skriti delček pri čepu bi verjetno najboljše saniral s peskanjem... In če bi že imel človeka, ki to dela, bi potem vse delčke uredil s tem...
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Okt 22, 2015 11:49 am

glede na to da si iz LJ, je najbolje da se za peskanje obrneš na Koritnika: http://www.koritnik.si/
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Če Okt 22, 2015 12:31 pm

Hvala za pomoč.
Ravno pregledujem ponudnike, nekako sem izluščil peskanje Koritnik, peskanje Moser. Jih bom poklical in povprašal.
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Pe Okt 23, 2015 8:32 pm

Oba sta nekako zadržana, ker gre za sestavljen avto...
Ne bom več kompliciral, naslednji teden bo še sončen, pravijo, tako da se lotim sam, žične nastavke na orodje in to je to. Potem pa kakšen pretvornik rje, temeljna barva in zaščita. Ima kdo kakšen nasvet kaj uporabiti za temelj in kaj kot zaščito - 3M, Dinitrol ? Nekdo mi je enkrat omenil, da se res dobro obnese neka zaščita, ki se drugače uporablja za notranjost peči itd...
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Ruzo dne So Okt 24, 2015 8:15 pm

Epolor 2K je za temelj OK. :)
Pare nisu problem....para nema.
Uporabniški avatar
Ruzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To Jan 29, 2008 11:54 pm
Kraj: Koroška Bela
Avto: Corrado, HF Integrale

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Ne Okt 25, 2015 9:33 pm

Hvala [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Fleko dne Po Nov 02, 2015 10:48 pm

Ponavadi, se raznorazni majstri ne lotijo, ker pri tako starem avtu je potrebno vse dol zdrgniti, da se odpravi 100% rja. Tam kjer rja ''teče'' čez bodi, je že malo ''prepozno''. Bodi pripravljen na kakšno presenečenje posebej, na kakšnem podobno obremenjenem delu z spojem :)

P.S. zima, je gledano iz vidika vlage najbolje delat zuni, ker ima zrak izredno malo vlage, zaradi nižjih temepratur. Seveda v zdajšnem času še ne, ker pride do kondenza, vendar ko je stalno okoli 0°C pa je najbolje, ker zrak pri -5°C 0% vlage :wink:
Get LOW - no matter HOW
Uporabniški avatar
Fleko
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 388
Pridružen: So Jul 30, 2011 6:19 pm
Kraj: okolica Domžal
Avto: Bavarc

Re: Sanacija in ponovna zaščita podvozja

OdgovorNapisal/-a Premik91 dne Pe Jan 01, 2016 3:49 pm

Lep pozdrav

No, kot ste nekateri pravilno predvidevali, poškodbe niso zgolj površinske. [smilie=zeppelin.gif]
Sem se sam lotil sanacije in začel z odstranjevajen zaščite. In na obeh straneh, pri čepih za dvig, je poškodba precej bolj problematična. Na nekaterih mestih je prišlo do prerjavenja itd... Jebi ga, avto na podnu še ni bil rihtan in po 26 letih, ter 315k km +, se to pozna.

Želel bi vprašati, če mi lahko kdo svetuje na koga bi se obrnil, da bi poškodovane dele izrezal in navaril nove ? Originalne oz. aftermarket plate je trenutno nemogoče dobiti (vsaj jaz jih nisem nikjer našel), tako da, ali dobiti nekje na odpadih oz. če ima kdo doma kakšne na zalogi, ali pa nadomestna pločevina. Meni je po pravici vseeno oz. bi se o tem pogovarjal s tistim, ki bo zadevo vzel v roke. Čepov ne bi ponovno dodajal oz. če že, bi jih priredil...

Skratka, iščem pomoč... Avto je v uporabil, ni kot projekt, tako da se trenutno nimam časa sam ukvarjati in učiti na tem avtu. Enkrat, nekoč...

Lokacija v bistvu ni pomembna (seveda najraje nekje blizu, sem iz Ljubljane, lahko pripeljem avto kamorkoli, samo da bo urejeno in narejeno tako kot se zagre.

Upam, da mi kdo lahko pomaga.

Vse dobro,
Boštjan
Uporabniški avatar
Premik91
Novinec
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 10:39 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: VW Golf Mk.2 GTI 8V


Vrni se na Material in storitve

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov