Osnove foruma ?

Mnenja, pripombe, komentarji, predlogi, ... o spletni strani in forumu

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a super98 dne Ne Mar 15, 2009 12:21 am

jp, za explorer seveda
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Mar 15, 2009 10:46 pm

[smilie=arrow.gif] Internet Explorer: Sem probal, na Temporary Internet Files mi ponuja Delete Cookies in pa Delete Files, probu oboje, ne šmirgla nč, še zmeri ponuja vse kar sem kiksal v preteklosti.

[smilie=arrow.gif] Mozilla FireFox: ka pa tuki, od začetka sem tud tuki kej odpiral pa je blo prepočas, zdaj jo uporabljam sam da kej prpopam na forum
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Mar 29, 2009 3:05 am

:?: Sem že hotu prej vprašat: kakšen uporabnik je Google{bot}, zdej se je pa pojavil še Alexa{bot}? Klikn nanj ne moreš, a ma to kej veze s tisto funkcijo "skrij me za to sejo" al kva je to ena fora?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Mar 29, 2009 1:18 pm

ŽucMac napisal/-a::?: Sem že hotu prej vprašat: kakšen uporabnik je Google{bot}, zdej se je pa pojavil še Alexa{bot}? Klikn nanj ne moreš, a ma to kej veze s tisto funkcijo "skrij me za to sejo" al kva je to ena fora?

to so (ro)boti spletnih iskalnikov, ki pregledujejo forume in spletne strani in indeksirajo vsebino forumov/spletnih strani za iskalnike. S pomočjo njih spletni iskalniki ala google, pridejo do vsebine na forumih/spletnih straneh in ti tako prikažejo med zadetki spletne strani z vsebino ki jo iščeš.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Apr 07, 2009 8:00 pm

Jebela, sem mislu, da bom 2,3 vprašanja postavu, zdej je pa cel učbenik z delovnim zvezkom vred ratala tale tema...

Dons me zanima, a je možno naredit v postu direkt povezavo v drug post s tem ukazom [url][/url] ali morda katerim drugim, ali je največ možno le to, da ti odpre tisto stran kjer je post na katerega bi rad delal povezavo, pa moraš potem na roke poiskat kater je linkan post?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Apr 07, 2009 9:39 pm

ŽucMac napisal/-a:Dons me zanima, a je možno naredit v postu direkt povezavo v drug post s tem ukazom [url][/url] ali morda katerim drugim, ali je največ možno le to, da ti odpre tisto stran kjer je post na katerega bi rad delal povezavo, pa moraš potem na roke poiskat kater je linkan post?

pod naslovom vsakega posta imaš še eno vrstico s podatki o postu (avtor, datum, ura) in pred njo ikonico za post (Slika). Ta ikona vsebuje povezavo direktno na ta post. S klikom nanjo se postaviš na točno ta post, v vrstici z url naslovom v browserju pa se ti izpiše povezava(link) na točno ta post. To povezavo nato lahko uporabiš v drugih postih, za linkanje na ta post.

Upam da je razumljivo, zadeva je čist enostavna, sam mal težko jo je enostavno napisat. :)
ŽucMac napisal/-a:Jebela, sem mislu, da bom 2,3 vprašanja postavu, zdej je pa cel učbenik z delovnim zvezkom vred ratala tale tema...

Ni problema, najbrž še marsikdo ne ve za te, manj uporabljane, funkcije foruma. Počasi boš ratal že taprav forumaš, sam še spamanja in pisanja v napačne topice te mormo odvadit :lol:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 08, 2009 4:54 am

Lej, prbližn točn tko tud naredim, ampak link me (al pa te) pripelje na vrh tiste strani, kjer je post objavljen, ne pa točno na ta post. Tukaj ti dam povezavo na deseti post po vrsti v temi kjer Wob blinkerje prodaja, probaj pa boš vidu, da te pripelje le na vrh strani teme na kateri je post. Stran zadane (če jih je več v eni temi), post moraš pa sam iskat.
Zadnjič spremenil ŽucMac, dne Sr Apr 08, 2009 3:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Piky dne Sr Apr 08, 2009 7:53 am

ne vem kaj delaš ti, ampak meni dela čisto BP
evo deseti post:
deseti post
v kolikor jaz vidim, tebi verjetno ne dela zato, ke imaš "/url" na koncu naslova, površnost pa taka...
:lol: :lol: :lol:
The best engine in the world is the vagina.It can be started with one finger,it is self-lubricating,it takes any size piston and it changes its own oil every four weeks.
It is only a pity that the management system is so fucking temperamental.
Dr.H.O.K.
Uporabniški avatar
Piky
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Maj 10, 2008 11:25 am
Kraj: LJ
Avto: VW CORRADO VR6

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Sr Apr 08, 2009 1:18 pm

Piky napisal/-a:v kolikor jaz vidim, tebi verjetno ne dela zato, ke imaš "/url" na koncu naslova, površnost pa taka...
:lol: :lol: :lol:

točno tako! :lol:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 08, 2009 3:30 pm

Eee, ti hudič na... Prec probu, zdaj pa je... Se mi je zdel, da ko sem prvič to delal, da je šlo BP, pol sem pa mislu da je pač post bil na vrhu strani... Glede na to, da prej nisem sodeloval na nobenem forumu, ga loh takle mal biksam... Ampak slike sem pa s ta prve nalimal, brez pomoči :lol: :lol:

hvala, lp mac :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Apr 17, 2009 12:29 am

:?: Ker sem bil že parkrat okregan, da zganjam OT vsepovsod, zdaj čist resno sprašujem: kakšen je najbolj eleganten način zastavit vprašanje, ki se ti pojavi ob branju neke teme/posta ne da bi temo zasmetil. Samo za primer: pri Wob-ovemu Cabriu smo se zdej razpisal o akustiki pa kablih, začel se je pa s čist enim komentar-postom, kjer je Wob napisal kaj je pač novga naredu na Cabriu. Pol by-d-way vprašam, kako pa kej trg pa cene takih avtov in se že bojim, da sem naredu vaginalizacijo: en me sprašuje kam bom dal vse to, drucga zanima zakaj bi kupu krš za male pare,..., jest pa samo radoveden, spremljam nekaj kar mi je zanimivo in ker nisem pasiven, vprašam. Iz tega rata debata, Žuc je pa kriv za off-topic, zdej sam čakam s kje bo spet kritika prletela. Na drug stran se pa obkladajo z nekimi pedri, pa nikome ništa. Da se razumemo, nč ne qrcam, sam sprašujem kako se temu izognit in pridet do odgovorov na vprašanja, ki se porodijo ob branju tem in s tem ohranit zanimivost in visoko raven Favdla.
Al pa odprimo novo temo v Krčmi, recimo ji "Smetišče" ( :D ) al pa kako podobno lumpen-proletariat ime, narediš link tja pa je, pa tam goni kar maš. Če se pa debata v smetišču razvije v novo temo, jo pač odpremo, preflikamo poste tja pa razvijaj temo dalje.

Da se razumemo, tole sem napisal samo v smislu dobrega nadaljnega sodelovanja na Favdlu, da ne bo kdo planu "ka se zaj ta stari tla neki usaja" ipd.

lp mac :D
Zadnjič spremenil ŽucMac, dne Pe Apr 17, 2009 12:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Pe Apr 17, 2009 12:39 am

odpri eno temo v krčmi ali odpri temo za vsako vprašanje, ki bi ga rad postavil. mene ne moti, ker sem sam radoveden in se kakšen krat znajdem v podobni situaciji.

naj te pa opozorim, da se zgodi da kdo temo spregleda in potem ti nihče ne odgovori. zna se tudi zgodit, da dobiš odgovore na vsa vprašanja pa še kakega več. probat ni greh, in tipkat nas ne stane nič :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a $küll dne Pe Apr 17, 2009 12:59 am

sej je tema vprašanja in odgovori.

najprej seveda uporabiš search in pogledaš če je blo o določeni temi že kaj govora, če je blo, greš v tisto temo in uprašaš s tem da kopiraš wobov post, na kar se uprašanje nanaša.

če res ni blo o tem debate, odpreš novo temo.

moraš se pa zavedat da si v dveh mesecih nabil 450 postov in odprl eno morje novih tem. jaz sem tukaj od leta 2006 in imam 4000 postov, pa verjemi da sem imel kaj pisat. če greš ti tako naprej, boš v tem cajtu imel 9000 postov.

verjamem da si radoveden, ampak hej...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Pe Apr 17, 2009 1:11 am

Jap, si bo treba pa spet eno žensko najdit... :lol: Pa glih sem se ene znebu... :lol: :lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a WOB dne Pe Apr 17, 2009 9:02 am

Jest bom tok reku, da če se pogovor razvija v normalni smeri brez zajebancij in off topica me prav nič ne moti, če steče debata o podobni smeri kot je tema.
Se pravi v tem mojem primeru zgoraj, je debata stekla v smeri avtoakustike in cabrioleta, noben problem saj v končni fazi se vse to dogaja v temi.
Razen če ima pa kdo željo da bi se o tem debatiralo na široko, bi se pa odprlo novo temo, drugače pa sam nevidim problemov, če debata ostane na nivoju kvalitetnega pogovra.

P.S. Mac podpiram tvoje razmišlanje, zakaj? kot sem napisal zgoraj! In osebno mi grejo zajebancije okol pedrov pa nevem koga še, že prav pošteno na kurac, saj smo ja odrasli ljudje še obnašat se začnemo tako in bo Favdl na nivoju o katerem sam sanjam.
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Pe Apr 17, 2009 6:06 pm

a z offtopicom mislite na geye pa to? :lol: sem pa ke se je treba mal pohecat :D
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a WOB dne Pe Apr 17, 2009 9:30 pm

Absolutno se je treba pohecat pa kako zajebancijo zint :D ampak naj ostane tud zajebancija na nivoju. Kaj hočem rečt s temu, nekdo nov pride na forum si začne malo ogledovat stvari in vidi da je vsaki drugi post en offtopic oz. en enga obtožuje z geyem (pa niso zdej geyi krivi da nebo pomote) itd... ona ne neve kdo koga pozna in zakaj taka zajebancija. In kaj si lahko misli, Tipi niso normalni, še manj resni kaj potem hoče tukaj delat????
Lahko se kažemo z delom, projekti, voljo itd... samo bomo moral pokazat tudi človeško plat, da znamo bit odrasli in se iti na nivoji katerega se VAG grupa v Sloveniji zasluži.
Sam osebno si pa najmanj želim da bi Favdel postal samo še eden izmed xx forumov na katerih se samo meša [smilie=shit.gif]
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Apr 19, 2009 9:31 pm

:?: Vprašanje št."sam ne vem več kolk":

Kako citiraš iz ene teme v drugo - ne kako kopiraš, ampak kako citiraš?

lp mac :?:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Apr 19, 2009 10:12 pm

ŽucMac napisal/-a::?: Vprašanje št."sam ne vem več kolk":

Kako citiraš iz ene teme v drugo - ne kako kopiraš, ampak kako citiraš?

lp mac :?:

klikneš na gumb citiraj, označiš ves tekst, kopiraš, daš back v browserju, greš drugam na forum, klikneš gumb za nov post, prilepiš tekst ki si ga prej kopiral. enostavno. :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Maj 13, 2009 2:12 am

Je zanimivo včasih kakega smeškota napopat zraven.
Tud kakega, ki ni na desni strani.
Mal poiščeš po netu, pa je.
Če se ti da skakat sem pa tja.

Al pa klikneš na Več smeškov...

Skor za v Pol pa reč kej... [smilie=oops.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Jun 13, 2009 9:29 am

:?: Spet en problem.

Včasih ste fejst pridni, pa napokate tolk postov v neko temo, da se odpre nova stran. Kliknem na Prvo neprebrano sporočilo, pa me postavi na vrh zadnje strani in ne na prvo neprebrano sporočilo, ki je seveda nekje na prejšnji strani [smilie=angry.gif]

Zdej, a tuki neki ne dela al moram sam v kakih nastavitvah kaj pokomandirat?

lp mac [smilie=think.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Jun 14, 2009 8:10 pm

A sem pretežko vprašanje/nalogo postavil al kaj, kaj je zdej s tem Prvim neprebranim sporočilom?

[smilie=sad.gif] [smilie=sad.gif] [smilie=think.gif]
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Ne Jun 14, 2009 10:56 pm

pomoje se to sam teb dogaja [smilie=blink.gif]
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Jun 15, 2009 1:34 am

jaz nisem dobro razumel tvojega problema
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Osnove foruma ?

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Po Jun 15, 2009 2:44 am

meni se isto dogaja.ko klikneš na prvo neprebrano spročilo,te vrže na prvo neprebrano sporočilo na
isti strani,ne pa na kakšno stran nazaj kjer se dejansko nahaja prvo neprebrano sporočilo.

upam da imamo isti problem :D
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na O spletni strani in forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron