WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

Podforum za predstavitve vaših Volkswagen in Audi vozil

WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a Magnus dne Če Sep 15, 2016 12:21 am

Pred časom kupil dolgo pričakovan avtomobil - sorodnik ga je imel in sem čakal na vrsto dokler ne bo pomladil avtoparka da se ga polastim. Avtomobil od prvega pardon drugega lastnika (imela sta ga sin in oče od prvega dneva) ko sem ga kupil je števec imel 194000 km in nekaj drobiža. Avtomobil ima GTi opremo - športno podvozje ( beri 20 mm nižjie težišče zaradi fabriških 20 mm nižjih vzmeti ) Sedemnajst inčna platišča Speedline kot Golf GTi in notranjost od GTi - ja.
Karoserija ima sedaj 204000 km a motor je bil zamenjan pri 80000 v garanciji zaradi fabriške napake in poškodbe / kupljen in vseskozi servisiran pri Porsche Dodič - Podgrad .
Prvo sem naredil veliki servis na motorju zaradi starosti zobatega jermena - zamenjal sem tudi vse ostale tekočine !
Lotil sem se v glavnem obnavljati dotrajane sklope, tako da sem zamenjal komplet vse gume , nosilce motorja , stabilizatorje in silent bloke po podvozju / da izničim lufte , menjal nosilce roke zadaj / ker so bili rahlo pregniti ... zamenjal sem tudi vzmetenje in vgradil T/A Technik Gewinde .
Zadnja prema je dobila 20mm distančnike in daljše vijake - ker grdo izgleda guma toliko oddaljena od roba v notranjost blatnika ... spredaj ni bilo potrebno . Zavore ( sprednje ) sem zamenjal z zavornimi čeljustmi in diski od Audi S3, ki so malo večje in bolje opravljajo svoje delo. Motor je dobil re-map na 183 km in BMC zračni filter, nekaj je padlo tudi v EGR - tako da ne more več smetiti notranjosti motorja . V glavnem do kakega večjega posega ko bo šel vztrajnik ali turbina bom ostal na tem set-up-u kasneje pa nameravam dat če bo shodil sedanji kak večji fen in močnejšo sklopko z enomasnim vztrajnikom . Sklopka ne drsi . Še.
Nasploh avtomobil je bil v dobrih rokah - ohranjen je v celoti zelo dobro - za 13 let staro krsto kar odlično !
Vgradil sem Alpine multimedijski radio - čakam še na ojačevalca zvočnike in sub ( verjetno bo prinesel konec leta dedek mraz ) ...

Slika
L.p. M
Uporabniški avatar
Magnus
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 13, 2016 11:41 am
Kraj: Ankaran
Avto: Golf 4 Tdi 4 Motion

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a Magnus dne Če Sep 15, 2016 12:31 am

Še par slik :
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tako je napredoval do sedaj in izgleda da se bo tukaj za nekaj časa ustavil ...
L.p. M
Uporabniški avatar
Magnus
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 13, 2016 11:41 am
Kraj: Ankaran
Avto: Golf 4 Tdi 4 Motion

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a RED_line dne Pe Sep 16, 2016 5:25 pm

Kje si max :) avto bo lepo laufal, samo da ga klemnu ne daš v roke ;)
Happy snail _@"
Uporabniški avatar
RED_line
Novinec
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 9:04 pm
Kraj: Mlaka
Avto: ima 4 kolesa

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a Magnus dne So Sep 17, 2016 12:32 am

On ne mara Golfov ... se zabava z Alfo dovolj ...
L.p. M
Uporabniški avatar
Magnus
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 13, 2016 11:41 am
Kraj: Ankaran
Avto: Golf 4 Tdi 4 Motion

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a Magnus dne Sr Okt 18, 2017 8:31 pm

Gewinde T/A Technik vrgel stran , dal gor Eibach vzmeti -35 mm in serijske amortizerje predelal pri Amortizer S.P. Dol pri Ljubljani ... nastavitev podobna kakor recimo Bilstein B6 ... 40% trše kakor originalni ... Pri Turnšku mi vedno dobro uredijo podvozje in verjetno bom šel naslednjič ko bom kaj delal direktno k njemu . T/A Gewinde so premehke in sprednja dva amortizerja sta spustila dušo že po 6 mesecih ... Malo daš malo dobiš - njihov učinek je bolj vizualni ! Dostikrat sem imel premehek sprednji in pretrd zadnji del nastavitev - zato je avtomobil v dolgih ostrih ovinkih peljanih malo hitreje bil konkretno podkrmarjen ! Po luknjah in večjih neravninah na asvaltu je rad odskočil in pol ni dobro dušil ter večkrat na mokri podlagi drsel brez kontrole ... Sedaj vse te kontraindikacije ne zasledim več - avto je dolgo popolnoma nevtralen edino zadnji del je rahlo pretrd in rit ko grem čez ležeče policaje rahlo poskoči !

L.p. Max
L.p. M
Uporabniški avatar
Magnus
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 13, 2016 11:41 am
Kraj: Ankaran
Avto: Golf 4 Tdi 4 Motion

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a RED_line dne Ne Dec 03, 2017 2:46 pm

bi dal tipo koni kit in bi si jih nastavljal v nulo po svojih željah. drugače mu časti tudi kakšno konkretno pranje, ker vem da ga pere samo dež :)
Happy snail _@"
Uporabniški avatar
RED_line
Novinec
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Jun 05, 2016 9:04 pm
Kraj: Mlaka
Avto: ima 4 kolesa

Re: WV Golf 1.9 TDi 4 Motion

OdgovorNapisal/-a Magnus dne So Mar 02, 2019 1:26 am

RED_line napisal/-a:bi dal tipo koni kit in bi si jih nastavljal v nulo po svojih željah. drugače mu časti tudi kakšno konkretno pranje, ker vem da ga pere samo dež :)
Verjami da tej amortizerji so v nulo - delajo že dve leti BP in sprednji so 40% bolj trdi od originala zadnji tam nekje 25% tako da Koniju nimam kaj zavidat ...
L.p. M
Uporabniški avatar
Magnus
Novinec
 
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 13, 2016 11:41 am
Kraj: Ankaran
Avto: Golf 4 Tdi 4 Motion


Vrni se na Moj avto

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov