Corrado 16v poškodovan - popravilo

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Ne Jun 22, 2008 2:41 am

Danes sem popravljal (in ga tudi popravil) mehanizem za električni pomik stekel.
Slika

Sicer sem dobil zadevo precej poceni, ampak se je še enkrat izkazal rek : malo denarja - malo muzike. Na enem od mehanizmov je manjkal plastični zatič.
Slika

Brez tega pač zadeva ne funkcionira. Najprej sem pomislil na pooblaščenca, da bi kar tam nabavil nove. Ĺ˝al tega ni moč kupiti posebej, ampak samo kompletne mehanizme. Seveda je zadeva precej draga, tako, da na nakup niti nisem pomislil. Sem si rekel, da bom to probal popraviti. Ta plastika je povsem enaka tudi na mehanizmih, ki so pomični na roko - torej na navadnih handgetrib mehanizmih :lol: . Za donatorja mi je na pomoč priskočil ružo in mi podaril dva navadna mehanizma v zelo dobrem stanju - hvala ružo :wink: , tako, da sem se lahko lotil popravila.

Najprej je potrebno odvijačiti pokrov kolesc ...
Slika

... v notranjosti nič revolucionarnega ...
Slika

... nato se izvleče kolesce, na katerem je navita žica ...
Slika

... na vsaki strani koleščka je zataknjen po en konec žice ...
Slika

... katero enostavno izvlečemo tako, da jo malo "pajsnemo" z izvijačem ...
Slika

Tu pa nastopi prvi rahel problemček, ker je potrebno odstraniti tudi nekaj plastike in obod žice, ki pa ne gre čez tole bunkico, ker je tale bunkica večja od luknje v plastiki in večja tudi od oboda žice ...
Slika

... zato je potrebno tole bunkico odščipniti.
Slika

Odščipniti je priporočljivo (potrebno) kolikor se da blizu bunkice, da nas kasneje ne bo "matrala" dolžina žice.
Slika

Potem se samo potegne dol plastika in obod žice ...
Slika

Tako, sedaj imamo pripravljen teren za sestavljanje skupaj. Iz vodil, ki mi jih je doniral ružo, sem že pred časom demontiral tiste plastike. So štiri različne in niti dve si nista podobni, da bi ju lahko zamenjal. Na sliki manjka rumena, katero sem že zamenjal na prvem mehanizmu, medtem, ko je rdeča bila dobra in sem jo pustil pri miru. So pa v parih in sicer je na enem mehanizmu rumena in rdeča, medtem ko je na drugem, modra in zelena.
Slika

Pri sestavljanju najprej vstavimo plasiko ...
Slika

... potem sledi obod ali zaščita žice in na koncu še tista plastika z vzmetjo ...
Slika

... ker pa sem že imel izkušnje pri prvem mehanizmu, sem se tukaj takoj lotil dela. Namreč, težko ali skoraj nemogoče je stakniti skupaj vse dele, ker sem pač nekaj materiala odščipnil. Čeprav ne veliko, pravzaprav minimum, je ravno dovolj, da sem imel probleme pri sestavljanju. Zato sem odrezal približno kakšen centimeter zaščite žice. Najprej z tapetniškim nožkom odstranimo samo plastično zaščito ...
Slika

.. nato sem uporabil žagin list za žaganje železa in previdno odrezal tudi tisti jekleni del zaščite, ter pri tem pazil, da ne poškodujem sredinskega plastičnega dela ...
Slika

.. nakar odstranimo tisti odrezani del .
Slika

Potem samo vse skupaj sestavimo ...
Slika

V tem segmentu popravila pa sem začel razmišljati, kaj bom uporabil namesto tiste bunkice, ki sem jo bil primoran odščipniti, da bo dovolj dobro držalo. Najprej sem mislil kar "zalotati", v upanju, da bo cin dovolj držal. Ker je tisti cin, ki se uporablja za spajkanje elektro zadev in elektronike premehak, sem po nasvetu prijatelja nabavil tisto debelejšo štangico, katero uporabljajo krovci za lotanje žlebov - naj bi bil bolj trden tisti cin. Ampak, ker je žica jeklena, se cin nikakor ni hotel prijeti na žico, da bi lahko naredil tisto bunkico, zato sem uporabil bolj "kmečko" rešitev :roll: in sicer tole ...
Slika

... spojko za električno napeljavo. Iz nje sem najprej odstranil vijake ...
Slika

... nato sem jo "slekel", da sem dobil tisti sredinski del ...
Slika

... katerega sem potem razrezal z žaginim listom na dva dela...
Slika

... nataknil na konec žice in vrnil vijak, ter dobro pritegnil.
Slika

Paše kot ulito, samo, da je sedaj napoti tisti vijak, ki drži spojko z žico in zato le ta ne sede dovolj globoko, da bi se lepo vsedlo v kanal.
Slika

Obrniti okrog, da bi vijak gledal ven, se ne more, ker bi potem imel mehanizem problem pri delovanju, saj bi se vijak naslonil na ohišje. Vijaka tudi nisem želel odrezati, ker potem ga ne morem več pritegniti, zato sem se odločil, da bom naredil eno majhno luknjico ...
Slika

... "mesa" je dovolj ...
Slika

Vsekakor sem prej izmeril kakšen je vijak in vzel temu primeren sveder, ter nato lepo s kladivom zabil v luknjo in na drugi strani še malo zatolkel za vsak primer. S tem, ko sem vijak spravil v luknjo, sem si zagotovil, da se s časom ne odvijači in bo mehanizem delal brez problema.
Slika

Sledi le še navijanje žice na kolešček in nato vstaviti na svoje mesto. Seveda je ta stadij popravila najtežji, sploh če delaš sam, ker še kako prav pride dodaten par rok :lol: . Ta del popravila mi je vzel tudi največ časa - več kot vse ostalo prej napisano. Na koncu sem kot ponavadi itak zmagal jst - ampak je res jeba :roll:
Slika

Preden zapremo, še malo masti ...
Slika

.. privijačimo pokrovček in sledi preizkušnja s pomočjo akumolatorskega polnilca.
Slika

... in vse to samo zaradi tako majhnega dela iz plastike.
Slika

Seveda sem se potem s polnilcem igral vsaj še pol ure, če ne že celo uro in premikal mehanizem gor in dol, pa gor in dol, pa spet gor in dol, pa ne zato, ker bi mi bilo všeč, pač pa zato, da vidim, če bo vse delovalo kot bi naj, oziroma, če je dobro pritrjena žica, da se mi kasneje ne bi snela, ko bi že imel zmontirano v avtomobilu. No prestala je test, bunkica drži, vse dela lepo gladko in tiho, torej je pripravljeno za montažo v avto :P :P

Pa da se vrnem malo nazaj do ročnih mehanizmov. Ti so sestavljeni malo drugače (kar je razumljivo).Torej sam mehanizem je v osnovi enak in bi ju v primeru kakšne poškodbe brez skrbi lahko zamenjal ...
Slika

... razlika pa je tukaj in predvsem kar zadeva žice v tem delu, katerega je potrebno odstraniti s pomočjo svedra in vrtalnega stroja, ker je zakovičen.
Slika

Tudi ta del je potrebno ločiti z svedrom, če želimo priti do koleščka ...
Slika

... e voila ...
Slika

In pa kako je tukaj speta žica. Tu ni dveh koncev, ampak je na sredini staknjena skupaj, da izgleda kot bi bila v enem delu sklenjena. Če bi na tem mehanizmu moral menjati plastiko, bi bilo precej težje nazaj skupaj spraviti - ampak če se hoče, se da :wink:
Slika

Slika

Bodi dovolj za nocoj. Za mano je spet en uspešen dan, kdaj pa bom imel čas tole zmontirati v korla, pa je že drugo vprašanje :lol:

lahko noč
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a hex dne Ne Jun 22, 2008 3:57 am

ti pa si en sergio, stukas zajle s "cokoladcami" (spojka za el. napeljavo) :lol: :lol:
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a BureK dne Ne Jun 22, 2008 4:05 am

na mk3 sem imel te probleme in sem kupoval na odpadu rabljene mehanizme pa so tudi tisti sli po gobe pa sem potem čaral in sestavljal nekaj kosov iz mehanizma z odpada in neke z originalnega...in uno, da pride ful prav se en par rok je cista resnica...in da je jebanje to delat je tudi cista resnica....in da je najgrse kar se da delat je tudi res, pa naj frchy rece kar hoce :)

na mk2 sem tudi imel problem in sem spet iz dveh skupaj spackal enga...in po tem sem si rekel, da ne bom tega vec delal...

potem me en dan poklice frend in pravi, da mu ne dela mehanizem za odpiranje sip od Hyunday Accenta.....in ajde gremo pomagat frendu ga sestavit skupaj...nocem trdit ampak upam , da je bil tisto zadnji mehanizem s katerim sem imel opravka. drugic grem direkt po kopije na adriamerkur v koper...kjer sem jih dobil za polota 6n od sestre in kupil kr oba in delata ko šus.

p.s.: bela vešalica sa lukom in piva ob tej uri pašejo ko šamar budali :mrgreen:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Ne Jun 22, 2008 10:35 am

Samurai, pohvalno! Pa kaj pol, a ga ne prodajaš? :)


...sama montaža el. šip v avto je mačji kašelj. Res pa je, da je takole popravljanje mehanizmov jeb... delo, sem probal lani, pa bom za syncrota mogoče moral spšet. Al šta se mora, nije teško :D


@burek: Ja jaz bi tudi šel v štacuno po nove motorčke in mehanizme. Samo moj avto ima štiri el. šipe motoček in mehanizem za ena vrata pa pride okoli 100 eurov :wink:
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a fritz dne Ne Jun 22, 2008 11:01 am

cedno delo.

tako bom rekel; vzrokov za tako pocetje je vec: pomanjkanje soldov, nedobayljivost delov, inovativnost, sparanje, treniranje zivcev, sproscanje energije, pa se kaj bi se naslo.

z eno besedo: vw entuzijazem
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a $küll dne Ne Jun 22, 2008 11:47 am

če greš to prodajat, po vsem tem trudu in delu, si res vinjen.
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Ne Jun 22, 2008 12:52 pm

Znao sam da ima ludih posle rata, ali tako ludih ko si ti nema..................hehehe. :D
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Jun 25, 2008 12:56 am

Prišel je čas za letni remont poškodb na korlu :lol: . No, če povem po pravici, je to zgolj popravljanje napak, ki so jih naredili ličarji pred menoj in nekaj stvari, katere nisem opazil pravočasno :roll: , da bi jih popravil, ko sem popravljal avto in pa seveda je šef na dopustu :wink:
Levi bok je imel še eno malo poškodbo, ki je bila posledica trčenja od lanskega leta in danes sem jo saniral, ter takole lovil uv žarke, da lepo zapečejo špric kit
Slika

Slika

Slika

Tudi na pokrovu motorja je bilo nekaj udrtin (posledica glupih ljudi, ki s potiskom rok zapirajo pokrov) in izboklin, ker je verjetno kakšen mehanik ali pa nebodi ga treba, nekaj pozabil pod pokrovom in ga zaprl - vse to so stare poškodbe, preden je avto prišel k meni :twisted:
Slika

In še lovljenje poslednjih sončnih žarkov :oops:
Slika

Ob 22 uri je že bilo vse "ošmirglano" in pripravljeno za nadaljno obdelavo. Jutri dopoldne ga polakiram, popoldne pa spoliram in sestavim.
Slika

lahko noč
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Jun 25, 2008 11:31 am

Andrej, prav za čestitat ti je! Ko gledam to tvoje delo in tvoje prispevke, vse zgleda kot da to delaš s tako lahko in vsake stavri, ki se je lotiš nardiš tako 1,2,3 z levo roko.

Moram priznat, da s tem tudi meni vlivaš voljo za svoj projekt :wink:

Lp,
Marino
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Sr Jun 25, 2008 1:26 pm

@Offtopic:
Le cigav je un avto za temule bmw m3 cabrio??

Slika

Slika

Slika

Izzy napisal/-a:Ličar Andrej-samurai je pa zlata vreden dečko. Njegove zlate roke so delo opravile nenormalno hudo. Drug teden bom predstavil tudi končni izdelek.




Mater kmalu pa bo cela slovenija k teb vozila :D
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Jun 25, 2008 1:55 pm

Gloga napisal/-a:@Offtopic:
Mater kmalu pa bo cela slovenija k teb vozila :D


Dej Gloga ne nori :lol: . Pi*da, človeku zrihtam avto, da se ga rešim in mu popedenam kolikor je mogoče najbolje, pol pa v zahvalo dobim 10 pm-jev : meni tudi, sem iz Konjic, jst sm pa iz Krškega, iz Ljubljane sem - pa HALO kaj nimate nikjer več ličarjev ali kaj ??????? In zdej bi kr naenkrat imel toliko dela da bi lahko samo bavarce lakiral najmanj pol leta :lol: :lol: :lol: - ockay malo joke more biti, pa tudi malo krute resnice, samo jst bom resnično pregorel, ne zmorem več, nimam več cajta moram nazaj v službo :wink: :wink:

lep dan še naprej vsem
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a super98 dne Sr Jun 25, 2008 3:57 pm

hahahaha samurai legenda...


čakaj da dobiš v roke kanarček žuto integralko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a Poršejčkov ata dne Sr Jun 25, 2008 4:13 pm

samurai napisal/-a: ... samo jst bom resnično pregorel, ne zmorem več, nimam več cajta moram nazaj v službo :wink: :wink:


... pa si že razmišljal, da bi šel na svoje (upamdatvojšefteganebere.press) in opravljal storitve samo za "uporabnike internetnih forumov"?!

Če pridružiš še Hrvate, bi ti morala žena malico kar v delavnico nosit!!

LP, ata
Uporabniški avatar
Poršejčkov ata
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Okt 09, 2006 11:03 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Jun 25, 2008 10:40 pm

Zjutraj nekje okoli 9 ure je bilo stanje še takšno
Slika

Slika

Slika

Pozno popoldan pa je bilo že vse na svojem mestu (skoraj vse :wink: )
Slika

Slika

Pa še malo igračkanja s svetlobo. Ujel sončni zahod, kjer je sonce osvetljevalo samo pokrov motorja in na koncu izgleda kot da je niansa zgrešena za najmanj 15 odtenkov, čeprav je blatnik bil lakiran lani z povsem isto barvo :lol: :lol:
Slika

ps No, da ne bi kdo pomislil, da sem ga cel dan sračkal samo z korlom, sem vmes še dva zjebana opela dal v šprickit (brizgalno polnilo :wink: ), pa passata od moje očistil (to mi je vzelo skoraj največ časa :lol: )

@ super98 - ne se hecat, upam da letos še ne bo gotova :lol: - sej se skoraj že eno leto pogovarjava po telefonu za to integralko, pa vedno še kaj najde za poštimati :lol: - mi kar odgovarja

Poršejčkov ata napisal/-a:... pa si že razmišljal, da bi šel na svoje (upamdatvojšefteganebere.press) in opravljal storitve samo za "uporabnike internetnih forumov"?!

Če pridružiš še Hrvate, bi ti morala žena malico kar v delavnico nosit!!

LP, ata


"pa si že razmišljal, da bi šel na svoje"
Ma ja, vedno pogosteje mi to roji po glavi, samo potem bom moral še bolj delati :roll:

"bi ti morala žena malico kar v delavnico nosit"
Samo počakaj, da tole prebere ti bo "šveda" na pol prerezala, že tako dobim včasih očitek, da naj si posteljo kar v delavnico nesem, češ da hodim domov samo spat :lol: :lol: :lol: , ji bom omenil tvoj predlog in če me potem nekaj dni ne bo na forum, potem veš kaj je sledilo :oops: :oops:

Dan je uspešno zaključen, upam, da ste uživali v dela prostem dnevu in niste bili neumni kot jaz :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a bajta dne Sr Jun 25, 2008 11:13 pm

js sem tut delal. tk da nisi edini :)
Uporabniški avatar
bajta
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 857
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 5:05 pm
Kraj: Ravne na Koroškem.

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Če Jun 26, 2008 12:17 am

Jaz sem si vzel pa čas in Andreja peljal na pivo, ampak ne z Alfo, zato je moral pa na koncu še pivo plačat. :D :D :D
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Jun 26, 2008 2:47 am

a se boš rešil tega avta že enkrat ali ne ? :lol:

hec stari :D
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Če Jun 26, 2008 10:28 am

Sam kašn lesk imajo tele tvoje stavritve... 8)

Nehej že stavt take slike gor, še tako ne morem več spat :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Če Jun 26, 2008 12:33 pm

Samo volje pa ti ne zmanjka, bravo samurai! :wink:

Da bi bil šef vsaj še mesec dni na dopustu! :D
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Jun 30, 2008 1:05 am

