GOLF MK1

Sanacija, zaščita, varjenje, barvanje, modifikacije, ...

GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a guslovd dne Po Sep 12, 2016 11:48 am

Živjo,

že nekaj časa si želim Golfa MK1 GTI po možnosti ampak ker jih pri ans skoraj ni, v tujini so pa cene 6.000-7.000 in naprej sem se odločil da kupim navadnega golfa in popolnoma spremenim izgled v tovarniški GTI.

Torej:
- kakšna šasija mora biti, da paše 1.8 GTI motor, baje diesel 1.6 in bencinar 1.6???

Rabim šasijo, da paše GTI motor, da ne delam nekih velikih predelav. Kako je z sedeži od GTIja, pašejo v vse šasije?

Zanima me če dam nek drug motor v avto, torej od GTI MK2, kako je z tehničnim, registracijo, je treba naredit homologacijo?


Imate kakšen drug predlog.
Uporabniški avatar
guslovd
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 10:01 am
Kraj: Kranj
Avto: VW Passat 3BG

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a luka1992 dne Po Sep 12, 2016 10:21 pm

mislim da te nebo nič manj prišlo vse skup če si bi kr kupo ga za 6000
Uporabniški avatar
luka1992
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Sr Maj 06, 2015 10:39 am
Kraj: Zgornja Savinska,Mozirje
Avto: Volkswagen golf III GTI,TDI

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a BruM dne Po Sep 12, 2016 10:51 pm

Ce te zanima imam nedokoncan projekt na voljo..
golf mk1 z motorjem 1.8 8v PB v kompletu z menjalnikom..oboje od dvojke gti..3 vratni,odlicna in zdrava osnova za projekt... + dosti delov...
BruM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1400
Pridružen: Po Avg 03, 2009 12:35 am
Kraj: >>obala<<
Avto: mercedes 500sec

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a guslovd dne To Sep 13, 2016 1:58 am

Kakšne slike avta. Kako je z homologacijo, če daš motor od II GTI?
Uporabniški avatar
guslovd
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 10:01 am
Kraj: Kranj
Avto: VW Passat 3BG

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne Če Sep 22, 2016 8:47 pm

ne boš homoogiral. homologiraš lahko motor od 1 GTI se pravi DX ali EG. Nekdo ki ima GTIja ti ore kao prodat motor in nardit kopio prometne. To je po moje prvi pogoj. lahko pa 1.6 bencinar motor predelaš v GTI motor- pustiš samo blok original in daš recimo vse od EGja- glavo, vbrizg (ali daš n eke duple). Ali pa pač sfreziraš 1. bencinarja.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Sep 24, 2016 10:41 am

eugene napisal/-a:ne boš homologiral. homologiraš lahko motor od 1 GTI se pravi DX ali EG.


in kaj na tvojem ABF-u piše, DX ali EG ? :mrgreen:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Sep 24, 2016 7:38 pm

Kdo je reku da ima jaz kaj homologirano. Tip je vprašal kaj se da homolgirat.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a bajta dne So Sep 24, 2016 8:27 pm

hahaha..


lej, če kupiš enko z 1.1 ali 1.3 motorjem, morš prešvasat en motorni nosilec.

če najdeš enko z vsaj 1.5 motorjem. ti paše na nosilce praktično vsak motor vag grupe. to pomeni vsak motor, tut 1.8t. :mrgreen: seveda je v to vsteto se nekaj dela.. ampak ok. paše na nosilce :D
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a guslovd dne So Sep 24, 2016 8:46 pm

Če na 1.5 bencinar ali diesel zamenjam motor z 1.8, to pomeni, da le na tehničnem povem da mi zamenjajo prometno in vpišejo v register oz pa je potrebno homologirat?

Če spremeniš barvo jo na tehničnem samo popravijo ni treba homologirat.
Uporabniški avatar
guslovd
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Jun 26, 2009 10:01 am
Kraj: Kranj
Avto: VW Passat 3BG

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne So Sep 24, 2016 10:37 pm

Za motor ni tako enostavno. Je treba homologirat in moraš met kupoprodajno s kopio prometne od motorja ki je bil originalno v tej karoseriji. To vem, da se je dalo. Pokliči ti na LPP al nekam kjer homolpgirajo in povej kaj bi rad in kaj ti je blo rečeno, da se da in kaki so sedaj pogoji.
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Sep 25, 2016 9:24 am

eugene napisal/-a:Kdo je reku da ima jaz kaj homologirano. Tip je vprašal kaj se da homolgirat.

od kje ti ideja, da je kdo rekel da imaš ti kaj homologirano ? :roll:
vprašal sem te kaj na tvojem abf-u piše: dx ali eg ?
ker imaš avto že nekaj časa registriran, sklepam da se oznake na motorju skladajo z oznakami v prometni... 8)
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne Ne Sep 25, 2016 10:15 am

motiš se. :mrgreen:
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Sep 26, 2016 9:39 am

eugene napisal/-a:motiš se. :mrgreen:

vrtiš se ko mačka okoli vrele kaše [smilie=wacko.gif]

tukaj nekaj smrdi, v enki imaš 150 konjski abf iz trojke, oznake na motorju in v prometni praviš da se ne skladajo, homologirano praviš da ni nihče rekel da imaš sploh kaj, avto imaš pa na frišno registriran ? :roll:


guslovd napisal/-a:
Zanima me če dam nek drug motor v avto, torej od GTI MK2, kako je z tehničnim, registracijo, je treba naredit homologacijo? Imate kakšen drug predlog?


ti pa razglabljaš o kupoprodajnih pogodbah, itd... odgovori človeku naravnost brez ovinkov kako si to izpeljal, saj je ravno to že v začetku vprašal, za homologacijo sprašuje na koncu, ravno tako za kake druge izkušnje - predloge.
pa verjetno bo še komu prav prišlo.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Sep 26, 2016 2:51 pm

Sej je v prvem postu povedal. Za motor iz drugega, novejšega modela, legalno in po vseh zakonih nikakor. In glede na to, posledično verjetno ni ravno pametno razpravljat po javnih forumih o tem, kako je on to naredu oz. dela.

S kupoprodajnimi in vsemi papirji pa se da naredit homologacijo, za motorje iz enke, kar je tudi povedal. Za več informacij pa LPP.

Lahko pa seveda sestaviš in zmontiraš in upaš da nihče na tehničnih ne bo preverjal oznak oz. ne bo ugotovil da gre za predelavo.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Okt 03, 2016 10:54 am

na vodi sem čutil, da se bo našel "odvetnik" :lol:
in to z istim maslom na glavi [smilie=biggrin.gif]

Jurtz napisal/-a:Sej je v prvem postu povedal. Za motor iz drugega, novejšega modela, legalno in po vseh zakonih nikakor...
...
Lahko pa seveda sestaviš in zmontiraš in upaš da nihče na tehničnih ne bo preverjal oznak oz. ne bo ugotovil da gre za predelavo.



človek je lepo vprašal, če mu pa nočete odgovorit, pa tako tudi napišite :twisted:
guslovd napisal/-a:Imate kakšen drug predlog.

isto ku v parlamentu, vprašaš eno, oni pa govorijo o zakonitosti in štrnševedeset drugih zadevah.


Jurtz napisal/-a:In glede na to, posledično verjetno ni ravno pametno razpravljat po javnih forumih o tem, kako je on to naredu oz. dela.

čista dvoličnost, sedaj ko je treba nekomu pomagat, dat nasvet, namig, pa kar naenkrat "ni ravno pametno razpravljat po javnih forumih" :roll:

ko se pa objavlja po deset, dvajset strani v temi in imajo te teme po nekaj deset tisoč ogledov, par sto slik z vsemi podrobnostmi predelav in zamenjav, takrat pač ni bojazni da bi to kdo od nepoklicanih videl in naredil sranje ? :lol:
ne, ta bojazen in dvoličnost nastopita, ko nekdo vpraša kako bi (oz. kako je že nekdo) speljal projekt legalizacije ali bolje "legalizacije".

za vsak slučaj pa sem pa tja kdo napiše nekaj v tem stilu:
eugene napisal/-a:Jaz bom popizdu s tem sranjem od shrani si. keri pajaci to vodijo. poun kurac slik za nazaj ne dela.

da bo ziher zakaj ni več slik o predelavah potem, ko je avto registriran in "legaliziran".

[smilie=biggrin.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 03, 2016 1:17 pm

kaj je stric žuc, si kej močnga pojedu danc? :)

lepo je napisano (večkrat), da se legalno tega ne da naredit, o nelegalnih postopkih pa jaz osebno nebi razglabljal tuki (moje mnenje), ti pa zarad mene lahko.

pomoje ne rabiš ravno dosti "soli" v glavi, da to razbereš iz konteksta dosedanjih postov, ali pač?

ampak ja, nekateri kot je naš stric žuc, pač živijo za to da se pričkajo, mešajo drek in se vtikajo v detajle (predvsem tiste, ki se jih ne tičejo).
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Okt 09, 2016 9:26 am

Jurtz napisal/-a:lepo je napisano (večkrat), da se legalno tega ne da naredit, o nelegalnih postopkih pa jaz osebno nebi razglabljal tuki (moje mnenje), ti pa zarad mene lahko.


končno si spoznal, kar hočem dopovedat, da "tuki" ni pametno razglabljat o nelegalnih postopkih.
v naslednji fazi boš mogoče spoznal, da tudi ni pametno bit administrator foruma, ki javno prikazuje
vse postopke nelegalnih predelav in kasnejših goljufij pri registraciji nelegalno predelanih vozil :wink:
poleg tega si že enkrat nekaj pametoval o nepoštenih es-pejih in (ne-)plačilih davkov, to da si pa tudi ti imel predelan avto in se posledično gladko izognil višjim stroškom, cestninam, zavarovanju, da o neplačilu razno raznih homologacij in seveda ddv-ju (ker pač nimaš računov za opravljeno delo) sploh ne govorimo... ampak to je že druga zgodba, kajne [smilie=biggrin.gif]

kaj hočem povedat ? to kar sem že enkrat:
ŽucMac napisal/-a:
Jurtz napisal/-a:In glede na to, posledično verjetno ni ravno pametno razpravljat po javnih forumih o tem, kako je on to naredu oz. dela.

čista dvoličnost, sedaj ko je treba nekomu pomagat, dat nasvet, namig, pa kar naenkrat "ni ravno pametno razpravljat po javnih forumih" :roll:

ko se pa objavlja po deset, dvajset strani v temi in imajo te teme po nekaj deset tisoč ogledov, par sto slik z vsemi podrobnostmi predelav in zamenjav, takrat pač ni bojazni da bi to kdo od nepoklicanih videl in naredil sranje ? :lol:
ne, ta bojazen in dvoličnost nastopita, ko nekdo vpraša kako bi (oz. kako je že nekdo) speljal projekt legalizacije ali bolje "legalizacije".

za vsak slučaj pa sem pa tja kdo napiše nekaj v tem stilu:
eugene napisal/-a:Jaz bom popizdu s tem sranjem od shrani si. keri pajaci to vodijo. poun kurac slik za nazaj ne dela.

da bo ziher zakaj ni več slik o predelavah potem, ko je avto registriran in "legaliziran".

[smilie=biggrin.gif]

nima veze, še enkrat si dokazal kakšen človek si, pač ko limaš (si limal) slike svojega avta in isto dovoliš tistim,
ki so ti pri predelavi pomagali, je nelegalnost postranska stvar, ko je treba komu drugemu povedat, namignit kako ste zadevo izpeljali da je postala legalna (s čimer seveda ni nič narobe, saj ravno to zakon zahteva - legaliziranje predelav), je to seveda kar naenkrat nelegalno in oh in sploh, skratka popolnoma nezaslišano in kaj takega se pa na "tvojem" forumu ne bo pisalo :lol:

pomoje ne rabiš ravno dosti "soli" v glavi, da to razbereš iz konteksta dosedanjih postov, ali pač? [smilie=biggrin.gif]

kako se uresničuje vse, kar so napovedali predvsem in tudi po tvoji zaslugi bivši tapravi moderatorji in člani tega foruma, si niti misliti ne moreš [smilie=whistle.gif]

ampak ne, nekateri kot je en in edini admin, ki pač živi za to da soli pamet na forumu tistim, ki iščejo nasvete, ter meša drek in se vtika v detalje (predvsem tiste, ki se ga ne tičejo) kot nazadnje npr. tale:
Jurtz napisal/-a:kaj je stric žuc, si kej močnga pojedu danc? :)

ko boš šel v trgovino, plačal in skuhal kar pojem, se boš lahko vtikal v te detalje, ja ?

v teh tvojih debatah in smetenju te teme ne mislim več sodelovat, če te še kaj mantra se začni obnašat letom in odgovornosti na forumu primerno, če boš pa še naprej žaljiv, se lahko pa tudi kako drugače zmeniva.


:!: pa še tole: do konca tega vikenda imaš čas da umakneš žaljivi napis pri mojem avatarju in se za objavo le-tega javno opravičiš. sploh me ne zanima kdo je avtor tega in tega tudi ne mislim raziskovat, ti si admin in posledično odgovoren za vse žaljivke, ki so objavljene in niso umaknjene s strani avtorjev in ki jih tisti, na katerega letijo, ne more sam izbrisat - saj veš, internetno pravo pa te fore, saj si računalničar, poišči si sam, jaz sem na tem forumu dal že preveč brezplačnih pravnih nasvetov in namigov.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne To Okt 11, 2016 3:31 pm

[smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif] [smilie=zeppelin.gif]

jaz ne vem kaj te muči. kaj nisem jasno lepo odgovoru na vprašanje kaj se da ( močnejšega ) homologirat v enki? kaj ni to blo originalno vprašanje? al sem jaz blesav? kaj vozimo in kako to registriramo mi ki nimamo legaliziranih predelav je druga tema in mene ni strah kaj povedat če bi koga to zanimalo. sploh pa če avtorju teme kaj ni blo jasno bi bil vprašal a ne? ne to je zdaj ratala tema za prepucavanje med tabo in jurcem. malo mimo tudi zame. [smilie=zeppelin.gif]
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a apokalipso dne Sr Okt 12, 2016 8:05 pm

Žuc , po moje je Eugene vredu dečko in bi na ZS g.guslovdu vsekakor razložil , kako se stvari najlažje ustreže in kakšna so tveganja.

Kar se pa ostalega tiče , se pa popolnoma strinjam s tabo. Da je temu tako , kaže tudi obiskanost foruma in dejavnost na njemu, ki je praktično na psu. Dokler so bili prisotni še fantje ala Fritz , Jinx in njima podobni je bil forum s tu in tam kakšnim špetirom zanimiv in obiskan. Zdaj pa....Ja...kot si dejal.

Fantje , ki so znali kaj narest, so se umaknili in jim ni treba prenašat takšnih in drugačnih neumnih pripomb in podjebavanj. Pravila pa itak niso enaka za vse , kot si že povedal Žuc. Z malo manj samovšečnosti in več spoštovanja do ostalih , bi ta forum verjetno užival ugled , kot ga je v starih časih. Pa jebat ga.

Jst sem že itak mislil , da je ta forum crknil , samo nikjer ni bil objavljen pogreb :wink:

Kar se pa tiče tvojih vprašanj , Guslovd. Takšne stvari se vprašajo bolj po tiho , v kolikor ugotoviš , da kar mimogrede niso izvedljive. Ti je pa že Eugene povedal , kako lahko ustrezen motor predelaš v gtija ,pa bo pravici in tebi zadoščeno. Sicer pa to ni avto , ki je vreden nekaj deset tisoč evrov , pač pa nekaj sto. In če ga boš spedenal da bo kot nov in kot kot cukrček , bo vsak z veseljem potrdil , papirje , četudi ne bo vse po riglcih . Kvalitetno in lepo opravljeno delo je bilo še vedno nagrajeno, zato ne preveč bat. :wink:

Lp. Marjan
Uporabniški avatar
apokalipso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 4:00 pm

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Nov 06, 2016 12:48 pm

počasi vas imam pun kurac :mrgreen:

eugene napisal/-a:jaz ne vem kaj te muči. kaj nisem jasno lepo odgovoru na vprašanje kaj se da ( močnejšega ) homologirat v enki? kaj ni to blo originalno vprašanje? al sem jaz blesav? kaj vozimo in kako to registriramo mi ki nimamo legaliziranih predelav je druga tema in mene ni strah kaj povedat če bi koga to zanimalo. sploh pa če avtorju teme kaj ni blo jasno bi bil vprašal a ne? ne to je zdaj ratala tema za prepucavanje med tabo in jurcem. malo mimo tudi zame. [smilie=zeppelin.gif]


Osnovno vprašanje je bilo kako navadno enko spremenit v GTi izgled, vključno z motorjem in da bo lahko registriral, ker pač ne dobi originalnega GTi-ja oz. kar je na trgu, je predrago. Ja ? In če to ne bi šlo zlahka ali pa če sploh ne bi šlo, je vprašal naprej:
guslovd napisal/-a:Imate kakšen drug predlog.


tu sem se vključil v debato in vas vse, ki brez problema objavljate slike in postopke sprememb na svojih makinah, da človeku pomagate z nasveti kako to izpeljat. Ampak ne, ko se gre za pomagat drugemu, se držite zakona ko pijanec plota.
Vključite se v AA, bo več koristi, kot se pa plota držat :lol:


eugene napisal/-a:kaj vozimo in kako to registriramo mi ki nimamo legaliziranih predelav je druga tema in mene ni strah kaj povedat če bi koga to zanimalo.

Vprašal sem te 3x in zgleda ni dovolj ?
Ajde, ko si lih ti, še četrtič:
Kako si registriral, homologiral, skratka legalno spravil avto skozi postopek registracije ?

Boš zdaj dal konkreten odgovor ali bo spet nekaj v stilu "mačke okoli vrele kaše"?
Tud jaz ne vem kaj tebe muči. Kaj nisem jasno lepo odgovoril na tvoj post s ponovljenim vprašanjem kako si to izpeljal (ali pa kdo drug) ? Kaj ni to blo dovolj direktno vprašanje? Al sem jaz blesav? [smilie=biggrin.gif]

eugene napisal/-a:sploh pa če avtorju teme kaj ni blo jasno bi bil vprašal a ne? ne to je zdaj ratala tema za prepucavanje med tabo in jurcem. malo mimo tudi zame. [smilie=zeppelin.gif]


od kdaj je prepovedano ostalim uporabnikom se vključit v debato, še sploh ker gre za isto stvar ?
al moram zdaj odpret novo temo z istim vprašanjem samo zato, da ne bom istih stvari spraševal v isti temi ?
malo mimo tudi zame.

jurček naj se pa prepucava s komer hoče, glede na to da vas tukaj gor kar veliko tudi osebno poznam (s tabo in jurcem vred), bi pa že lahko vedeli, da meni z drkarijo v glavo ne boste zaprli utišal, ravno nasprotno, vsak nazaj povem v fris točno tisto kar si zasluži s svojim obnašanjem do mene ali tistih, ki jih cenim.

temu forumu je padel renome s pregonom tapravih, verjel ali ne, meni je prav žal za njimi.
ampak par modelov si je stajkuniziralo forum in zdaj je kar je.



apokalipso napisal/-a:Žuc , po moje je Eugene vredu dečko in bi na ZS g.guslovdu vsekakor razložil , kako se stvari najlažje ustreže in kakšna so tveganja.

Kar se pa ostalega tiče , se pa popolnoma strinjam s tabo. Da je temu tako , kaže tudi obiskanost foruma in dejavnost na njemu, ki je praktično na psu. Dokler so bili prisotni še fantje ala Fritz , Jinx in njima podobni je bil forum s tu in tam kakšnim špetirom zanimiv in obiskan. Zdaj pa....Ja...kot si dejal.

Fantje , ki so znali kaj narest, so se umaknili in jim ni treba prenašat takšnih in drugačnih neumnih pripomb in podjebavanj. Pravila pa itak niso enaka za vse , kot si že povedal Žuc. Z malo manj samovšečnosti in več spoštovanja do ostalih , bi ta forum verjetno užival ugled , kot ga je v starih časih. Pa jebat ga.

Jst sem že itak mislil , da je ta forum crknil , samo nikjer ni bil objavljen pogreb :wink:

Kar se pa tiče tvojih vprašanj , Guslovd. Takšne stvari se vprašajo bolj po tiho , v kolikor ugotoviš , da kar mimogrede niso izvedljive. Ti je pa že Eugene povedal , kako lahko ustrezen motor predelaš v gtija ,pa bo pravici in tebi zadoščeno. Sicer pa to ni avto , ki je vreden nekaj deset tisoč evrov , pač pa nekaj sto. In če ga boš spedenal da bo kot nov in kot kot cukrček , bo vsak z veseljem potrdil , papirje , četudi ne bo vse po riglcih . Kvalitetno in lepo opravljeno delo je bilo še vedno nagrajeno, zato ne preveč bat. :wink:

Lp. Marjan


Vem da je Gorazd čist ok, samo da me pa sprašuje kaj mi ni jasno, hkrati pa noče odgovorit na 3x postavljeno vprašanje kako je spravil avto skozi, pardon, vsaj dva, hkrati pa trdi da ga "ni strah kaj povedat če bi koga to zanimalo", je pa tudi malo dvolično, kajne ?

aja, verjetno je to čisto v novih manirah nove komande na novem favdlu :lol:


če ne mislite odgovorit konkretno, bi lahko takoj napisali,
ne pa da frkavate folk in temo cel mesec brez konkretnega odgovora.
ker meni se res ne da več ukvarjat s temi vašimi pubertetniškimi forami.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Nov 06, 2016 1:10 pm

guslovd napisal/-a:Živjo, že nekaj časa si želim Golfa MK1 GTI po možnosti ampak ker jih pri ans skoraj ni, v tujini so pa cene 6.000-7.000 in naprej sem se odločil da kupim navadnega golfa in popolnoma spremenim izgled v tovarniški GTI.

Torej:
- kakšna šasija mora biti, da paše 1.8 GTI motor, baje diesel 1.6 in bencinar 1.6???

Rabim šasijo, da paše GTI motor, da ne delam nekih velikih predelav. Kako je z sedeži od GTIja, pašejo v vse šasije?

Zanima me če dam nek drug motor v avto, torej od GTI MK2, kako je z tehničnim, registracijo, je treba naredit homologacijo?


Imate kakšen drug predlog.



Danes sem malo pogledal tuje oglasnike, zbito, prerjaveno, nekompletno ali v kakem drugem podobnem slabem stanju enko GTi dobiš od 1.500 naprej. Nabaviš pri nas eno zdravo enko, prešvasaš sprednjo poličko s ciframi in imaš GTi osnovo.

Enke imajo v osnovi dva načina pritrditve motorja, en je za 1.1 in 1.3 bencinarje, drugi je za 1.6 bencinarje in dizle ter 1.8 bencinarje. Razlika je v levem nosilcu (če gledaš od spredaj), ki ga vsak klepar-začetnik prestavi v eni uri.

Od dvojke motor z oznako DX gre komot na homologacijo, saj je poslovilna enka GTi že imela 1.8 8V motor ravno s to oznako. Vsi ostali motorji novejših generacij so delani po kopitu tega, tako da je le stvar domišljije in znanja kako recimo v DX blok spravit 2E motor ali še kaj drugega. Zaplete se pri 16V, ampak tu imamo na srečo strokovnjake, ki so to že izpeljali in ker pravijo da jih ni strah povedat kako, sem prepričan da nam bodo kmalu povedali kako se zadevi (po-)streže.
Z zanimanjem bom prebral njihov odgovor, ker res upam da nisem obnovil 2E in AAA motorja zato, da mi sedaj stojita v skladišču. Z veseljem jih bom zmontiral v cabrio in dvojko, samo hudiča res ne vem kako naj to legalno speljem.

Sedeži v enkah pašejo križem sem in tja brez predelav, sani in vodila so enaka ne glede na moč motorjev.

Kar se tiče drugih predlogov razen prešvasanja poličke s ciframi in uporabe delov novejših motorjev na starih blokih, nimam pojma. Eugene ti je to sicer že napisal, samo ne vem kje boš dobil dober eg blok, da boš to naredil. To sicer dobro ve tudi on, samo zgleda zgleda da mu to ni preveč jasno al pa se dela malo blesav :lol:

Kakšne so cene zdaj za izrez in papirje za GTi karoserije ne vem, jaz sem svojo enko nabavil originalno, no fakin-sarajevo ipd., kljub temu pa je bila kasneje prilika in sem dobil še dotične zadeve za 1.6 in 1.8 ter 1x za cabrio. Na prodaj niso in tudi ne bodo, ker za to nimam nobene potrebe.

V upanju da nam bodo favdl strokovnjaki kmalu razodeli street-legal skrivnosti,
lep pozdrav vsem dobrim v duši in srcu [smilie=biggrin.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Nov 06, 2016 9:41 pm

ŽucMac napisal/-a: prešvasaš sprednjo poličko s ciframi in imaš GTi osnovo.


tvoj brat fricl bi že dobil urtikarijo od tvojih izjav.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Nov 06, 2016 9:42 pm

....ampak imaš srečo, da se ga nič več ne tiče favdl in ga ni strah, da bo šel v gulag, pa ti ne bo brisal posta in ti pisal zs kako to kar delaš ni lepo.
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a eugene dne Pe Nov 11, 2016 8:50 pm

Svašta. [smilie=zeppelin.gif]
"Try not. Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda
Uporabniški avatar
eugene
Valček s.p.
 
Prispevkov: 3819
Pridružen: To Avg 08, 2006 2:21 pm
Kraj: Vukojebina
Avto: Mk1 gti, hrošč '67, volvo 145 in 245 superpolar

Re: GOLF MK1

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Nov 20, 2016 11:10 am

BureK napisal/-a:tvoj brat fricl bi že dobil urtikarijo od tvojih izjav.


Čakaj malo, poleg tega da spet smetiš temo - si ti res že popolnoma nor ali kaj je s tabo ?!
Mlajši si od mene skoraj 20 let in boš mene in mojo familijo takole javno žalil z nekim avstrijskim kriminalcem ?? Kot prvo, moj brat je na Žalah dlje kot si ti na tem svetu in kot drugo, predvidevam da bi se ti za svojega brata postavil v bran, zato ne bodi presenečen da se jaz za svojega bom in to z vsemi pravnimi sredstvi, še toliko bolj ker se mrtev ne more branit, verjemi pa da bi ti on izbil vse zobe za tole kar si napisal, jaz ti bom pa nakopal take težave da se ven iz njih ne boš videl !! In ko bom opravil s tabo, si boš želel da bi naletel na mojega brata in ne name, ti je jasno smrkavec nesramni !!

Administrator tega foruma in ekipa moderatorjev imate čas danes do polnoči, da se v imenu foruma in lastnem imenu opredelite do burekovih žaljivk, se opravičite za njihovo 14-dnevno objavo in jih izbrišete ter se izjasnite zakaj take žaljivke še vedno niso izbrisane in sankcionirane celih 14 dni po objavi, saj celo v pravilih foruma jasno piše da boste brisali žaljive poste in sankcionirali njihove avtorje !! Kaj je zdaj »ekipa tapravih«, se bojite enga bureka al kaj ?

To da ima burek tu precej večje pristojnosti kot ste pripravljeni priznati, nam je vsaj starejšim članom že dolgo jasno, zdaj se je pa burek še sam izdal. Vsa ta leta imam izklopljena obvestila o novih komentarjih na forumu, ampak glej ga hudiča – ko se je burek spravil žalit mojega brata, sem dobil obvestilo o novem komentarju v tej temi, ko je čez nekaj časa še eugene nekaj dopisal, obvestila nisem več dobil... lepo, lepo fantje, torej vdirate v profile in spreminjate osebne nastavitve članov tega foruma ?

Poleg tega pa še vedno čakam opravičilo administratorja za žaljiv pripis pri mojem avatarju, samo odstranitev le-tega ni dovolj, kar sem že takrat povedal.

BureK napisal/-a:....ampak imaš srečo, da se ga nič več ne tiče favdl in ga ni strah, da bo šel v gulag, pa ti ne bo brisal posta in ti pisal zs kako to kar delaš ni lepo.


Ti burek pa sam briši moj post da ne boš dobil ti urtikarije, ker če lahko spreminjaš nastavitve mojega profila, lahko tudi pobrišeš post, ki ni v skladu s tvojim razmišljanjem, kajne ? pa ti si ratal prav neki administrator iz ozadja, za kar pa je meni, roko na srce, prav prekleto vseeno. Pa ko boš že brisal, izbriši še svoje žaljivke, jaz sem si tako ali tako že naredil C/P in če ne bom zadovoljen z odzivom in opravičilom, bom do le-tega prišel po pravni poti.

Lepo sranje ste naredili iz nekoč, vsaj po mojem mneju, zelo kvalitetnega in dobro obiskanega foruma. Aja, saj res, burek je takrat itak javno pisal da bo zjebal ta forum in očitno mu je/bo sedaj to tudi dokončno uspelo.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Naslednja

Vrni se na Karoserija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

cron