Končno mi je uspelo tole zmontirati v korla :lol: . Seveda je šla spet lepa sončna nedelja u malore, ampak delo manj zame, kar tudi šteje.
Slika

Ker je vse tovarniško in serijsko, je bila montaža bolj ali manj plug and play :wink: , le malo popravkov je bilo potrebno, ker sem nekaj improviziral. Luknje na katere pride zakovičen motorček so bile že narejene ...
Slika

... vendar za malenkost premajhne, ker sem namesto kovic uporabil vijake. Samo malo jih je bilo potrebno povrtati z svedrom in to je to.
Slika

Za električen pomik stekel potrebujemo tudi 4 kovice za vsako stran, medtem, ko za ročnega potrebujemo 7 kovic za eno stran, ker je zakovičen tudi tisti del, kjer pride nataknjena ročica za pomik.
Slika

Slika

Vsa ostala montaža potem sledi v obratnem vrstnem redu, le odprtino je potrebno še izrezati v kolikor predelujemo tapete, kjer je bil prej ročni pomik stekel. Čisto na simpl gre to z tapetniškim nožekom :wink: ...
Slika

... perfect.
Slika

In delo je končano v zgledno kratkem času.
Slika

Precej več dela pa sem imel z napeljavo elektrike, ker se je en pameten inženir spomnil, da mora biti "kablovje" napeljano natančno pod sedežem, čez kanal, pod drugim sedežem in naprej v vrata, oziroma v prtljažnik za centralno zaklepanje. Seveda mi ni ostalo drugega kot da odstranim še sedeže in plastiko po kanalu, ter položim kabel - kako enostavno bi bilo, ko bi jih lahko potegnil pod zadnjimi sedeži - ampak ne, je preveč na "izi" :roll: :roll:
Slika
Tako sem vsaj prvič videl kakšen je poden v korlu - odlično, brez pikice rje - vie neue bi rekel švaba :lol:

In ko sem imel napeljano inštalacijo, sem zavrtel telefon in Damir je priletel iz Rogaške, ter spedenal še nekaj električno/inštalaterskih del - hvala lepa, pa oprosti, ker sem še tebi pokvaril nedeljo :?
Slika

Tako je moj korl dobil prvi paket dodatne opreme. Vse deluje lepo, gladko in tiho - mi biti veri hepi [smilie=auto.gif] , le osvetlitev stikal ne dela na vseh, prtavzaprav dela samo na enemu :? , ampak tudi to se bo spedenalo. Naslednji paket opreme zajema nastavljiv volan po višini. Robo že imam, manjka mi le nastavek volana z tamajhno luknjo (do 89) ali pa tista puša oziroma "reducir", ko dobim še to, bo sledila montaža, a do takrat lep pozdrav

Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Jun 30, 2008 11:56 pm

Kaj nisi mene poklical za elektro dela, bi ti še vetrobransko steklo šlo gor in dol........... :D :D :D :D

Kdaj greva na proben fahrt?? Da se malo igram s stikali.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Jul 01, 2008 10:08 am

Priden :D ...počakam, da še mal opreme zložiš not, pol ga bo pa treba res kupit :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Jul 14, 2008 12:07 am

Lažje je najti lonček s cekini na koncu mavrice, kot pa zadnji izpušni lonec za corrada v Sloveniji :roll: . Po tem, ko me je nekdo nategnil, da mi bo naredil zadnji lonec iz inoxa, sem šel v akcijo, ker se nisem mogel več voziti - je bobnelo kot nad Beogradom, aprila, leta gospodovega kajpajestvemkdajže.press :lol: . V glavnem, zadnjega glušnika ni mogpče dobiti v slo (da bi ga kje sploh imeli na zalogi), vse trgovine kar jih poznam in katereih sem se spomnil, od Murske do Kopra sem preklicaril, vrgel v zrak vse poznane, ki bi mi lahko pomagali - zaman :( . Vsi servisi, ki se ukvarjajo z izdelavo izpušnih sistemov, so mi odložili slušalko, z izgovorom "nimamo časa se s takšnimi stvarmi ukvarjati", seveda sem imel v mislih improvizacijo bilo katerega izpušnega lonca z rahlo modifikacijo, ampak niso imeli posluha. Vsi, razen enega - izpušni sistemi Rile iz Velenja. Je rekel prijazen ženski glas na drugi strani telefona "od corrada ga res nimamo na zalogi, ampak od vseh iZpušnih loncev, ki jih imamo, bo pa že eden pasal gor, če ne ga bomo pa naredili, samo v tem primeru bo en dan za počakati". Superca, sem si rekel in hop v Velenje, kjer se vse zmenimo in odidem domov. Čez uro in pol zazvoni telefon "vaš avto je končan in lahko pridete ponj" :P :P . Ves vesel grem po korla, plačam račun (97,50 €) in se odpeljem domov. Uuuuaaaa kakšna milina, zdej je pa spet tako tih, da lahko slišim kako mi uli zadnji desni kolesni ležaj :lol:, mi biti veri hepi :lol: (pa ne zaradi ležaja). Torej, zmontirali so mi izpušni lonec od golfa mkIII 1.8, privarili nastavek, ki sem si ga že prej izbral in je bil od vseh še najbolj podoben originalu, mi dali dve novi gumici za izpušni lonec in za delo računali - ne boste verjeli - borih 5,83 € :shock: :shock:. Ni kaj, zelo poceni, pa še žetone za kavo sem dobil zastonj. No vseeno sem doma na kanalu zadevo malce preveril - ni kaj, odlično opravljeno :wink:
Slika
Zadnji nastavek sem iskal skoraj cel teden, ko sem se brez lonca vozil in moram priznati, da je res kriza za ovalni nastavek. Imajo kar želiš: kvadratne, okrogle, pravokotne, male, velike, OGROMNE, samo enega kulturnega ovalnega nastavka ni bilo nikjer, zato sem se odločil za takšnega, ki je še najboljši približek originalu
Slika

Po dveh mesecih odkar sem polakiral zadnje luči, je vidno opaziti spremembe. Rdeči lak kar nekako izginja in luči postajajo vse bolj rumene :evil:
... original ....
Slika
.... zatemnjene z rdečim sprejem 10 maja letos ...
Slika
.... slikano včeraj :cry: :cry:
Slika
Zdej ne vem, ali sem ga jst kaj za*ebal, ali pa je tisti sprej škartna roba. Jinx82, ali se tebi enako dogaja? Moram preizkusiti še kakšen sprej drugega proizvajalca, ker tole je kr neki :twisted: , če ne, bo res potrebno narediti neko home made mešanico prozornega laka z rdečo barvo, ker tisto bo pa zagotovo obstojno bolj kot tale čunga lunga tunning.

Pa še malo home made tunninga. Sem malce poliral dušilne lopute, oziroma kanale, po nasvetih od 4m4t3r-ja ...
Slika
... no tole je bilo že čisto na koncu z fino polirno pasto ...
Slika
... in še končni rezultat:
Slika

Slika

Če že ne drugega, sem lopute in kanale vsaj dobro očistil. Rob med difuzorjem in loputami je tudi history. Pred obdelavo ...
Slika
... in sedaj :shock:
Slika
Pa tudi če se nič ne pozna, se ne bom sekiral, ker sem porabil samo dve urci dela - easy sunday tunning :lol:


lp
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a BOND 007 dne Po Jul 14, 2008 9:43 am

samurai napisal/-a:.....Vsi, razen enega - izpušni sistemi Rile iz Velenja.....


Kaj ti še ne veš, da je Rile zakon za auspuhe... :D

Jaz sem tudi na bencinarjih rihtal izpuhe pri njemu.... :lol: :lol:
My name is Bond. James Bond. 8)
Uporabniški avatar
BOND 007
Na skrivaj vozi Aston Martina
 
Prispevkov: 2489
Pridružen: Če Feb 16, 2006 8:16 pm
Kraj: Forme, Velenje
Avto: '09 Passat TDI, '90 GTI 8V

Re: Corrado 16v poškodovan - popravilo

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Po Jul 14, 2008 2:54 pm

Meni se je v enem letu spralo lih tolko da je dobilo nazaj oranžen odtenek... Torej, da bi pršu na tvoje stanje bi rabu še ene dve leti :D s tem da perem avto vsaj enkrat na teden :wink:

Zadevo bi mogoče rešilo, če bi jih čez polakirali. Kaj ti praviš ki s i profi v tej stroki?
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov